Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
2. února 2005

stefan sagmeister

aneb žijeme také kulturně
sagmeister


tak já nevim...jarmilka už mě asi za uplně zkaženou, neboť čekala, že napíšu nějaký pikantnosti...

a věřte nebo nevěřte, já bych sem tam nějakou pikantnost napsala mooooc ráda. jenže se bojim, abych nebyla bita a tak radší taktně mlčím :)

ale abych si napravila reputaci a vy ste viděli, že zkažená nejsem, tak napíšu o tom, jak žijeme kulturně.

kdo čte i Jeho deníček, tak ví, že sme byli v pátek v divadle -> jeden kulturní zážitek, včera sme byli na výstavě -> druhej kulturní zážitek a v pátek deme na další výstavu -> třetí kulturní zážitek.

takže vidíte, že sme veskrze kulturní dvojice :)

a o čem to bylo včera?

včera sme šli na výstavu

stefana sagmeistera do design centra české republiky. já o tom teda nic moc psát nebudu, protože =M= pak chudák nemá co psát. já mu vždycky dávám náměty a on že ne a pak píše jen o výstavách a divadlech, takže ten deníček vypadá jak odnož pis. ale nic proti...aspoň něco, že :)

takže co...
přišli sme, viděli sme, odešli sme.

bylo to celkem zajímavý. sagmeister je typograf z rakouska s celosvětovou proslulostí a kromě toho je to taky pěknej pošuk, protože třeba jako materiál pro jeden plakát zvolil svoje tělo, který následně vyfotografoval. a jako by nestačilo nechat si to tělo normálně popsat, nechal si do něj text vyrejt nějakou jehlou....no magor...dyť to povidám.
ale umí hezký vizitky :)

a výstava je do jedenáctýho února, takže když o to nechcete přijít, měli byste hejbnout kostrou.

Komentáře

nahodou, to porezany telo bylo zupa! (Teda, ne ze by to byl nejakej fetis, ale jako napad a odvaha.. hmmm). Mne treba hodne zaujaly ty zeleny a cerveny pruhledny sklicka. Meli jste je v Praglu taky? Panelaky vs. smetak. Hodny pejsek vs zly. (aspon co mi tak utkvelo v hlavince).
Barevny filtry tam byly (kulaty a visely v pruvanu), ale mne se stejne nejvic libily divadelni plakaty. Jinak me moc nezaujal. Vyrezavany telo je prd. Videl jsem babu, co si do tela nechala zabodat ostnatej drat. To bylo tak husty, ze i Denisa Kera odvracela zrak. :-)
umeni je zkratka... v jednom obrazu ci v jakekoli jine forme musi byt na par ctverecnich centimetrech doslova nasycen nejakym poselstvim, ktere prijimame, dekodujeme a vnimame (kazdy take casto docela jinak:). cim mensi zkratka, cim primocarejsi, o to silnejsi... predstavte si a-trojkovej plakatek, kterej visi na zdi a na nem je napsano jen todle (nic vic, zadne obrazky): I love your face when you're suffering...
:)
tak to je docela silnej plakátek...

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz