Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
9. srpna 2005

3 500 000 000kč

co s nima?

bylo to tušim někdy o víkendu, když sem koukala na zprávy. jenom sem závistivě vydechla, když proběhla zpráva o 6ti násobné matceodněkud z ostrovů, která poprvý vsadila a rovnou vyhrála megajackpot.

jojo...115 000 euro člověk jen tak na ulici nenajde.

abyste rozuměli, nejsem z těch, co by záviděli a užírali se a byli nepřející. ale kdo z nás by si přitakový příležitosti nepovzdych "kéž by se mi to povedlo taky".

už odmala sem tam hrajem s bráchou takovou hru, kdy si řikáme, co bysme dělali, kdybysme vyhráli takový velký peníze.

já popravdě ani nevim. ale už by mi bylo jasný, že vážně studuju pro radost a ne z tlaku společnosti, že si můžu koupit skříň jakou chci, že nemusim hledat nejlevnější kadeřnickej salon a nakupovat hlavně, když sou slevy.

mám hlavně dvě takový velký přání
1) abych mohla aspoň jendou jít nakupovat a nemyslet na to, co co stojí
2) mít vlastní pokojíček

nevim, který z těch přání je míň uskutečnitelný, ale každopádně kdyby se mi nááááhodou podařilo někdy něco pěknýho vyhrát, tak bych nekřesťanskou částku utratila už během prvního dne a koupila bych si velkej byt.

jojo...

"ale ty nikdy nevyhraješ, mady" povídal =M=, když sem se mu svěřila se svýma úvahama

"a proč?"

"ty přece nesázíš"

a to je ten problém :(
asi začnu :)

Komentáře

nechci vypadat jako hnidopich, ale bud se za poslednich par hodin zhroutila mena, nebo tam mas 3 nuly navic ;)
nene...mám tam o tři nuly míň. ona vyhrála 115 milionů euro, ne 115 tisíc ;)
každopádně má skoro 3,5 mld kč :-o
http://www.xe.com/ucc/convert.cgi
Jj, chapu - jit nakupovat kamkoliv a kdykoliv a nemuset koukat na cenu....tak to bych si taky prala....
isabelle, na tu cenu se koukáš vždycky ať peníze máš nebo ne..Obecně platí, že čím víc máš peněz, tím víc jseš šetřivější. Teď tomu možná ještě nebudete věřit, ale poznáte to..
Jednou jsem podobnou úlohu řešil, když v německém lotu byl jackpot asi sto mega marek. Tak mi vyšlo (bydlel jsem tehdy v Pardubicích), že kdybych si to koupil "odsuď až po Sněžku", tak by mi možná i ještě zbylo. :))
a nejlepší na tom je, že čím víc má člověk peněz, tím míň utrácí..
No něco na tom asi bude, protože já čim míň mám peněz (třeba teď před vejplatou :)), tim víc bych nakupovala.
A úplně nejlepší je, že když něco nutně potřebuju, tak počkám na vejplatu, vlítnu do obchodu a oni to nemají. Dostanou to vždycky až ve chvíli, kdy už na to zase nemám. Potřebovala bych jí tak 4x do měsíce... minimálně.
marsk, jasně, já tomu věřim. ale de mi o ten pocit, že si to prostě můžu dovolit.
ten pocit miluju. když vim, že mám sem tam penízem který nepotřebuju ušetři a že můžu jít a koupit za ně cokoli mě napadne.
jen sou to povětšinou částky do 2000 a za to už si člověk dneska bohužel moc věcí nenakoupí
Penize kazi lidi! Preci nechces byt zkazena, ne?
mě nezkazí ;)
Já bych už přišla na to, co s takovou sumou udělat. Určitě bych koupila nějakou nemovitost, kterou bych pronajímala(i víc), pak autíčko (taky víc:o)), baráček pro sebe a ještě nějaký pro rodinu (rodiče a sourozence)..jo, jo, bylo by to pěkný:o)
mi přijde naprosto stupidní v době, kdy bez peněz žít je tak trochu šílenství. Peníze prostě jsou potřeba a někdo má zkrátka větší nároky a proč by se jich měl vzdávat, když to tak chce...
Spousta lidí v dnešní době odvede mnohem vcí práce než kolik za ní dostanou a odůvodnění, který používá i můj šéf, že by mě přidání zkazilo, je na rozmlácení úst... kdo ví, jak to ještě dlouho vydržím, než se poohlédnu po něčem jiném... apropo - nevíte o něčem? ;-)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz