Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
17. ledna 2005

až se ti nebude chtít učit, vzpomeň si!

a já vzpomínám, vzpomínám, ale nějak to nefunguje

přečetla sem si, co píšou na idnesu o vysokých školách a vzpomněla sem si na sebe po maturitě.

byla sem upadlá do apatie a vlastně se mi už ani na vejšku nechtělo. smířila sem se s tim, že s maturitou z gymplu nic neumim a tak holt asi pudu prodávat kamsi do textilu nebo podobně.

těsně v předzáplavové době roku 2002 mi ale přišlo, že mě vyslyšeli na FSV UK a že ať se teda přídu v září zapsat.
hurááááá!

já sem na tu školu fakt hrozně chtěla. rok sem se pečlivě připravovala, chodila sem na kurzy, četla domácí i zahraniční tisk, nabyla sem přesvědčení, že je to moje vysněná škola, že tam prostě MUSIM.

když mi přijímačky utekly o blbej bod, byla sem tak zkroušená, že sem okamžitě poslala odvolání plný emocí a slibů a kladná odpověď mě pak, nekecám, rozplakala. a tehdy mi babička řikala

"až se ti nebude chtít učit, vzpomeň si..."

těšila sem se do školy jak malý děcko a první dva měsíce sem tam všechno hltala s nadšením. všechno mě bavilo a všechno mi připadalo super, poprvý v životě sem se den co den těšila do školy a nelitovala sem, že musim vstávat i před šestou ranní.

pak se to ale zlomilo. částečně to bylo tim, že takový nadšení vám nevydrží navěky a začne prchat až jednou prostě vyprchá, částečně to bylo tim, že můj život dostal nový rozměr, když do něho vstoupil On.

a tak už od mojeho prvního zkouškovýho vzpomínám na onu babiččinu větu a řikám si, že když k nám na fakultu je úspěšnost přijetí 25%, měla bych si vážit, že tam sem, a nezabírat místo těm, který by studovali radši a líp.

řikám si to i dneska večer, ale nějak to nefunguje. možná je to i částečně tim, že mám pocit, že na zejtřejší zkoušku umim. jistě...mohla bych umět i líp, ale mně už se sakra nechce nic dělat :(

mapu polska vidim neustále, hlavou mi prolítávaj ména největších měst stejně jako významný data pl dějin. o významnejch osobnostech se mi bude dozajista zdát a hlavní myšlenky významnejch dokumentů předřikám třeba o půlnoci.

tak jen aby po mně pan vykoukal nechtěl vědět něco o něčem nevýznamným :-o

milá moje obci milovaná...drž mi prosím zejtra od jedenácti palce, budu ti za to neskonale vděčna ;)jo..a když už sme u idnesu...zkuste si pár ukázkovejch otázek z přijímacích testů na vš. nechci se chlubit, ale jediný, co sem nevěděla, byla ta první biologická otázka o jaterní žíle, takže se pochlubim :)

Komentáře

... tohle jsem měl u každý zkoušky ... je dobrý si to pro ten pocit (dokážu to) dát.
Navic, asi tak pět let po tý škole pochopíš, k čemu takovýhle školy jsou. Mám jednu, ze který jsem nepoužil ani prd, :o)) jenom ten pocit, že se vším se dá poprat :o) a ten ti jen tak něco nedá :o)). Budu na tebe zítra myslet, třeba to pomůže.
fakt je vidět, že se něco blíží :o))) dneska víc píšeš, než se učíš :o))).
nj...pan džouns mě odhad nejlíp:
"poslední dobou poznám, kdy seš doma a "učíš se". napíšeš toho vždycky strašně moc"
:) taková sem já. už sem to psala - než se učit, radši dělám milion věcí okolo.
a teď mě navíc vyděsilo, že zkouška s paní dachtler, co sem si myslela, že bude testem, tak bude ústním zkoušením. pánbůh se mnou a zlý pryč :(
Za chvilku začnu mačkat pěstičky - palce bych radši nedržela (palce=kopance, pěsti=štěstí)! Neboj, to zvládneš, když jsi byla tak dobrá v tom testu!:o))
nj...ale tam nechtěli vědět, co to byl front morges, kolik procent pl území mělo rusko před a po vídeňským kongresu, jaká byla největší menšina v meziválečným období, který město se chvíli menovalo stalinograd (jako v pl, ne v R) a podobný blbiny.
no jednička to nebude. doufám aspoň v dvojku

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz