Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
1. března 2005

začali už i na čt1 dávat slátanou romantiku?

zmatek nad zmatekkdyž sem včera jako vždycky začala číst tv program odzadu dopředu, podivila sem se, že tv prima zařadila ve 20.00 dokumentární seriál o nacistech a konečném řešení.
za chvilku ale mojí hlavou problesklo světýlko poznání a já si vzpomněla, že z nějakých záhadných důvodů došlo k přehození programů z tradičního uspořádání čt1, čt2, nova prima do seskupení nova, prima, čt1, čt2.

řikala sem si, jak dlouho mi bude trvat, než si na to zvyknu. ale spíš to vidim tak, že se do programu nebudu koukat vůbec.
kdy dávaj to, co mě zajímá, vim i bez programu a o ten zajímavej zbytek holt přídu, nebo na něj narazim náhodou, jako třeba v sobotu na film A.I. umělá inteligence.

ale dělat to v mafře nemuseli. kolik se asi v českých domácnostech stalo scének podobných té, kterou vám za chvíli popíšu?


je sobotní podvečer a já pouštím čt1. de tam něco, co mě vůbec nezajímá a co je natočený stylem filmů z 50.-60. let a českého ztvárnění vervneovýh filmů a co bych za normálních okolností hned přepla, pokud by se nestačila urychleně rozvinout zajímavá zápletka.
film mě nakonec zaujmul natolik, že sem koukla do programu, co to vlastně je.
název už si nepamatuju, ale psali tam německá romantická minisérie
no potěš, řikala sem si...to jako fakt? :-o
za chvíli se ve filmu vyskyt německej nápis, tak sem tomu začínala pomalu věřit, i když zas tak moc romanticky to nevypadalo.
v tom vstupují na scénu další aktéři -> maminka s tatínkem.
"už mi dávaj ten romantickej film?" volá na mě maminka z předsíně
"kde?"
"to nevim..má to bejt nějaká německá romantická minisérie, dávali to už minulej tejden"
"ahááá..." minulej tejden sme u toho s =M= našim rodičům asistovali, takže hned vim, o jakej film to de.
"no něco dávaj mami, ale asi to nebude vono...maj nejspíš změnu programu"
a koukám znova do novin, kde je zmiňovaná minisérie napsaná od 17.25, když tu můj zrak padne na horní část stránky, kd se skví loga jednotlivých televizí.

"aha, tak nezměnili program," volám na maminku tentokrát do koupelny
"jen přeházeli programy v novinách"
a už přepínám z dobrodružství arsena lupina na pokleslý nj seriál o opileckým hudebníkovi, kterýho v některým z dalších dílů zachrání krásná zpěvačka.

tož tak.

Komentáře

Já sem kvůli téhle pitomé změně přišel o ExistenZ, dost dobrou scifárnu. Proč nám to dělaj?! Nejspíš se Mf opět o něco více přiblížila Novákům a někteří její zaměstanci a redaktoři Dnes by zase rádi účinkovali v Suprstár. A nebo jsou tam penízkový nitky mezi nima a nebo co já vím. Ale učitě to nebude nic ke chlubení, jinak by to zdůvodnili.
Tak to si prisel o hodne ExistenZ se mi docela dost libil :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz