Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
14. září 2005

důchodci všech zemí

polibte mi prdel


ach!
život mladého člověka (rozuměj pod 50 let) ve velkoměstě není právě jednoduchý. nejen, že se musí vypořádat s nájezdy důchodců na všech možných i nemožných úřadech, u lékaře a v mhd. teď už začala tahle sekta blokovat i obchody.

po úžasné zprávě od docenta švece sem se brodila prosluněným ránem a andělským centrem do nákupního minicentra adalberta.

dovolte mi nyní malou poznámku:

proč si důchodci zásadně berou na nákup čítající 3 až 5 minipoložek maxinákupní vozík?

no ano. všichni důchodci v adalbertu (a že tam nikdo jinej pomalu ani nebyl) měli nákupní vozík. zablokovali totálně všechny uličky a šinuli si to neuvěřitelně pomalu. to by byl bod jedna.

bod dvě:
v adalbertu sou klasicky fronty, protože jedou tak dvě pokladny. dneska jely asi čtyři, ale od front to nepomohlo. když sem se dostala přes blokující důchodce až k pokladnám, vydala sem se k tý, podle mojeho názoru, nejprázdnější (o tom, že tam byla zrovna zaučující se pokladní a tak to trvalo xkrát dýl než u jinejch megadlouhejch front, pomlčim). najednou, kde se vzali, tu se vzali, začali se přede mnou šourat důchodci.
co sem měla dělat? mohla sem přidat do kroku, zužitkovat trochu zkušeností se slalomem a probojovat se před ně. bylo mi ale trochu žinantní zneužívat jejich nemohoucnosti.
prostě — připadala bych si trapně.

a to se dostáváme k bodu tři:
důchodci si trapně nepřipadají.
šla sem pak do pekařství koupit si báječnej koláček s jablečnou náplní.
přišla sem do prázdnýho krámu. než sem se zorientovala (platilo se na opačný straně ne obvykle), už přede mnou byla jakási postarší dáma. a než sem se dostala na řadu, byl přede mnou ještě postarší pán a pani s berlema.
kde se vzali? ptám se. no...asi se halt množej dělením.

nejhorší to bylo s pani s berlema. už sem se nadechovala, že si řeknu o svůj koláček, když tu rádoby nenápadně ona paní strčila přede mě svojí berli a následně opět nenápadně přisunula nohu, aby za ní přisunla i tělo.

vřelo to ve mně. dívala se nenápadně uplně na jinou stranu a dělala jakože nic. ale MUSELA přijít až po mně. že jí neni trapně!! nadechovala sem se jí něco říct. ale pak sem to polkla a jenom zavrtěla hlavou.


mně to čekání přece nic neudělá. já mám času dost (i když ne asi tolik, co maj důchodci). ALE, kdyby se mě zeptala, já bych jí přece pustila! ale co je tohle za chování?

Komentáře

Ještě se mi nestalo, aby mě při nastupování chytl nějaký puberťák za rameno a strhnul z prvního schodu, jen aby byl uvnitř dřív. S důchodcem se mi to stalo dvakrát. Předbíhání atd to ani nepočítám. Na druhou stranu ani důchodci nejsou všichni tak hrozní. Koneckonců vím, jak krásný a slušný člověk je třeba moje babička. Neodsuzovat všechny paušálně. Je i spousta slušných starých lidí. Ale jsou i hulváti. A ve věku to asi až tak není.
Většina důchodců spory vyloženě vyhledává, chce to klid..
Heh a nemysli si, měla bys to být ty kdo tady má víc času :-P
Našel jsem jeden konstruktivní návrh na řešení:

http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=oldppl
sidisane, to co píšu, je samozřejmě nadsázka. i já mám ráda svoje babičky
jo, píšťalko. asi je to tim, že se nuděj, či co
dr. cvrčku, to je oprsavdu konstruktivní návrh :D
ne nadarmo se jim říká alieni...

jinak co jsem se tak bavil s důchodcema ve svém okolí, většina jich v důchodu má mnohem míň času než předtím, asi to bude nějaký fyzikální zákon.

imho s důchodcema je to jako s kuřákama, občas se najde některý ohleduplný, ale člověk aby pohledal... zvláště ve velkých městech :(
presne jsi vystihla moji dnesni naladu... malem jsem se zacal tocit kolem vlastni osy, kdyz to tem trem expertum prede mnou ve fronte trvalo asi 10 minut (takovy malinky pultovy prodej, kde maji super dobre zlevnene kulate tatranky, ja jsem vzdycky hotovy cca za 15 sekund, ale stat tam musim skoro pokazde veky - a obvykle fakt specham :)
> kde se vzali? ptám se. no...asi se halt množej dělením.

to si mě docela pobavila ...

Nechci přímo tyhle dvě věci srovnávat, ale někdy mi důchodci v supermarketech příjdou jako kdyby hráli GTA. Minule mě jedna milá paní odstrkávala svým paleťákem celou frontu na kasu, ani jsem nemusel zvednou nohy, abych se pohnul.

Myslím, že to ale berou jako zpestření života, prostě jako mladší část našeho společenstva třeba ráda dělá na silnicích s autem vylomeniny, důchodci jsi jdou to své GTA odjezdit do adalberta ...
"nejhorší to bylo s pani s berlema. už sem se nadechovala, že si řeknu o svůj koláček, když tu rádoby nenápadně ona paní strčila přede mě svojí berli a následně opět nenápadně přisunula nohu, aby za ní přisunla i tělo."
Muhaha - ten popis pohybu...dokonalej! :D
"nejhorší to bylo s pani s berlema. už sem se nadechovala, že si řeknu o svůj koláček, když tu rádoby nenápadně ona paní strčila přede mě svojí berli a následně opět nenápadně přisunula nohu, aby za ní přisunla i tělo."
Muhaha - ten popis pohybu...dokonalej! :D
pokud budeš mít kliku a dožiješ se toho, tak taky budeš jednou důchodkyně. (Čím jsem starší, tím míň rád mám podobné spoty.)
To znám...jestli já budu taky taková, tak potěš koště, ale asi jo, abych to naučila mladší:o)
sharkane, já proti důchodcům vlastně nic nemám. ale rozčílila mě dneska ta pani, co mě předběhla ve frontě.
proboha! když vidim starou pani, co ssotva de, notabene o berlích, tak jí to místo ve frontě ráda přenechám. nebylo by to poprvý. ale co je to za chování, když mě prostě předběhne a ještě dělá, jakože nic!
chtěla sem jí říct "kdybyste řekla, já bych vás ráda pustila"
neřekla a tak sem si musela ulevit na deníčku.
jo...a nejde ani tak o důchodce, jako o trochu slušnosti.
K důchodcům se raději nevyjadřuju...(a to je mám taky ráda), jezdím každej den hoďku do práce a hoďku z práce a někdy žasnu hlavně nad tím, že v metru musí vedle důchodce sedět i jeho obrovská taška..., takže už nikdo další nemá šanci...
Jestli nejde o duchodce, nemel by se ten clanek jmenovat tak, jak se jmenuje.
tos asi trochu nepochopil. článek o důchodcích je, ale to chování snad nesouvisí s důchodcovským věkem. konkrétně ta poslední pani podle mě nemohla bejt v pohodě ani před důchodem.
většina starých se chová jako hovada a od nás mladých očekávají JEN opak... jaksi za ten celý život nepochopili, že co do světa vysíláš, to se ti vrací. Snažím se chovat k lidem slušně (bez rozdílu), ale pokud mě někdo předběhně (důchodce nedůchodce), tak si to líbit nenechám. Dřív jsem to přehlížela, jenže tyhle lidi to berou jako samozřejmost, že se chovají jako hovada a mě se to bohužel samozřejmé nezdá...
Navíc máš pravdu, že je trochu pošahaný vidět ty kopy šourajících se vozíčků s mlíkem a třema rohlíkama...
Nechci bejt stará - tohle jednou budu dělat a to bych se radši vodstřelila... fakt radši jo... ;-)
Jojo, už jsem to myslím někde psal. Moje Ex vystála dlouhou frontu na poště, když v tom se odkudsi přikolébala důchodkyně s tou taškou na kolečkách a rovnou k okénku. Značnou rozezlenost všech lidí co stály ve frontě Ex uklidnovala slovy "a jen ji nechte, my na to máme celý život, ale ona si už musí pospíšit aby ty složenky stihla zaplatit" :-))))
jsou v klidu. Babky jsou gerontí zmije. Já osobně si myslím, že je to nějakej tajnej spolek, kterej se baví tím, že předbíhá mlaďochy. Že by něco jako Zednáři? :-)
občas v pohodě nejsou :^( kamarádovi jeden dědek strčil na eskalátorech hůlku pod nohy se slovy "Po schodech se neběhá, mladíku!", což kamaráda stálo nejen to, že mu ujelo metro, ale i měsíc chození se sádrou, neb přes hůlku spadl a zlomil si ruku... jen překvapení a dědkova nečekaná rychlost zavinily, že nedostal tou zdravou rukou pěstí
Karel Kryl: ,,tresu se strachy pred prizraky, ze jednou ze mne bude taky... duchodce."

Asi bych Ti poradil, abys byla nad veci + trosku asertivity. Blbý, já vím, ale... proti větru nenačůráš (ty kór ne, když jsi holka :)).
navíc!my na důchodce ještě vyděláváme a kdo bude vydělávat na nás až budeme důchodci??Tse..někteří jsou opravdu vyčůraný jako mraky.
no...s tim vyděláváním bych to tolik nehrotila. oni se dost napracovali, aby teď měli nárok na klid a svůj důchod. to, že na nás už to nejspíš nevyjde ani po sto důchodovejch reformách, je chyba systému.
Myslím si, že největší svině důchodci jsou takoví, kteří byli nesnášenliví už jako děti, stejně jako Ty.
Třeba se staneš důchodcem nějakou shodou okolností již před padesátkou a bude-li tě třeba bolet celé tělo, jako ty babičky na které jsi nasraná, poznáš proč bývají tak nepříjemní. Ovšem snad jen někteří, stejně jako byli někteří z nich hovada už zamlada, právě tak jako někteří z vás...
Hezký den přeju!
nevim, proč tenhle příspěvek vyvolává tolik prapodivných reakcí. je mi líto, že asi spousta čtenářů nepochopila tu nadsázku, která se line celým textem - za prvé.
za druhé - nejsem nesnášenlivá k důchodcům. nesnášim neslušnost a ať si řiká kdo chce, co chce, tak ani sto let odžitých tad yna světě nikoho neopraqvňuje k tomu, aby bral určité věci za automatické.
jak znova podotýkám - kdyby se mě ona paní zeptala, ve frontě bych jí pustila. dělám to běžně, když za sebou vidím nemohoucí babičku z berlema, ohnutou starou pani s košíkem atd. ale to, že se někdo přede mě vetře ve frontě a dělá jakože nic, a nebo že se ani nezeptá ve vlaku onou formální otázkou "máte tady volno..." a a začne mi narážet do nohou a mít nemístný poznámky, jako se mi to stalo teď ve čtvrtek (přičemž já si četla a neviděla, že si ke mně chce někdo sednout), tak to považuju za vrčchol nevychovanosti a je mi uplně jedno, jestli původce toho všeho je důchodce nebo puberťák.

tolik k tomuto tématu, víc k tomu nebudu dodávat a ostatní nespokojené prosím, aby si přečetli celou diskuzi a četli článek pozorně a neodsuzovalki ho a priori jen proto, že je o důchodcích a vyznívá negativně.
článek dost možná vyvolává tolik pro tebe prapodivných reakcí, protože se v něm projevuješ jako netoleratní jedinec. neplácej o tom, jak jsi zdvořilá, když v článku píšeš, že ti obecně důchodci vadí. (např. "proč si důchodci zásadně berou na nákup čítající 3 až 5 minipoložek maxinákupní vozík? no ano. všichni důchodci v adalbertu (a že tam nikdo jinej pomalu ani nebyl) měli nákupní vozík. zablokovali totálně všechny uličky a šinuli si to neuvěřitelně pomalu. to by byl bod jedna.") jaký si kdo vezme vozík na nákup, je jeho věc, stejně tak to, jak rychle chodí po krámu. tím spíš, že většinu důchodců na nějaký zásadní sprinty už moc neužije.
nikde v článku nepíšu, že mi důchodci vadí.
dobrá. příště, až budu psát něco prodchnuté nadsázkou a ironií, napíšu to tam někde tučným písmem, aby to všichni pochopili.

"no ano. všichni důchodci v adalbertu (a že tam nikdo jinej pomalu ani nebyl) měli nákupní vozík. zablokovali totálně všechny uličky a šinuli si to neuvěřitelně pomalu. to by byl bod jedna." nemohu si pomoci, ale tahle věta na mě působí tak, že ti uvedené skutečnosti vadí.
a netvař se ublíženě, že lidé nepochopili tvoji "nadsázku a ironii". pokud bych tu napsal, že jane doe je blbá jak pučtok nebo že adolf hitler byl fakt řízek, a pak se to snažil obhájit slovy, že to bylo prodchnuté nadsázkou a ironií, tak by to asi taky dvakrát košer nebylo.
víš co?
myslim, že nemá smysl se dohadovat s někým, kdo zahajuje dialog právě jen pro to dohadování tečka
Tak nějak si představuji, že začínal fašismus...
Židy, cikány a třeba i důchodce do plynu.
Takový jsem dostal pocit při zde doporučeném opětovném čtení diskuse a článku.
A s trochou nadsázky si tentokrát dovoluji napsat, že autorka blogu je opravdu píča.
Ta nadsázka spočívá v tom, že uvedený orgán mám často velmi rád, což se o autorce jistě říci nedá.
:) tak tohle uý je ážně přitažený za vlasy.
na základě jednoho článku sem fašistická píča. no dobrá.
dál nemám potřebu přesvědčovat někoho o tom, co sem myslela tím, co sem napsala.

Vážení, stárnutí se nikdo nevyhne (tedy čeká i tebe). To, že se člověk během života mění je prostě daná realita a mění se i jeho názor na okolní svět. Většina z vás tady v komentářích odsuzuje staré lidi za to, že jsou staří a nějak vám překážejí. Uvědomujete si vůbec, že jsou to vaši rodiče, nebo rodiče vašich kamarádů ? Uznávám, že někteří zneužívají okolností, např. svoje berle, ale ani vy mladí nejste bez chyby. Neznám důchodce, který by bral drogy, ale mladých několik a mohl bych pokračovat.
Vzhledem k tomu, že i vás čeká stáří a možní i důchod ( to ale není jisté ), vím docela přesně, že se vám nebude líbit, až vás vaše děti budou posílat do krematoria. Proto se podle toho chovejte. Ona paní s berlemi se o ten vozík v Albertu také opírá a nákupní vozí košík by těžko zvládala (to jenom jako příklad). Zkuste se nad tím zamyslet, myšlení nebolí, to vím jistě. S pozdravem jeden důchodce co také bydlí u Anděla.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz