Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
17. ledna 2005

superstar

ano, i já o tom napíšu!


proč nepřiznat, že sem se včera od 20.00 koukala na tv nova.
řikám to naprosto otevřeně, ale zároveň musim dodat, že už to v neděli večer hodně dlouho neudělám.
proč?


minulej rok šla ta mánie kolem SS mimo mě.
jistě...slyšela sem, že se hledá superstar...ale v neděli večer sem měla vždycky důležitější věci na práci a když se pak i moji intelektuální kolegové z fakulty začali podezřele často vybavovat o jakési aničce dajdou, řekla sem si, že bych se nad sebou měla zamyslet a aspoň na jeden díl se podívat.

zašla sem teda k sousedce na večerní čaj a mám pocit, že sem zrovna vychytala nějakej díl se sámerem, ale ten mě naprosto zděsil. sousedka se výstupům potenciálních ss smála tak, že se začala dusit kafem a já sem si řekla, že když budu dál pokračovat v nedívání se, o nic nepřijdu.

sledovala sem pravidelně až deset finálových večerů a musim říct, že to mě celkem bavilo (pokud sem si odmyslela moderující dvojici Laďka něrgešová a ondra brzobohatý — přišli mi jeden trapnější než druhej).

tož letos sem se chtěla podívat, jaký to je už od začátku. minulej tejden se mi to moc nepovedlo a včera sem zjistila, že asi neni proč litovat. ale tak jako už několikrát bych dodala, že kdybych ten sestřih dělala já, bylo by to zajímavější.

nevim, jak probíhal minulej díl a taky nevim, co zajímá většinu. ale já bych si odpustila miniportréty účinkujících, který byly stejně o ničem (vezmu si to červený triko s bílou kérkou a bílej oblek, s tim perfektně sladím boty), protože mě zajímá hlavně to, jak zpívali ty, co postoupili a pak by se mi líbilo porovnat to s pár exotama, co neuměj kváknout notu nefalešně.

použiju zase jednou svoje oblíbený slovo:
všechno to vyznělo poněkud plytce až zbytečně.

možná sem ale o ty nejlepší momenty přišla, protože sem po několika minutách začala co chvíli přepínat na čt1, kde běžel seriál hop nebo trop s ivanou chýlkovou v asi hlavní roli. nicméně mám jasno, co budu sledovat, pokud se budu dívat příští týden v neděli na tv — poslední díl tohohle seriálu.
novou se totiž na superstar nechám nachytat nejdřív za hooooodně dlouho!

Komentáře

O nejlepší momenty si nepřišla,protože žádný nebyly.
hehe
no ale docela mě mrzelo, že sem propásla nějakou vlasatou slečnu, který všichni řikali něco jako "pohladila ste mě po duši" a ona se na to zubila. na ten její výstup sem měla zrovna přepnuto. zajímalo by mě totiž, co porotci považujou za "pohlazení", když nechali projít toho kluka, co byl nastydlej či co, protože na toho sem zrovna (bohužel) přenuto neměla.
nouvou se nenech nachytat na cokoliv ... díky za téma na blog, jdu ho tam prsknout ...
náhodou...neodsuzuj televizi jen proto, že je komerční a o sobotních večerech plná estrád s novotným a ještě v listopadu vysílá, co v minulým silvestru nebylo!
myslim, že je třeba třídit, a pak se tam daj najít i zajímavý věci.
když odmyslíme tunu krvavejch akčních filmů, tu a tam vysílaj i hodnotný věci a některý publicistický pořady taky nejsou imho špatný - ale televizní noviny vážně škrtám, ačkoli se na ně skoro denně koukám. ale já se "z profesionálního zájmu" dívám na všechny zprávy.
bez studu řikám, že mám ráda na vlastní oči (i když před lety bejvávaly daleko lepší a dneska se často uchylujou k bulvárním tématům) a střepiny taky nejsou k zahození. ačkoli maj taky "svoje dny", jindy dokážou docela dobře shrnout události minulýho týdne.
nicméně od všeho je nutný odpárat si sklon tv nova k přehánění, což je někdy, přiznávám, náročný.
ale prisla... ta "hladici" holka zpivala neskutecne hezky, podle myho ma na finalovu desitku... a jedna holcina se tam vytasila s L&G Song od Horkyzu :))))) ja mam taky jasnou, chylkovou ani nahodou :)))
Komercni je to vsecko ... princip je jasny. Ala Cesky sen. Delam v tom, vidim do toho, je to tak.
Druha rovina (a mu post), ktera je podstatnejsi, je o tom, ze cizi pohledy, emoce ... to vse nas odvadi od nas samych. Odvadeni pozornosti od nas samych muze byt analgetikum. Analgetikum vyrobene na zakazku, aby co nejvice zabiralo ... hodne emoci, jedno jestli pravdivych.
Kombinace obojiho - krvelacny dryak. Jedno jestli se to jmenuje strepiny nebo na vlastni oci. Jde o sledovanost.

Na blozich napriklad o sledovanost obvykle nejde. Kdyz ctu, tak blogy :o)). I laska tam byva prava.
:o)
jasně...o sledovanost de pořád, já to nepopírám a ani se tomu nedivim. ale chci říct, že se mi nelíbí, když to kdokoli šmahem odsuzuje, protože když si umíš odškrábnout tu pompéznost, přemrštěnost, ty cingrlátka, tak najdeš leckdy důvod, proč se na to dívat.
já sem na to alergická, protože u nás na fakultě, nebo aspoň u mě na oboru je to pomalu ostuda, když se někdo dívá na tv nova. když sem to tam normálně řekla, hned se na mě koukali s podezřením. ale pak zjistili, že právě díky zprávám a těm podivnejm střepinám z tama sem já byla nejlíp schopná pohovořit o us volbách.
podivný...odkud to ví ta holka co se dívá na tv nova? :-o

jasně...často (vlastně vždycky) je třeba brát zprávy s rezervou, ale od toho se dívám na všechny troje, abych si pak odfiltrovala ten bulvár. ale nedívat se na to z principu, protože je to špatná komerce atd atd atd, protože se to nemá, protože se má koukat na intelektuální čt2...tak to mi přijde jako trapnost nad trapnost.

to sem tim prvním komentářem chtěla vyjádřit.
Jo, taky mě baví až ten boj těch deseti finalistů!
vítej v klubu ;)
ale víc by mě to byvilo, kdyby v kař¨ždý přestávce mezi zpíváním neřvali česko hledááááá superstáááár a před příchodem soutěžících zase něco jako posledně -> a přicházííííí stan dadolínek
na to sem byla fakt alergická. mně by stačilo si poslechnout, jak nám ty hvězdy zazpívaj, jak je odkope porota a bylo by. a hned by to mohlo bejt o hodinu kratší. no nebylo by to hezké? :)
ale letos nevim, jak to budu snášet vzhledem k tomu, že sem uplně alergická na toho moderátora. je mi příšerně nesympatickej :/.
:) to Jane
jsem daleko větší fundamentalista, než si myslíš :))) televizi jsem škrtnul úplně, ždáné rozlišování na komerční a státoprávní. A nebylo to vyšpekulované rozhodnutí. Bylo to jako když se přejíš rozhlíků a můžeš jen chleba. Jednoho dne jsem se díval a najednou mi přišlo, proč to děláš, když tě to neba a už jen vidíš to "chci se ti prodat" ? ... a prostě jsem to vypnul. Fakt mi je jedno, kdo je a kdo není IN.

Občas si to dám místo prášku, ale většinou mi z toho ještě víc rozbolí. A už mlčim, piš si o čem potřebuješ.
ale nemlč.
jestli něco miluju, tak tu komunikaci se čtenářem. a to i když mě kritizuje. sice to pak musim delší dobu překousávat, ale i tak.
klidně se vyjádři k čemu a jak chceš.
:o))) be cool ... kritika vypadá jinak, tohle byl jiný názor na stejnou věc. Sakra :) Jane. Zase zajdu ... večer jdu pařit, tak snad bude nějaký výstup k zachycení, deprase už pomalu odchází.
já taky myslela kritiku obecně. ne teď,
to byl takovej obecnější kmentář ;)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz