Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
1. března 2005

superstar

aneb jak moc je 0,1%i já sem se dívala na nedělní ss.
sice ne v přímým přenosu, ale nechala sem si jí nahrát na video.
byl to první díl letošní ss, kterej sem viděla celej. no vlastně i první, kterej sem letos viděla vůbec, protože útržky z dalších asi tří, který sem zachytila buď po barech nebo hospůdkách nemůžu brát vážně.

ale to, co sem viděla, mi přišlo dost tristní.
nebudu to tady nijak hodnotit, abych se někoho nedotkla, řeknu jen tolik, že postup těch dvou, co nakonec postoupily, byl víc než jasnej, a že nejtristnější výkon večera podal chlapec, kterýho sem si překřtila na mikimauze.

zaujala mě ale věc jiná.
na první místo stačilo 33,7%, na druhý místo 33,6 a dneska v novinkách psali, že slečna na prvním místě dostala o 71 hlasů víc než ta druhá.
já sem si jednoduchou matematickou operací vypočetla, že celkem teda bylo odeslanejch 71 000 hlasů (jestli to neni dobře, tak ne, abyste si ze mě dělali legraci! ale opravte mě, protože správnej výsledek by mě zajímal) a nevim, nevim, to mi nepříde jako hodně.
když teda beru v úvahu, že spousta lidí poslala víc než 1 hlas...

co myslíte vy?
je to hodně nebo málo?
a hlasovali ste?
já ne, na to je mi líto peněz ;)

Komentáře

na to že to je už druhý kolo, tak jsem čekal, že to lidi odzívnou a budou víceméně ignorovat (myslím tím sledování) ale asi účinkující mají dost kamarádů, příbuzných a partnerů a ti mají zase příbuzné, kamarády a partnery a to se tak zacyklí, že si budem všichni do jednoho navzájem posílat hlasy a operátorský trojlístek koupí od Grosse celý stát
Trojčlenka sedí (abstrahujeme-li od možné zaokrouhlovací chyby), ale v prvním kole podle http://www.nova.cz/tiskove_zpravy/index.html?i=564&y=2005 "televizní diváci svým favoritům poslali celkem 421 806 hlasů". Že by to najednou spadlo na šestinu, to se mi prostě nechce věřit - copak mohl být tenhle díl o tolik slabší? (Já taky viděl až ten, a to jenom kvůli gotchovu doporučení).

I kdyby se část dala vysvětlit tím, že totálním loserům se hlasy posílat nikdo nenamáhal, stejně v absolutních číslech dostaly tentokrát postupující necelých 24 000 hlasů, zatímco prvně i ten slabší přes 100 000. Jako další dílčí vysvětlení se mi zdá přijatelné, že minule postoupili dva kluci, mezi hlasujícími převažují puberťačky a než se zahazovat s mikimauzy, radši šetří kredit na příště, ale stejně...

Zřejmě budu muset opustit i počáteční hypotézu, že těch 71 je prostě omyl, nebo že to počítají z nějakého jiného základu (jako že by 100 % byl počet unikátních SMSkářů, v průměru posílajících víc než 1 hlas). Vyjyxoval jsem teď třeba přehled na http://superstar.chcitebe.cz/superstar_vysledky.php a z něj mi vychází:
1) ano, bylo by to bezprecedentně málo; ale:
2) už minulé kolo byl proti první sérii dost propadák a
3) podle vlnovky soudě tentokrát asi poprvé nebyl celkový počet hlasů oficiálně zveřejněn (zatímco dřív se jím v pondělních tiskových zprávách chlubila).
Takže musím při vší neúctě obdivovat PR oddělení N@vy, jak dokáží co nejlíp naspinovat i kuličku udělanou z prdu (no, to není přesné; "z nouze ctnost" a "z ničeho něco" by spíš odpovídalo jinému přirovnání, ale to už by se mi ty metafory moc míchaly).
hm a co kdyz je to treba zaokrouhleno na jedno desetinne cislo napr. z 33,64% a dejme tomu 33,65%?
Je to malo ve slovenske ss bylo v tohlech kolech poslano vetsinou 300 000 hlasu pokud se nepletu :)
čumím ... fakt si nepřipadáte jako žírný dobytek, kterému hrají Mozarta, aby víc nabíral na váze ? Pamatujete se ještě, kolik se za hodinu dá říct krásných slov tomu druhému ?
chmmm ?!
Tlaca zajimava reakce :D
já tomu spíš nerozumim...
teda tomu tláčovu komentáři..
taky se mi to nezdá moc, ale ono se to teprve rozjede, až se objeví někdo, kvůli komu si holky začnou hlídat kredity ;O)

ehhhh. sorry jestli to vyznělo, že jste dobytek :). To já si tak občas připadám ... žírný. Vydělávej, choď volit, táhni a nerozptyluj se ... tu máš chléb a hry.
Mě to vždycky naštve .... SS je klasická ukázka toho, jak někdo z hezké věci (zpívání) udělá marketingový produkt, na kterém namotává tisíce lidí najednou ... a ubírá jim čas žít. Nebo myslíte, že se náš život neobejde bez diskusí, jestli porotci byli dost přísní a zpěváci dost nervózní (to vše pod pečlivou režií a dohledem marketingového specialisty ?)
2=M= ... furt ti nejde refresh po odeslání komentu ... nebo jenom mě ?
Tláčo, ten refresh je blbě nastavenej na Bloguje. S tím já nic nenadělám. :-( Zapni si JS a povol si meta refresh. :-(
myslim, ze 70k hlasujicich smsek by byl dobry vykon na to jak to byla nudna show..
ok, pokusím se ... anebo, že bysme to popohnali až k samotnému buh.bloguje.cz ?
:)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz