Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
24. února 2005

budu bydlet na nádraží?

o tom, jak =M= vymyslel barevnou koncepci obývacího pokojeseděli sme v irský hospůdce moly malones nebo tak nějak a probírali téma, kterým v posledních dnech docela žijeme — brauzrův byt.

"a zdi budou barevný. nějak si je namalujeme" povídá =M=

jo...to se mi líbilo. shodli sme se na světlejch pastelovejch barvách a já si představovala, jak bude hezký smíchat v tom pokoji třeba tři čtyři barvy, který by mohly nějak zajímavě přecházet jedna v druhou, když v tom na =M= vidim, že dostal nápad.

"už vim. zdi budou takhle oranžový" a ukázal na hrnek, ze kterýho sem pila.
abyste měli aspoň jakous takous představu, tak se podívejte sem na barvu RAL 1003 a přidejte ještě tak dva tři stupně na zářivý intenzitě.
":-o"
"no..a mezi oknama tmavě zelenej pruh" a ukazuje na ubrousek. barva odpovídala asi tak odstínu RAL 6005.
"hmmmm"
"co na to řikáš?"
co sem na to řikala? řikala sem si, že tu na baru seděl už hodinu a půl předtim, než sem přišla já a zanechalo to následky.
"ty chceš mezi těma voknama udělat tmavě zelenej pruh, jo?"
"no jasně :)"
"takhle tmavě zelenej, jo?"
"dobře...moh by bejt i tmavší"
"odzhora až dolu jo?"
"jo"

no tak si to představte..
myslela sem i na to, kterak mi furt vykládá, že doma nemá záclony, protože má depky z málo světla, a teď si chce vymalovat poměrně tmavou oranžovou (i když teda září, to je fakt) a mezi okna chce udělat tmavě zelenej pruh?
no potěš bůh.
budu ho muset ještě zpracovat.

to sem ale ještě nevěděla, co příde.

v sobotu nebo tak nějak dorazil můj milovaný =M= do zatáčky a vypravili sme se do koktejlu.
seděli sme, rozhlíželi se, abysme se inspirovali tamějším barevným pojetím stěn. já sem se =M=ovi snažil předestřít svoji vizi a podařilo se mi mu vysvětlit, že ten pruh je docela blbinka. řekli sme si, že bysme ho mohli udělat kolem dokola místnosti (světlejší) a do něj věšet obrázky. no budiž...to zní zajímavě. akorát sem mu chtěla vysvětlit, že pruh o šířce metr dvacet kolem dokola, když zdi můžou mít tak tři metry, možná trošku víc, neni zrovna dobrej nápad, že by to chtělo zúžit, když v tom vidim, že =M= má zase vizi.
očička se mu rozjasnily, nervozitou si začal kousat spodní ret, vzpřímil se na židli, jeho pohled se upřel kamsi do dáli a nadšeně jako děcko z prvního stupně, když ho pančelka vyvolá, spustil.
a tak začala moje noční můra.

"a mohli bysme si tam nakreslit vlak! jo, jo, to je dobrý! vlak, jak se naboří do pokoje! jak tam jakoby vjíždí dírou ve zdi! jo...už vim, kdo nám to namaluje! řeknu xichtovi! to bude super!"
":-o"
zbytek večera strávenej v baru už se mnou nic nebylo. řikala sem si, že to snad nemůže myslet vážně

"a na kterou stěnu by sis to předstvavoval?"
"no...ta s oknama nebo dveřma je malá, tam u tý budem sedět, tak na tý po levý straně, když tam vejdeš. abysme na to furt koukali"
no potěš...takže já přídu utahaná ze školy nebo z doučka nebo tak něco a doma budu koukat celej večer na to, jak se na mě řítí vlak? a to sem ještě nevěděla, že nemyslí
roztomilou parní lokotku, ale tenhle příšernej panťák, kterej má jediný pozitivum — ta modrá by aspoň zdánlivě ladila s kobercem, kterej nám tam brauzr zanechal.

bože...zlatej zelenej pruh..
"teď si řikáš zlatej zelenej pruh, že jo? :)" smál se mojemu zdrcení =M=
"budem si o tom muset ještě promluvit" shrnula sem to ten večer ještě několikrát a zatim se utěšuju, že sem to aspoň z velký stěny usmlouvala na malou s dveřma (tak jó...a na tý velký uděláme nástupiště! :) -> :-O) a že xicht má sám dost práce a času na malování vláčků pro kamaráda se mu nedostává.

jj...neni to krátký jako u =M=, zato to vystihuje podstatu věci a moje pocity.
si nemyslete, že si neumim představit nic jinýho než bílý stěny. to já barevný chci. líbí se mi nápad se sytějšíma oranžovejma stěnama, umim si tam představit i ten pruh, pokud bude rozumný šířky a barvy. ale představa, že se na mě bude den co den ze zdi řítit modročervená pantografová jednotka z 60. let mě nadšením nenaplňuje.
něco takovýho se vám může líbit tejden, měsíc, třeba i čtvrt roku, pokud ste fakt nadšenci. ale pak už začnete přemejšlet, jak se toho co nejdřív zbavit. to mi věřte.

howgh

Komentáře

Tedy ne, že bych měl něco proti barvám, ale kdysi jsem měl pokoj na broskvově oranžovou (taková tak jemná teplá oranžová), kuchyň žlutou s hnědýma flekama (vyrobenou houbou na nádobí) a tmavě růžovou chodbu (to jsem musel dopustit, ale nechtěl jsem). Jenže pak jsem dostal obraz, který s broskvičkovou vůbec neladil a muselo se přemalovat. Byl jsem tlačen do fialové, ale to je tak studená, mrtvolná barva, že jsem se vzepřel a prosadil zelenou (byla to zahrada s trávou a fialovými květy). No, přemalovat broskvičkovou byl hnus, velebnosti, ale přemalovat časem (když jsem ukončil nájemní smlouvu) tu tvavorůžovou, to bylo úplně za trest. Teď mám všechno bílý, ladí to ke všemu, opticky to pokoj prosvětlí a je to bezvadný:). Jo a ty hnědý fleky v kuchyni jsem přemaloval hned druhej den, stěny byli čistě žlutý, ale ta šla pak přemalovat v pohodě:).
BTW: Máš to tu fakt hezký:)
no vida.
já chci říct hlavně to, že o čim větší výstřelky se člověk pokouší, tim víc a rychlejc se mu to pak zhnusí, a mně se teda moc nechce malovat každý tři měsíce..
takže já nejsem vyloženě proti pruhům nebo vlakům, ale dívám se na to s větším odstupem.
No je dobre se podivat do jinych bytu, jak to bude vypadat... my jsme nakonec skoncili u pastelovych barev - merunkova loznice, bezova pracovna a zluta (sytejsi) v obyvaku - a ta se nam nejvice povedla, protoze to tam nadherne prozarilo a zesvetlilo. Do niceho tmaveho bych asi nesel.

Jo a ty experimenty... no az se vam pri tom malovani zacne ta barva loupat (nejvice ze stropu), tak budete mit asi jine starosti nez co tam namalujete... a budete jen radi kdyz to misto planovanych 2 dnu zvladnete za tyden ci dva :)

a k těm barvám, já teď zatím jen nostalgicky vzpomínám ve svém bílém bytě na oranžový stěny a zelenej strop, co jsme měli na baráčku. A těším se, až bílá zašedne a bude potřeba vymalovat.
btw: není třeba obrázek parního válce jednodušší, než kreslit vlak? ;-)
Tu zelenou bych videl spis na 6003. ;-) A zluta v obejvaku by me asi desila. Zluta ve mne vzbuzuje hlad.
6003?
tak to už radši 6005. dyť to je taková hnusná vyblitka...
ještě si o tom budeme muset promluvit
Ty máš obrázek parního válce, All? :-o
teď jsem si to po sobě přečetl a objevil jsem tam chybičku. Takže "stěny byly" a ne byli. Brrrr. Pardon.
Taky se musím přidat k všeobecné chvále, moc hezký to tu máš :-)

Barevným stěnám fandím a myslím, že se dá jít i do poměrně sytých barev typu vínová (třeba jen na jedné stěně). Ovšem vlak, to je něco :-o Co ho nakreslit na veeelkej plakát, snímatelnej, a zjistit, jestli s tím dokážete žít? ;-)
to =M=
Ne, v těch šikminách podkrovního bytu by vypadal asi dost drasticky.
Jen mě napadlo, že nakreslit ho by bylo snazší (ooooobrovskej kus válce a nějaký troubítka s volantem) než vymalovávat vlak :)
jééé, to bude móóóc hézká klícká: modrý koberec, oranžové stěny a zelený pruh, myslím, že =M= má vkus:)))
jééé, to bude móóóc hézká klícká: modrý koberec, oranžové stěny a zelený pruh, myslím, že =M= má vkus:)))
Přeci se nebudu omezovat barvou koberce. ;-)
no...ten koberec je hlavně uplně strašnej. on je jako modrej, ale sou v něm různý barevný ďubliky....no přála bych vám to vidět
lio:
to mi příde jako chytrej, rozumnej kompromis!
mek bílová:
můžeš se přijít podívat ;)
ja to nechapu ... prvni byt s moznosti se vyradit a Jane se se takhle uzkoprse pretahuje o motiv dominujici fresky ... Jasne ze pantograf ! Jane, vzpomen si ... mas je oba rada ! =M= i pantograffff.
ja to nechapu ... prvni byt s moznosti se vyradit a Jane se se takhle uzkoprse pretahuje o motiv dominujici fresky ... Jasne ze pantograf ! Jane, vzpomen si ... mas je oba rada ! =M= i pantograffff.
ja to nechapu ... prvni byt s moznosti se vyradit a Jane se se takhle uzkoprse pretahuje o motiv dominujici fresky ... Jasne ze pantograf ! Jane, vzpomen si ... mas je oba rada ! =M= i pantograffff.
ral 6005 vypadá zajímavě, něco podobnýho - trochu tmavšího - mám na záchodě. Můžu ti dát recept: 0,5 l primalexu, 1,5 l zelený barvy a 0,5 litru černý ..a je vymalováno!
omlouvam se za svoje nevychovana pidiwokna
tlaca:
mmmmmmmmm...nemůžu si vzpomenout...
sistr:
doufám, že se toho =M= nechytne!
2JD
=M= to je ten z toho autobusu/pantografu, pantograf ... to je ten co ti ho vozí do zatáčky. Jasné, prokazatelné spojení dvou dobrých věcí, které si zaslouží zvěčnit do obýváku. (Teda =M=, jestli se tohle povede, chci to vidět jako první :)). Měj se ... Jane :).
jane: neříkej dvakrát! :))

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz