Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
10. srpna 2005

když si sami vaříte vodu

aneb co se stane, když si jí neuvaříte
už je to delší dobu, co sem se rozhodla smířit se s naší minivaničkou a naložit se do ní.
teda nevim, koho napadlo dát do koupelny 1x1 metr vanu byť malou, ale budiž.

zaujala sem polohu skrčence a ráchala se v teplý vodě pěkně dlouho. byla to balada :)


"mady!..." volal na mě =M= asi o tři hodiny později právě z oné místnosti

"copak?" přispěchala sem za ním a to, co sem spatřila bylo nezapomenutelné :)

=M= stál schoulenej ve vaně, nahej samozřejmě a co je hlavní — namydlenej.

"ona neteče teplá voda" udělal na mě psí oči
"mohla bys uvařit nějakou teplou, smíchat jí se studenou a opláchnout mě?"

"to víš, že jo" smála sem se.
"a tuhle vodu nezvládneš? ta uplně studená neni.." nabízela sem mu odstátou vodu z kohoutku u umyvadla.

vykulil na mě oči, zkřížil ruce, kde všude na těle dosáh, a promlouval ke mně hlasem zavánějícím hysterií
"dej to ode mě pryč! di s tim! dyť je to ledový"

":)) tak vydrž"

i ohřívala sem vodu v konvici, bych naší princezničku mýdla zbavila. princeznička si i umyla vlasy.

"a ty ses stihnul namydlit, našamponovat a pak to přestalo týct?"

"no :("

"ty máš ale smůlu.. :)"

"no :("když byl =M= opláchnut, začalo mu vrtat hlaovu, jakto, že bojler nenabojleroval vodu.

"ještě aby tak byl rozbitej a museli sme ho měnit......ani na tom nesvítí světýlko, jestli to je v provozu nebo ne.....ani nenapouští nic..." uvažoval

kdopak nám asi poradí?

emil!

náš soused. ten si zajisté taky vaří sám.

a emil pravil, že bojler bojleruje, ale jenom na noční proud. takže pokud sem vodu vycmrndala, můžou to bejt klidně i tři hodiny, ale další ohřátá prostě ještě neni.

"lidi furt řikaj, jaká je to výhoda vařit si sám vodu, ale já si na to nikdy nezvyknu" řekl =M= o hodinu později, když myl nádobí a voda, co nejdřív tekla hrozně moc dlouho jenom studená, začala najednou týct vařicí a lehce mu spálila ručku.

tak od tý doby už se do vany zase nenakládám. ona to stejně neni žádná slast, když měříte aspoň o půl metru víc než ta vana...

Komentáře

jóooo jóo podělanej bojler!! hnus!
dvacet let sem to tam doma měla. byli sme tříčlenná rodina a bojler měl 80 litrů. každej se směl jen rychle osprchovat. posledních několik let jsem se koupala jen jednou do roka, když naši někam odjeli.
jak já jsem šťastná, že tady co teď bydlím s bráškou, máme karmu na vodu takže se můžu koupat třeba pětkrát po sobě! :)) sice je trochu delší doba než to doteče do kuchyně, ale to za to stojí. a taky máme vafky k topení a ne žádnej podělanej olejovej radiátor, co se čtyři hodiny ohřejvá a pak platíš za zimu 14 tisíc za eletriku :)
Nemáte doma skříň s pojistkama? A uvnitř, vedle pojistek, stykač na bojler? Do toho mého stačí strčit párátko a bojler hřeje i ve dne :-) (Ohřátí celého bojleru přijde ve špičce jen (?) +- na dvacku.)
No jo bojlery. Taky jeden doma máme. A taky se mi často stává, že si našamponuju hlavu a ono je to ledový. Tělo ještě zvládám, ale hlavu bych si ledovou vodou neumyla. To ti úplně mrzne mozek. Nekecám. Je to fakt nepříjemný.
Dokonce z toho mám fobii. Kdykoli jdu do koupelny, tak kontrolně juknu, jestli hřeje a kolik je tam vody. Protože náš bojler je taky specialista na vypnutí během noci. To když mám v plánu si přivstat a umýt si hlavu ráno. A on se v noci vypne a ráno ani ťuk teplý vody.
ale tak to já si na něj jinak nemůžu stěžovat. tohle bylo jedinkrát a fakt to bylo proto, že sem se tam cachtala tak dlouho. já jen nevědeěla, jak to funguje. já myslela, že to ohřívá průběžně během dne a ne když náhodou zapnou noční proud.
jinak je to v pohodě.
a taky mi teda vadí, jak dlouho to trvá, než doteče teplá voda do kuchyně. to musim na plný pecky odtáčet, aby se to někam hnulo.
Ten proud nezapínají jen tak náhodou, má nějaké své časy (i když ty čas od času také změní - není to ale jen čistě v noci, ale i pár hodin přes den) a mělo by se to dát zjistit na PRE a pak se tomu můžete přizpůsobit. A pak je tu ta možnost v pojistkové skříní, jak někdo radí, pokud máte byt po rekonstrukci elektriky, je možné, že tam bude rovnou přepínač [jede jen na noční proud]/[jede kdykoliv] a ani nebudete potřebovat něco někde znásilňovat machanicky. Máte výhodu v tom, že si platíte jen to, co skutečně ohřejete a vycákáte. Pokud se to někde rozpočítává podle lidí, tak jsou to pálky - v paneláku je cena i 400,- Kč za kubík teplý vody!
jasně. já vim, co je noční proud. někde to mám v hlavě zasunuto asi z doby, kdy sem se na gymplu zboáznila začla chodit na volitelnou fyziku.
nicméně příde mi to blbý. třeba přímotopy nám dou taky jen na noční proud a to asi v zimě nebude moc pohodlný :/.
jinak máš asi (určitě) pravdu s těma posledníma dvěma větama.

jen na to holt nejsme zvyklý. sme oba panelákový děti, kterejm voda ekla kdykoli a topení topilo furt.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz