Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
5. března 2005

neumíme vstát včas

čím blíž, tím pozdějc


když doma vysvětluju, proč se v tejdnu nevrátim z prahy do rodné zatáčky, vymlouvám se na to, že ve škole končim pozdě večer a brzo ráno začínám.
nelžu. to chraň bůh.
ale jestli sem si myslela, že se mi z michle do jinonic bude cestovat líp než ze zatáčky a že dojde k úspoře času, tak to byl jeden velký omyl.

příkladem nám budiž čtvrteční ráno.
my sme se možná i vzbudili brzo. ale pak sme se prostě nemohli vykopat z postele.
obvykle to začání tim, že já se vzbudim a začnu se vrtět. =M= mě pak začne hladit nebo mě obejme. je to sice hezký gesto, ale myslim, že důvodem všeho je, že chce, abych ještě ležela, spala a neotravovala ho.

já pak jšetě poklimbávám, když se probere on. hlazení teď začne i nezávisle na tom, jestli se vrtim nebo ne. já ještě chvilku dělám, že spim, a pak dělám, že sem se akorát probudila.
protože spim většinou zády k němu, přichází teď vhodná chvíle otočit se. no a pak se na sebe koukáme, usmíváme, taky popřejeme dobrý ráno a pak buď vstaneme, nebo taky nevstaneme, což je ovšem častější varianta.

a když se pak kouknu na budík, obvykle je najednou aspoň o hodinu a půl víc než předtim a mně je jasný, že =M= do práce na dvanáctou nedorazí a já do školy taky ne.

=M= pak navíc tráví hodinu v koupelně a já, i když si pak maximálně pospíšim, tak stíhám až poslední hodinu. a to mě ještě čeká překvapení

"chceš k snídani míchaný vajíčka?"
"fakt?"
"no jasně"
"tak jo :)"

a tak koukám, jaká je =M= kuchařka a nechám se obsloužit :)

"ale zejtra musíme vstát fakt brzo. zejtra mám jen do dvou. to už bych do tý školy v tuhle dobu nemusela chodit vůbec!"
"neboj"

a tak sem v pátek dorazila v půl dvanáctý (měla sem od osmi).
uklidňuju se tim, že až budem bydlet na andělu, budu to mít dvacet minut a budu stíhat bez problémů. zatim ale zjišťuju, že ze zatáčky sem do školy tak pozdě jako z michle nikdy nedorazila :)

Komentáře

Když to máš z Anděla do školy jen 20 minut, tak to můžem vstávat pozdějc. :-)
navic jiste palti oblibene heslo nasi cestinarky z gymplu "cim dyl prijdu, tim driv odejdu" ... takze zachvili se tim na tu chvilku ani nevyplati jezdit ;)
dneska nejsem schopnej napsat jeden prispevek bez nejakeho preklepu. melo to byt samozrejme "... za chvili se ti tam na tu chvilku nevyplati jezdit ...". chjo, sorry.
simtě..že si s tim děláš hlavu. koukni, jak píšu já ;)
S tou koupelnou je to jako u nás doma. Mužík se načančává před zrcadlem a já si připadám, jako chlap...

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz