Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
20. září 2005

otevřít či neotevřít

toť otázka
"já nemůžu dejchat...poď si to se mnou vyměnit..." zakňourala sem v posteli, když sme už zase spali v zabedněným pokoji.
=M= jen něco zavrčel, nicméně se přesunul na mojí půlku a já se uvelebila hned pod oknem, který sem samo otevřela.

já prostě nemůžu spát u zavřenýho okna. a když, tak jen když je pokoj pořádně vyvětranej. a ještě se pak nesmim vzbudit vprostřed noci, protože to už fakt neusnu.
je mi pořád horko a mám pocit, že dejchám použitej vzduch... prostě to nesnesu.

=M= zase nesnese spát u otevřenýho okna. furt se zavrtává do peřiny, že vypadá jako mumie, mele do kolečka, že mu je zima, a vrcholem všeho je, že si poslední tejden nasimuloval rýmu.
trpí jako zvíře. měl dokonce 36,8.

co dělat..
teď to ještě de, ale co budem dělat, až bude venku mrznout, to nevim.

Komentáře

otevřít, já okno v noci zavírám, teprve když už opravdu dost mrzne. Mám studený odchov z jihlavských kolejí, moc se tam přes zimu netopilo. A občas nám do rána zamrzl čaj, co jsme měli v hrnci na stole. :)
P.S.: Toho chcípáčka vedle sebe reklamuj a vyměň ho za odolnější typ. :)))
kdepak...to já ho měnit nebudu :)
spíš ho otužim.
ale je zajímavý, že fakt na tý jeho půlce je bytelná zima, kdežto na mojí půlce takový vedro...)
nicméně on skuhrá i na tý mojí.
já si před spaním pořádně vyvětrám a pak ho zase zavřu...
když se v noci vzbudím, tak to opakuju...
ale s otevřeným oknem celou noc, to by bylo po mně...
Muj ex-drahy si na noc pozaviral okna a pritopil ! A ja jsem schopna spat jen u otevreneho okna v lehkem vanku.. Rok jsme to zkouseli dat dohromady a rok jeden z nas byl na maderu nevyspaly - pak jsme to rozsekli ... Schazeli jsme se na vecer, ale tesne pred usnutim jeden z nas odesel do sveho pokoje, kde si zatopil/ozimnil jak libo. Rano jsme se zase sesli v jedny posteli. Fungovalo to, a par hodin v noci bez toho druheho se daly ozelet nahradou za vyspaly den a perfektni vyspalou naladu protejsku ... Ted uz je to jen Ex, ale to s oddelenym spanim nema nic do cineni ... ;-)))
džísys přitopil? :-o
tak to by bylo po mně...
fakt pritopil - nekecam ! Ono bylo malem i po mne :-)
zatápí a zavírá okno, já zavírám topení a otvírám okno - jednou jsme se dokonce servali jak koně o to kolečko z radiátoru :-D, jeden ho chtěl zavřít, druhý otevřít... a na vyměňování míst v posteli už taky došlo.. asi je to obvyklé
Jakejch 36,8?! Já mám regulérních 36,9!!!
asi to máte v rodině..., tvůj bratr je úúúplně stejnej... a já jsem zase stejná jako =M=...
já mám skoro vždycky (pokud se zrovna nepotím s angínou) pootevřené dveře na balkon, ale zatim jsem mel asi stesti a vychazelo mi to k obecne spokojenosti :)
Ehm, tuhle jsem četl nějakou studii, že mužům je méně zima než ženám při pohybu, ale když se nehýbou, tak vydrží větší kosu ženské. Mně se to také empiricky potvrdilo a zde je to zářný příklad. Většina ženských tady spí v mrazu a chlapi si okna zavírají. Já jsem sice chlap, ale pokud je venku aspoň 10, tak mívám aspoň pootevřené. Ale je pravda, že v noci se moc nehýbu, kdežto venku se hýbu, a to většinou všechny holky okolo mrznou, ač mají o 10 vrstev víc. Mimochodem, jak to máte s oblečením a teplotou deky ti, co máte různé teplotní požadavky? Dovedu si představit, že ženská má teplou peřinu a tři vrstvy triček a pyžam a pořád otevírá okno, zatímco kluk má tenkou deku a na sobě jen trenky a pořád je mu zima...
já jsem asi výjimka potvrzující pravidlo, páč otvírám na noc okno jen když je před den více jak 30 stupňů. jinak vyvětrám a zavřu. na noc si dokonce někdy přitopím - ale spíš jakože před ulehnutím vyvětrám i zatopím zároveň, aby se vyměnil vzduch, ale teplo zůstalo :) v zimě topím celou noc aspoň trochu, protože nesnáším, když se ráno probudím a musím vylézt zpod teplé deky. ale leze to do peněz :)
toni, tak to je zajímavý. i výzkumy na to sou... já si řikala, že to neni samo sebou, když je to tak rozšířený..
a náhodou... my spíme oba nahatý a deku máme nějakou poloteplou si myslim. =M= už tuhle vyměk a vzal si pyžamko, ale zima mu prej byla stejně.

řetězko, tohle já prostě nechápu.. ale hlavně, že se vyspíš, no. mě byl ovšem topení fakt zabilo.
do klubu "chladných žen" - mám radši na spaní více zimu a vlhkost. A když je mi trochu chladněji, stačí teplé ponožky, ale já musím dýchat, takže radši chladněji a ponožky, než vyschlo v puse a kapičky potu po těle :-)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz