Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
8. března 2005

mdž

ženy sobě


u nás v rodině ten svátek slaví jenom maminka s babičkou.
táta to odmítá a proto tomu řikám ženy sobě.

letos dala babička mamince nějakou podivnou kytku v květináči.
byla z toho nadšená (babička), ne tak maminka.

přišla domů (maminka) a já jí vyřizuju od babičky vzkaz, že má kytku zalejvat shora mezi listy a nemá jí dávat na balkon. mamink se zmohla jen na
"ježišmarjá"
a pak začala hořekovat, že
"ta babička se snad zbláznila. co mi to dala za příšernou kytku? to je hrůza..dyť já tohle neumim ani pěstovat! navíc je to nějaká pralesní kytka, ještě bude jedovatá a otrávěj se mi holky (to jako kočky)"
-> nevděk světem vládne. ještěže si tu největší nespokojenost vybila na mně a ne přímo na babičce, protože tý by to asi bylo dost líto.
nicméně stejně jí maminka nezapomněla sdělit, že ta kytka neni uplně to pravý ořechový.

včera se pro změnu vydala maminka k babičce. bohužel sem nestačila zaznamenat, jakou kytku nese ona jí, ale předpokládám, že řezanou, protože maminka babičce furt vytýká, že je to u ní jak ve skleníku a že jí kytky z bytu za chvíli vytlačej.

a já?
já sem nedostala ani stéblo trávy. asi letos obě usoudily, že toho nejsem hodna, nebo že nejsem žena (test id praví opak!).
ale mně je to fuk. já jim ostatně taky kytku nedávám. a když občas od babičky dostanu, mám sice radost, ale pak tu kytka smrdí až do naprostýho uvadnutí a estetickej požitek je ten tam.

tož tak.
a co vy? slavíte mdž?

Komentáře

Přesně, jak píšeš, je to spíš svátek "ženy sobě" - já si s ženskýma popřeju, nekdy přidám taky nějakou kytičku a tím je svátek u konce. Ale letos to snad bude jinak...zavolám mužíkovi a velmi nenápadně mu to připomenu:o).
"kup mi kytku, je mdž!" ? :))
Řekla jsem mu to trošku něžněji: Ahoj, dneska je MDŽ, tak bys mi mohl koupit nějakou kytku...ale nemusíš.. :o))
rano jsem se divil co to tam ten google zas ma... pak jsem na to najel mysi a uz vim ;) tak vse nej... bez googlu bych byl ztracen.
jane nedelas si z nas srandu? MDZ se uz davno neslavi :)
A jak jsi na to přišel/a? Naopak se to zase začíná (někdo dokonce ani nepřestal) slavit!
táta taky řiká, že je to socialistickej svátek, a jako takovýmu mu dávno odzvonila. maminka zase tvrdí, že je to mezinárodní, tudíž se obecně všude slaví a google byl včera na její straně.
takže se stále slaví milý lizarde :)
a všimni si, jak byla karkulka podrážděná, když ses snažil prosadit opak :)
hlavní zásada je: ženu oslavuj při každé sebemenší příležitosti!
dobre beru zpet, nekdo slavi a nekdo ne, timto se zaroven omlouvam za svou nevedomost karkulko :) jane to vystihla naprosto spravne, zeny se maji oslavovat stale a ne jenom jednou za rok! :)
Vždyť je jedno, kde se to slaví. Důležitý je, co je to za svátek.

Je to svátek, kterým americké feministky v prvním desetiletí minulého století upozorňovaly na nerovnost mužů a žen ve společnosti. Nerovnost v rodině, v pracovních příležitostech a ohodnocení, nerovnost v právech (třeba volebních)...

Když jednou za rok přineseme domů květinu, ženu to možná potěší, ale je to ta snazší cesta. Možná by ji víc potěšilo, kdybychom si s ní popovídali, kde se cítí nedoceněná, a kdybychom se snažili udělat něco pro to, aby se tak cítit nemusela.
třeba kdybysme jí koupili fornetti, který jí narozdíl od kytky můžeme užírat, žejo :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz