Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
21. února 2005

máte doma myčku? my ano

a je vám k něčemu? nám neasi před dvěma lety pronesla maminka větu, jejíž smysl mi unikl

"potřebujeme myčku. už mě nebaví mejt po vás pořád nádobí"jako malý dtě mě mytí nádobí fascinovalo. strašně sem chtěla doma pomáhat a jásala sem, když sem byla konečně připuštěna aspoň k utírání.
mazlila sem se s každou lžičkou a talířem a vydrželo mi to dlouho.

chápala sem ve svém dětském mozečku, že mytí je něco advanced a že to můžou jenom dospěláci, ale i tak sem se aspoň snažila umýt si posobě sem tam lžičku nebo hrneček.

když rodiče poznali, že sem dítko šikovné a pracovité, svěřili mi i mytí a už sem se ho nezbavila.

dneska to nenávidim. nenávidim, když si musim ruce máchat v saponátech, když je voda za chvíli mastná, když musim vší silou dřít zbytky ze dna hrnce..
dneska se mi zdá, že meju nádobí odnepaměti a myla sem ho i v době, kdy maminka pronesla onu větu (viz výše), která mě proto velmi zarazila.

i pořídila se myčka a já jásala, že už nebudu muset mejt ty hory nádobí, ale...člověk míní, život mění.

den se se dnem sešel a...

"to mi nemůžeš umejt ten hrnek na čaj? to nevíš, že ho používám každej den? nechápu, proč ho dáváš do myčky, když v ní mejem jednou tejdně" řekla mi zvýšeným hlasem v sobotu maminka.

a já zase nechápu, proč nemejem v myčce, když už jí máme.
kvůli myčce máme pididřez, do kterýho se prd vejde, ale kterej se pořizoval s tim, že se v něm stejně mejt nebude, maximálně oplachovat sem tam.
místo toho musim s většíma hrncema a plechama do koupelny, voda kape po celým bytě a myčka smutně čeká, kdy bude využita.

dočká se zpravidla po nedělním obědě, kdy už mi vytečou nervy a nechci trávit hodinu mytim mastnýho nádobí a tak to naházim do přístroje a zapnu, než stačí kdokoli cokoli říct.

a co vy? taky používáte myčku jen svátečně?

Komentáře

hahaha :))))) s plechama do koupelny. TO mě pobavilo a chápu, že tebe ne. Měla by jsi mamince vzkázat, že se jí směje půl republiky !!
serious Q:
Dávala ti mami najevo, že tě bude mít ráda, když budeš to nádobí mít ? Budeš hodná a poslušná holka ? aaach jo.
Drapni myčku a upaluj do novýho bytu!!! Doma si všimnou, že tam nejsi, až se jim v pididřezu sejdou tři hrnky a bude plnej.
Někdy pouštím myčku i dvakrát denně. Když něco musím umýt ručně, dokážu to nechat ležet ve dřezu třeba dva dny... ;O)
dva dny ... :-D))
to se ani nepočítá, to je předstartovní příprava
sem se nějak rozkecal
...ale teď, v zimním období, je mi milým potěšením umývat nádobí růčo - člověk si alespoň ohřeje ruce v teplé vodě... :)
myti nadobi sux hard, skoda ze se nam do pidikuchyne nevejde :/ ale v novym byte, da-li buh nakej, urcite bude ;) dva dny, bohuzel taky, stydim :]
a tak to já sem se smířila s tim, že myčka nepremává, takže meju růčo docela pravidelně. narozdíl od maminky ale vyznávám metodu odmývání.
razim teorii, že kdyby si každej po sobě oplách ten talířek a hrníček, tak by toho večer nebyla hora.
ale odpovědí mi je, že by spotřeba vody rapidně stoupla.
i tak ale dělám to, že talíře a hrnky umeju hned - to totiž neni taková záhul, a hrnce a takový věci umeju, když na to seberu odvahu.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz