Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
30. dubna 2005

už o mně píšou!

a pak že nejsem celebrita...no pravda...oni ani tak nepíšou o mně, jako o =M=, ale též se tam míhám :)

de o blog mých fakultních kolegů — nějaký studenti nových médií. nj, taky sem si svýho času řikala, že bych mohla zkusit tu žurnalistiku. a nakonec je ze mě co? nakonec ze mě neni nic :(.

ale zpátky k textu:
protože asi nejde odkázat přímo na článek, nehám tu aspoň odkaz na blog a zvýším tak sudentům návštěvnost :). možná budou rádi :).

a teď už onen klenot:


Hledám dívku z autobusu do Brna
adresa: http://www.hledamdivkuzautobusudobrna.com/
charakteristika + autor: Blog "Hledám dívku z autobusu do Brna" má podtitul "Skutečný život je někde tam venku". Autorem je jistý =M=, který v odkazu "o autorovi" docela logicky zdůvodňuje, proč by rád zůstal v anonymitě. Slibuje ale, že každému, koho jeho skutečná identeta zajímá, rád odepíše. Mně zatím neodepsal. Vůbec se teď nějak odmlčel — poslední zápisek se objevil 24. března.
Z deníkových zápisků se dá odhadnout věk autora na asi 25 let. Začal ho psát v dubnu 2004 a první příspěvek se, jak název napovídá, týká jeho cesty autobusem z Prahy do Brna, kde potkal dívku, která se mu moc líbila, ale nenašel odvahu ji oslovit. To považuju také za důvod, proč blog založil. Zdá se však, že se mu ona krasavice neozvala, protože se o ní víckrát nezmínil. Zato zhruba v září poznal svou současnou přítelkyni, které říká Mady a která se v jeho deníčku objevuje docela často. Občas z něj dokonce přímo odkazuje do jejího vlastního blogu http://www.janedoe.cz s názvem"Nějak bylo, nějak bude" a s podtitulem "Z deníku Jane".
Informační hodnota obou blogů je asi nulová, ale musím uznat, že oba autoři jsou zdatní pisatelé a jejich postřehy z každodenního života se velice dobře čtou. Svědčí o tom i značný počet komentářů.
Blog =M= navíc obsahuje "přepínač vzhledu" (abychom si ho mohli upravit podle nálady) a řadu odkazů na blogy jeho známých.
odkaz na permalink: Je dost těžké vybrat něco, co mě obzvlášť zaujalo. Snad na všech příspěvcích se dá najít něco zajímavého. A tak uvádím odkaz na samý počátek toho všeho, tedy na článek o cestě do Brna: http://www.hledamdivkuzautobusudobrna.com/33852_zaznam.html#spot-33852

posted by Martina Maličká at 08:19 0 commentsnuže, zamrzelo mě jenom to, že si slečna myslí, že informační hodnota našich blogů je nulová. nedozvídáte se tu snad desítky zajímavých informací?
pravda, ne každý zápisek je objevný, ne z každého na vás tryská vodopád informací, ale i tak..


Komentáře

Muehehe, proč si ta maličká slečna myslí, že by blog měl mít informační hodnotu ?

Teda ... pak mají ti novináři něco umět, když je na tý škole učí takové věci.
... jo a zapoměl jsem pogratulovat celebritě :))) že je tou celebritou. Takže Celebrito, gratuluju :))))). (A =M= samozřejmě taky.)
upřímně musim říct, že zrovna tenhle zápis patřil k těm slabším, který novinářata vytvořily. takovej hrc frc odbytej domácí úkol.
nejvíc mě ale dostala slečna vendula křížová, která napsala něco o tom, že blogeři píšou žvásty a 99% z nich má narušenou osobnost nebo nějaký problémy se sebou, když má potřebu věšet svoje výplody na net.
tak ta mě dojala málem natolik, že sem jí nechala komentář. pak sem se ale ovládla :)
jo tak díky :)

Slečna neříká, že blog má mít informační hodnotu, jen říká, že tenhle a =M=ův nemá. Což je sice nesmysl, nějakou informační hodnotu pochopitelně má, ale spíš tím chtěla naznačit, že se jedná o ryze osobní blogy, které popisují především vlastní zážitky autora. A slečna Vendula Křížová musí být IMHO blbá jak tágo:-)
Muehehe, já si myslím, že slečna Křížová není blbá jako tágo (u tága nemá smysl meřit IQ, ani ho požívat jako etalon absolutní nuly v IQ).
Slečna Křížová si jenom myslí, že se jí termín "narušená osobnost" netýká a kromě toho tomu vůbec, ale ani trochu maličko nerozumí.
cha nulova! co je podstatou blogu? psat o svych zazitcich a to delate moc hezky a vtipne:)takze jen tak daaaal, "mady" a =M=:)
informační hodnota tohoto blogu je skutečně nulová - pokud bych tady hledal informace o kvantové fyzice, žádné tady nenajdu. Ale to tady nehledám. Já si tady rád čtu, protože máš svěží smysl pro humor, velký dar psavosti a protože mě prostě baví číst Tvé příběhy. Díky za ně.
jistě, jistě. já se nepřu o nulové nebo nenulové informační hodnotě mojeho blogu. ale na druhou stranu myslim, že se nedá jen tak říct, že info hodnota je nulová. jo, o kvantový fyzice tady nepíšu, ale sem tam nějakou zásadní informaci vypustim. to zase jo!
ale to je naprosto okrajová záležitost. smutkem z toho neumřu ;)

díky všem, co mě rádi čtou!
Ale děti, jsou to přeci domácí úkoly. Každej chce zápočet od Miloše. :-) Je rozdíl, když píšete blog pro sebe a své čtenáře, než když je píšete pro seminář o nových médiích.
a šak jo..
ale by mě zajímalo, jak jim adbar o těch blozích vykládal, když tam každej druhej žblebtá o informační hodnotě...
to jim neřek, že sou soukromý a veřejný? nebo tak něco?
sem si včera přečetla předvčerejší lidovky a vim toho o blozích asi víc než chudáci studenti
jane: no tak to bez ucit jako novej predmet - osobni blogy ;)
a kdo pouzije spojeni "informacni hodnota", nedostane zapocet ;))
Ahojky, tady je můj první příspěveček spojený s gratulací ke vzrůstající slávě janedoe webu :) Je sice první, ale věř, že čtu tady pravidelně... To abych se dozvěděl, co je u Tebe nového a tak, když už se na netu tak často nevídáme... A proto tvrdím, že tento web má informační hodnotu dostatečnou, alespoň z mého pohledu :) Jo a tady je přímý odkaz, mělo by stačit na té stránce kliknout na popisek "Show original post": <a href="http://www.blogger.com/comment.g?blogID=11134191&postID=111311561895087608" target="_blank">http://www.blogger.com/comment.g?blogID=11134191&postID=111311561895087608</a>;
Měj se moc krásně Mady :)
Ahojky, naprosto nesouhlasím s tím, že tento blog nemá informační hodnotu. Od té doby, co se na netu tak často nevídáme je to téměř jediný zdroj, ze kterého se dozvím co u Tebe nového :) A jak jsem slíbil, čtu pravidelně i když bez komentářů :) Jen tak dále, piš tu stále :)) Měj se krásně Mady...
A ještě něco - přímý odkaz na ten článeček - měl by se objevit po kliknutí na Show Original Post na stránce http://www.blogger.com/comment.g?blogID=11134191&postID=111311561895087608
P.S. Poprvé příspěvek asi neodešel, tohle je druhý pokus... Jen abych tu nebyl za sklerotika, který si nepamatuje :)
Ne, vhodnější je kliknout na to odlišně zbarvené "08:19" v patičce zápisku: http://novamedia05.blogspot.com/2005/04/hledm-dvku-z-autobusu-do-brna.html
A ano, Vendula Křížová je mimořádná osobnost i na poměry studentů žurnalistiky.
jejda, pan flek se nám taky ozval :) děkuju moc za komentář, sem ráda, že sem pravidelně bloudíš ;). na netu sme se fakt neviděli věky a normálně ještě dýl, naposled asi v létě v pardubicích, co?
nj, neni zbytí, není času.
a díky za ten link. =M= už mi ho prej taky někam poslal. já holt nejsem ta technicky zdatná, tak sem na to sama nepřišla.

Vendula Křížová je mimořádná osobnost i na poměry studentů žurnalistiky... to zní až nebezpečně!
Zdravím!
Já jsem to s tou informační hodnotou nemyslela zle. Byla to jedna ze zadaných otázek k našem úkolu, který jsme na žurnalistice dostali - mj. popsat, jakou informační hodnotu daný blog má. A já si myslím, že blog s informační hodnoutou jsou třeba Britské listy. Tam se najdou informace zásadní téměř pro každého. Ale to přece neznamená, že jsem ten váš blog nějak zdrbla. Samozřejmě, že pro časté návštěvníky vašeho blogu to informační hodnotu má, zvlášť když se mezi sebou znáte. Ale pro další tisíce a tisíce lidí...? Je to subjektivní.
Dost mě mrzí, že jste si to vysvětlili tak špatně.
Taky mě mrzí, že si nikdo nevšiml toho, co jsem napsala za tou osudnou polovětou o informační hodnotě, totiž že jste oba zdatní pisatelé a že se vaše příspěvky velice dobře čtou. Asi jste nepochopili, že se mi vaše blogy líbily.
ale houby...nikdo si to špatně nevysvětlil...je to jen takový špičkování. ;)
a tý věty sem si samozřejmě všimla a díky za ní. snad sem se tě nijak nedotkla. to bych nerada.
...ale ne, Martino, je to taková čermákovina, spíš mě ta věta pobavila. Jestli Miloš čekal informační hodnotu, měl vám ten úkol omezit na blogy, který vykazujou znaky "citizen journalism".
Tak jestli to fakt bylo jen špičkování, tak to beru. Jenže stejný problém mám i u SMSek: člověk ji může určitým tónem napsat a druhý si ji jiným tónem přečte a je z toho nedorozumění. A jelikož jsem zvířátko plaché, všechno, co se tu objevilo, mě vyděsilo.
pro me maji informacni hodnotu treba v tom ze se clovek dovi kde se kona zajimava vystava nebo jina akce, kam se vyplati zajit a tak. navic se u toho clovek pobavi ;)
s tema sms na tom neco bude, taky to pozoruji nejakou dobu snazim se delat PFO (personal feeling optimalization) friendly smsky i kdyz ne vzdy se mi to dari hlavne ne s kazdym... mozna by o tom nekdo mel vydat knihu, web... a mozna bych mel ja. jdu pracovat.
informacni hodnota je subjektivni, jak jinak? :) pro me ma Blesk nulovou i.h., ale pro dalsich pul milion lidi? :)
Já chci být taky zdrbnutá!!! proč jsem blbá jak tágo?, ani nevim, jak by se to dalo skrze klávesnici, obrazovku a dráty poznat? No a pak proč bych měla být mimořádná osobnost? fakt!!! jsem napnutá...
jestli tohle psala skutečně slečna křížová, tak myslim, že neni třeba nic víc vysvětlovat. pokud bude mít přesto zájem o můj názor, ať mi napíše do vzkazů s odkazem na svůj mail.
Hm, snažila jsem se byt takova, za jakou me mate, byla to nadsazka, ktera proste "pres ty draty" nejde poznat, a ja zas muzu povazovat za ... vas, pze jste to nepoznali (ostatne o tom uz tady psala martina). Tak jednoduche a z meho pohledu dost prostoduche to je... Zdá se mi příliš snadné a příliš ubohé pomlouvat se skrze neosobní, virtuální prostředí a tak jestli tedy máš chuť a čas mi vysvětlit, jaky má být můj názor na blogy, na blbost a na tágo, ráda si to poslechnu... zdravím, asi mladší spolužačka, nebo jak se přihlouple říká "kolegyně" v.k.
adresa?
myslim, že jsi až moc vztahovačná.
nechci ti přece vysvětlovat, jaký má být tvůj názor na blogy. někde už jsem, myslim, psala, že buď jste to všichni špatně pochopili, nebo vám to adam špatně vysvětlil.
neřekla jsem, že si blbá, ani nic podobnýho, napsala jsem, že mě tvůj názor docela dostal. nadzvednul mě ze židle. to jo. co napíšou do komentářů ostatní, to už neovlivnim a zásadně nic nemažu.
nemyslim si, že jsi blbá jak tágo, ale myslim si, že tim, co jsi napsala, jsi docela přestřelila:

99% blogů jsou intimní zpovědi lidí, kteří to možná ani nemají se sebou v pořádku, když mají potřebu se vyvěšovat na internet. Jejich stránky jsou skoro trapné, absolutně infromačně prázdné, hodnotné možná pro pár kamarádů...

v tom se dá zaokrouhleně souhlasit jenom s jednou věcí: že 99% blogů jsou intimní zpovědi lidí.
zbytek? ten je přitaženej za vlasy a proto jsem ho označila za žvásty. nijak tim ale tvojí osobnost nehodnotim. musim říct, že jsem si dala práci, abych našla ještě další články od tebe na vašem blogu, a přišly mi dobrý. co chtěl pan vaněk říct tou mimořádnou osobností, to netušim, to se zeptej jeho.
přijde mi zbytečný se hned urážet a dštít kolem sebe oheň a síru. píšeš, že ti přijde "snadné a ubohé pomlouvat se skrze neosobní, virtuální prostředí", ale neudělala jsi ty ve svojem článku skoro totéž?

nebudu se tu přetahovat a slovíčkařit. co jsem napsala, za tím si stojím a myslim, že se stydět nemusim. snad jsem svoje pohnutky osvětlila dostatečně.
na závěr:
blog je dneska především deník. a to víc, než cokoli jinýho. označovat cizí deníky za trapný atd, atd, a jejich autory za narušený je mírnými slovy příliš unáhlený soud.
mimochodem, přijde ti adam javůrek narušenej a jeho blog trapnej? mně ani ne a to znám jeho i ten blog.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz