Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
14. února 2005

jak se dělá zkouška z ekonomie

aneb přišla, viděla, zvítězila?

to máte tak:

od pátku do neděle se naučíte 96 otázek, který kdysi ukořistili studenti a od tý doby kolujou institutem, aby nám všem ulehčily život. necháte se z nich vyzkoušet svým milovaným, kterej vám za každou otázkou bude řikat, že tohle nebude číst nahlas, co kdyby ho někdo nahrával, a kdayž zjistí, že to všechno vždycky víte, nařkne vás, že mu to čtete (no dobře..občas sem tam nakoukla).

v pondělí přichází den D. je 14. února, den zamilovaných, kterej s mým milovaným slavit nebudeme, protože....protože prostě ne, místo toho se chystám (psychicky) na zkoušku, která je pro mě životně důležitá -> poslední termín (na předchozí sem byla líná jít), jinak vyhazov z ústavu :-o.

při takový významný příležitosti váš vás milovaný doprovodí až ke dveřím TOHO DOMU, kde se rozhodne o vašem dalším osudu. protože je zkouška od desíti a vy máte na hodinkách teprve třičtvrtě, máte pocit, že je ještě spousta času a hledáte ty studenty, který tam přišli chvilku před váma, protože nemáte tušení, kde se ta zk vlastně píše.

když prolítnete celou budovu a nikde ani noha, vrátíte se zase dolu a uplnou náhodou zabloudíte do obří auly, kde v čele sedí prošedivělý tělnatý pán, kterýho si matně pamatujete z doby přibližně před rokem a půl, kdy ste byli poprvý a taky naposled na půlce přednášky z ekonomie.

divíte se trochu, že v celý tý obří aule je kromě p. profesora a černého kolegy potícího se ve třetí řadě uplně prázdno.
dodáte si tedy odvahy:

"dobrý den"
"dobrý den slečno, co byste si přála?"
"já du na zkoušku"
"ale to dete pozdě"
"pozdě???? :-o"
"no ano, pozdě, zkouška byla od osmi hodin"

v tu chvíli vám prolítne hlavou celej život, stejně tak jako před smrtí. ste na posledním termínu zkoušky, která před hodinou skončila...džísys s váma

"ježíš...ale jakto? já sem se koukala na internet, tam bylo od desíti..."
" :) slečno...bylo tady přes sto lidí, který se taky koukali na internet a přišli na osmou"
šmarjá...co teď?
"a nešlo by to nějak..."
"víte, já už vám nemůžu dát čas..mě za chvíli vyzvedne manželka a du na zubní...ty co přišli ještě o hodinu pozdějc, sem to nechal, ale teď už je vážně pozdě..."

vaše zoufalství dostupuje vrcholu

"a nemohla bych to aspoň v rychlosti proškrtat?"
" :)..ale tak to proškrtejte...já vám dám tady tohle, to méno si tam škrtněte," ukazuje na podpis tyrkysovým inkoustem samon, "ale v deset má přijít žena, to je za pět minut."

beru test, škrtám samona a čtu a škrtám jako o život. za chvilku na mě syčí černošský kolega a chce s něčim poradit. musim se zachovat hnusně, protože zatímco on už test jenom prohlíží, já zjišťuju, že v mojí variantě sou asi čtyři grafy, který budou vyžadovat hlubší zamyšlení a začínám se obávat, že pět minut je nepříliš.

nakonec to proškrtám. černošský kolega mezitim vyfasoval ta tři, je nespokojen a já si řikám kéž by.

zvedám se a du odevzdat ten cár papíru.

"ještě máte čas" usazuje mě hlasem i gestem doc. rndr. hlaváček.
"to je dobrý...lepší už to nebude" odmávnu ho rukou a nesu k němu test, kterej rozhodne o mojem dalším osudu na škole.
" tak ukažte, co ste vybásnila"
"a vážně už neni další termín?" ptám se s nadějí v hlase
"ale jo...pro zoufalce sem se uvolil ještě 22. února v šest večer. ale třeba ste to naspala :)"

já moc nedoufám a vytahuju proto diář, nalistovávám 22. února a velkým písmem vpisuju zkouška z enomomie 18,00

hlaváček mezitim počítá
"1.....2...3,4,5.......11,12....13,14.....15...no vidíte...máte za tři :)"

hurááááá

index nemám a tak mi vypsal papírek :). uškub cár někde ze sešitu a málem nábožně na něj vypsal slečna doe, neek., dobře, 14.2. a opatřil ten cár podpisem.

hurááááá

no a po tomm, co takhle levou zadní zmáknete zkoušku za pět minut, zatimco jiný se s tim lopotěj hodinu a půl (žabaři), zavoláte svému milému, abyste se podělili o radost a dete se odměnit (koupila sem si super sukni a zajímavý kalhoty. škoda, že to je oblečení až na teplejší dny)

Komentáře

Ja sem dostal kouli :-((
Konečně mě někdo utvrdil v tom, že takovýhle zkoušky jsou nejlepší. Žádný - půl roku šprtání předem, dlouhý připravování, přemejšlení nad každou otázkou a pak to ještě kontrolovat a předělávat. Hezky pěkně z fleku, bez velkýho přemejšlení nasekat, co tě první napadne a ono to skoro vždycky bylo to nejlepší. Nevim, jestli jsem to dobře napsala, ale jistě chápete... :)
jj...ale vkylepaná sem byla jak ratlík. měla sem jít už před čtrnácti dnama, ale pak se mi nechtělo a řekla sem si, že za 14dní se všechno v pohodě naučim, a pak sem na to zase celou dobu ani nekoukla. achjo...
díkybohu za to, že takový lidi maj nejvíc štěstí :)
a ťuk ťuk, abych si to nezakřikla
nojo, hlavacek, na to se pamatuju, jako by to bylo vcera... prozirave jsem si tehdy sedl vedle kolegy, ktery se naucil celyho samuelsona a zaskrtaval stejne jako on... 4 odpovedi jsem dal jinak, abych se vyhnul narceni z podvodu... a vysledek? za 1 a mel sem o 3 body vic nez on :-)))
nojo, hlaváček, na to se taky pamatuju, jako by to bylo včera... :-)
prozíravě jsem si tehdy taky sedl vedle kolegy, který se taky naučil celýho samuelsona a zaškrtával stejne jako on... akorát špatně vidím, tak jsem se párkrát sekl.
a vysledek? já to udělal a on ne. :-)
Tak tohle je fakticky možný jenom na ekonomce. Ne nadarmo je považovaná za nejtěžší gympl v [dplň patřičné město]...
adbar: nebyl to nahodou ten stejny kolega, pane kolego?
... tak tenhle gympl mám taky a proto konstatuji hezky jadrně "kdo se bojí, sere v síni" a gratuluji k významnému odhalení, že časová tíseň motivuje. Zkoušeného i zkoušející.
jo jo, ekonomie. to byl můj oblíbený předmět ... taky jsem na ní v prváku málem dojel. na předtermínu jsem - hrdina - nevzal za tři (byla to má první zkouška na vš). pak jsem zjistil, že další volný termín je až ten skutečně poslední, takže místo abych měl skoro celé zkouškové volno, čekal jsem na ekonomii a zkoušející, který bytostně nerad zkoušel, si mne pamatoval, takže na tom druhém (a pro mne tak kritickém) termínu si mne vychutnával skoro hodinu, než mi laskavě tu zkoušku dal. za tři.
od té doby vím, že "každá dobrá výborná" ... ;)
LOL
Teda, to gratuluji!:o)
Takhle dělat zkoušky, tak se snad vrátím do školy:o)
děkuji všem za projevy přízně a gratulace :)
a milý/á mt:
cítím se doceladotčena. nedělám žádnou rychlokvašenou školu typu vše. a vyprošuju si poznámky typu: to je možný jen na ekonomce.
vše je pro mě vzdálená asi tak jako burkina faso a tajemná asi tak, jako ta zk z ekonomie, kterou sem právě udělala.
jelikož se netajim tim, co sutuduju a pečlivý čtenáři to jistě vědí, klidně zopáknu, že dělám fsv obor mezinárodní teritoriální studia a protože to je obor veskrze humanitního typu a já i všichni moji kolegové sme logickým myšlením nepříliš obdařeni a po odchodu ze středních škol sme doufali, že už se s matematikou a podobnýma věcma nikdy nesetkáme, je pro nás "úvod do ekonomie pro neekonomy" jednou z nejtěžších zkoušek.
rozhodně to neni žádná brnkačka, ketrá se dá zvládnout levou zadní tak, jak sem to napsala.
ten spot měl bejt nadsázkou. omlouvám se těm, co to nepochopili.
ekonomie je podle mě opravdu těžká obzvlášť pro lidi, co jí prostě za mák nerozuměj, jen já sem holt měla to štěstí, že sem ve stresu náhodou zakroužkovala dostatečnej počet odpovědí.
jo...je to dlouhej komentář. ale co. je to můj blog a já sem naštvaná, jak si možná někteří z vás všimli.
džouns a adbar:
samuelsona mám už přes rok pučenýho a až v neděli sem ho aspoň otevřela
taky sem plánovala prozíravě sednout k někomu, kdo se ho našrotil odpředu i odzadu, ale to bych nesměla přijít o dvě hodiny pozdějc :)
Ahoj strašně ti gratuluji a taky se moc netěším až je budu dělat je mi sice 14 let ale 99,9% si jsem jista že na ty zkoušky půjdu vždy jsem si přála být ekonomkou a jsem si jista že mi to snad dopadne ja mam jít na modelku ale víš ja si myslím že bude lepší mít modeling stanou jako koníček a pak se uvidí ekonomicka škola je jen v praze a nebo i nškde jinde ja totiž bydlim v hradci kralove.Tak se mej a třeba mi napiš na email Tdzejka@seznam.cz ju tak AHOJKY

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz