Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
24. března 2005

andělská odyssea: víkend jako malovanej

a nedomalovanej
ano. konečně se dostávám k tomu tolik očekávanému tématu: malování bytu.

za víkend sem =M= několikrát málem plačky ujistila, že už ho budu vždycky poslouchat a že už mu dám vždycky za pravdu, přesto mě musel v pondělí večer napomínat

"mady..cos to celej víken slibovala?"

ale naonec tu barvu přecejen zředil :)


a jak že to bylo?

nakonec sme se odhodlali k malování stropu a povim vám — už nikdy víc malování stropu, kterej je tak vysoko, že na něj rukou ani ze štaflí nedošáhnete.
patlali sme se s tim snad 5 hodin. a představte si, jak trávíte tolik hodin za štaflích v záklonu s válečkem na násadě v ruce. tlačíte jako zběsilý, aby se na strop umístila aspoň nějaká barva, ale moc to nepomáhá.

"já už na ty štafle nechci" řvala sem zoufale, když mě =M= vystřídal, a ujišťovala ho, že mu to de stejně mnohem líp než mně, aby ho nenapadlo, povolat mě ještě jednou do zbraně.

vymalování stěn na světlonce žlutookrovou bylo proti válčení se stropem procházkou růžovou zahradou. v sobotu byla budoucí ložnice dokončena.

svorně sme se ale shodli na tom, že vedle strop malovat nebudeme ani omylem. měli sme proto pocit, že je spousta času. nepospíchali sme ani se vstáváním, ani se snídáním, nechali sme se zdržet návštěvou mých rodičů i brauzra, se kterým sme dokonce zašli na kafe a mrkvovej dort.

"seš na mě dneska nějaká zlá" vytkl mi brauzr a upřel na mě ten svůj psí pohled.
ale nejsem...to tys mi vnucoval, že je prášek do perníku v dortu, ve kterým vůbec neni a pak si měl blbý kecy o rádiu :(.
ale možná sem fakt byla mírně nervní, protože mě bolelo celý tělo, bylo půl devátý večer a my neměli ještě ani smíchanou barvu.

ten den sme malovali do čtyř do rána.
a nedomalovali.
barva byla moc hustá (ano, byla to moje vina, protože sem =M= řekla, ať už tam tu vodu neleje, že už je to tekutý až moc) a ubejvala nebezpečně rychle.
naše dobrodrůžo se proto prodloužilo až do pondělka, kdy sem se prala se dvěma kilama sádry a večer sme konečně dopatlali tu meruňkovou barvu všude, kam bylo potřeba.

dnes nazýváme ten pokoj peklem.
teda...já tomu řikám peklo a =M= sluneční pokoj.
přestože sme z původních snad devíti flašek barvy použili jen tři, barva je na mě až moc tmavá.
snad vybledne..

"v každým rohu je zásuvka a koupíme si pořádnej lustr a stojací lampy" reagoval =M= na mojí poznámku, že když na zeď svítí sluníčko, je ta barva celkem světlá a hezká.

ale co...hlavně, že sme to zvládli sami, nepohádali se, nepoprali a máme to za sebou a můžem začít bydlet :)

Komentáře

Jak vysoko je máte? Já je mám tři metry šedesát a taky tam ze štaflí nedostanu. Ovšem existuje taková krásná pomůcka, která se jmenuje teleskopická tyč na malování válečkem. Na konci je konus, na kterej se váleček narazí a pak už se maluje docela dobře. Ta tyč má dva metry - vysunutá, složená něco přes metr. Stojí to kolem sto padesáti kaček:).
Jinak barva nevybledne, spíš ztmavne, ale to jsem Tě si moc nepotěšil. Jo a taky doufám, že jste ten odstín po zředění trefili, protože jinak budete mít fleky tam, kde jste malovali zředěnější barvou. Jak říkám, není nad bílou barvu všude:)))
Ale jinak vám ve zvelebování bytečku budu držet palce, však na všechno přijdete. Minimálně metodou pokus - omyl:)
milý jaspere. tyč sme samozřejmě měli, ale i tak myslim, že se docela dobře nemalovalo :)
no a to zředění...=M= tam v úterý ráno naklusal, a že prej je to zředěný světlejší, ale já to okukovala už několikrát a nic nevidim. myslim, že kecá!
ani s tyčí to není žádný zážiteček, ale pokud jste ji používali, tak se vám muselo malovat úplně báječně, narozdíl od štaflí, ale neviděl jsem, nebudu hodnotit:).
Nekecá, mám své zkušenosti:). Spíš to nechceš vidět, ale já samozřejmě tímto nechci nějak kritizovat, já budu malovat o víkendu náš obývák, který jsme loni vymalovali jen jednou a nechali jsme tam takové fleky, že to nebylo možné, ale když my jsme už tenkrát vážně nemohli:)))
vážně nemohli :)), jak ti rozumím :)
a ne, že nechci. prostě to neni vidět. fakt ne.
a báječně se nám teda nemalovalo. měli sme štafle i tyč a do slova báječně to mělo hodně daleko.
Meruňková je krásná barva, už jí mám ve dvou pokojích :-) akorát v ložnici jsem k tomu přidal světle modrý strop. Alespon vidím výhodu paneláku,ten se maluje krásně i ze židle a pokj je za hodinu hotový i s úklidem :-)
nojo, taky budem malovat loznici a balkon, a Lvickovi se bily zdi (z hlediska malovani idealni) nelibej, tak sem sakra zvedava, jak to budem redit, jak budem trefovat odstin... bleee :]
Trefování odstínu je docela snadný. Důležitý je mít dost barvy. Lepší když zbude, než když musíte dodělávat. Ale zas to nepřežeňte jako my v ložnici. :-) Nechcete někdo 12kilovej kýbl okrový barvy? Klíďo by se ještě dala zředit.
Malování nikomu nezávidím. Při představě, že to budu muset stejně zase někdy absolvovat, polévá mě pot a dostávám horečku:o). Jane, asi bude mít Jasper a M pravdu s tím světlejším odstínem, ale nenech se tím vůbec znervóznit - stejně jsi chtěla světlejší barvu, tak aspoň někde bude:o)!

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz