Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
30. ledna 2005

sem snad právnička či co?

aneb o tom, že dvojka občas nepotěší


jako každej rok a jako každý zkouškový, i letos se mi to trochu vymklo a v neděli mi docvaklo, že mám zkoušku ve středu, další ve čtvrtek a další vpátek a neumim ani ťuk.
nu což...středeční sem zrušila (bohužel nenávratně, profesor vypsal jen dva termíny, s čimž sem teda nepočitala), na čtvrteční se jakž tak naučila (za jedna...hurááááá) a na páteční už mi nezbývalo sil.
i přesto sem zmobilizovala, co ve mně ještě zbylo, věnovala sem přípravě čtvrteční odpoledne a v pátek sem ve třičtvrtě na deset netrpělivě přešlapovala v rytířský číslo třicet jedna.

první, co mě nepotěšilo, bylo, že kromě paní dachtler bude zkoušet i pan šlosarčík, prej, že pani dachtler nezná naše poměry, neví, jak zkoušení má probíhat, tak aby nás někoho nepoškodila, poprosila ho, aby jí asistoval. no potěš...

pan šlosarčík je předevšim právník a pani dachtler asi fakt neví, jak to chodí, protože celá zkouška pak byla fakt jen z práva.

ještě když sem šla z vlaku do infocentra, tak sem si pročítala dějiny integrace (o tom nám přece paní dachtler půl roku přednášela), pak tam přídu, šlosarčík mě zavřel do nějakýho kamrlíku se článkem "make-up pro krysy" nebo tak něco a že prej se mám zamyslet, co můžu říct o tom článku z pohledu evropskýho práva.

no prima

naštěstí to byl dost jednoduchej příklad, jak ministerstvo zdravotnictví neví nic o poměru českejch a evropskejch právních norem, vzpomněla sem si kdesi v hlubi mozku i na cassis de dijon, kde se prvně rozhodlo o diskriminaci vlastních výrobců a myslela sem si, že sem zachráněná.
kdepak...paní dachtler by i spokojená byla, ale pan šlosarčík se rejpal v řízeních před soudním dvorem, kdo, kdy, kde, kam, předběžná otázka a kdoví co...no docela sem na něj koukala...
a zoufale sem házela pohledama k paní dachtler, aby se mě zastala a řekla, že o tomhle nebyla na přednáškách nikdy ani řeč, ale nic.

zastala se mě až když pan šlosarčík položil další otázku ohledně referend v srn. no díkybohu, protože až na to, že tam žádný referendum ohledně eu nebylo, nevim vůbec nic.

no...pak přišla otázka na pražskou smlouvu z roku 1974, ať to právně rozeberu.
achjo...

no mám za dvě, ale štve mě to neuvěřitelně!
učim se celý odpoledne, chlemtám v noci kafe, abych vydržela si to aspoň pročíst a pak...kdybyh se na to neučila vůbec, dopadlo by to stejně. i tak se mě prakticky na nic z probíraný látky nezeptali :(

tož to je takovej žehravej zápisek. jestli seberu po obědě pár sil a zlepší se mi nálada, kterou mi maminka stihla hned po ránu zkazit, tak vám napíšu něco o tom, co sem si chtěla zapsat do diáře a =M= se pak ulevilo, že

"no už sem se lek, že do deníčku!"

tak ať má radost ;)

Komentáře

Seš překafovaná a zpitomnělá ? Proč něřveš hurá mám to za dvě a z krku ? Sakra Jane ! ... to je ale mládež ... ts, ts, ts. Gratulace.
protože mi začíná týct do bot. nechci dělat zk na magistra, ale aby mě vzali bez zk, potřebuju průměr asi 1,3 a ten mi každá dvojka kazí (teda ne, že bych se už teď do toho průměru vešla). a já přestávám mít pocit, že ty zkoušky budou brnkačka.
Já taky gratuluju, mně se dvojka líbí víc než jednička...:o)) Neboj, to doženeš na ten průměr!
joaha. Stejně je divný, když se mladý lidi snažej bejt průměrný ... i když jde o průměr 1.3 ... stejně je to průměr. Je fakt o co stát ?
no jasan :)
mně to teda za to pohodu nemuset se starat, jak bude dál, stojí. resp. by stálo.
takhle se obávám, že mě zk neminou :(

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz