Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
27. září 2005

zapsaná

hurá, už i já mám rozvrh :)
doufám, že si mě na škole přesevšechno nechaj.

nenaštvalo by vás, kdyby vás vyhodili zrovna, když se rozjížděj zajímavý volitelný přednášky?

celý tři roky sem si brala dějiny litvy a spol, abych nasbírala body. ono se na tom nakonec něco zajímavýho našlo. nicméně to neni můj šálek čaje.

letos je toho tolik, že asi přecijen budu chodit do školy i v zimě, ačkoli mám zimní semestr už odstudovanej.

nejvíc se těšim na německou otázku po roce 45, tzn. odsun němců — roky poté. dřív sem is to zapsat nemohla poněvadž to vždycky kolidovalo s nějakým povinným, kterej byl halt důležitější.

letos si to vychutnám.

hlavně přednášející je super. dokáže věc vysvětlit ze všech stran a i díky jemu sem změnila názor na německou menšinu v čsr a odsun vůbec.

pak tu máme holocaust evropských židů. otázka holocaustu mě taky zajímá. snad se na to donutim, i když je to od osmi ráno :/. nedávno sem koukala na dokument, kde tvrdili, že us vláda měla informace o plánu němců na vyhlazení židů už někdy ve třicátejch letech, nicméně nepomohla. získat víza bylo v tý době prej tak těžký, že vycestovat z evropy bylo pro židy téměř nemožný. zajímalo by mě, co se dovim na přednášce.

aktuální problémy EU a EU jako globální aktér — dva kurzy po dvou kreditech — tzn za málo práce hodně muziky :) pokud to ovšem bude přednáše někdo rozumnej a ne zase nějaká uspávačka.

dějiny práva v nmz a hospodářský dějiny nmz — nemůžu si pomoct, ale německy mluvící země mě prostě zajímaj. škoda, že neumim pořádně německy. jinak bych totiž měla hned jasno, na jakou specializaci se vrhnu. takhle to bude z nouze evropská unie nebo západní evropa :(

a konečně úvod do mezinárodního a evropskýho práva — právo mě fakt baví, zvlášť když ho přednáší zábavný pan šlosarčík. mám mlhavý dojem, že tenhle předmět už sem někdy dělala, ač nedodělala :/.

tenhle semetr se ale budu už opravdu snažit!

plus tam sou další zajímavě vypadjící věci, takže nudit bych se nemusela. škoda akorát, že už asi nikdy neotevřou dějiny špionáže :(

teď se budu tak měsíc modlit, i když podle nejnovějších info na studijním sem nic nezanedbala. doufejme.

Komentáře

úvod do mezinárodního a evropskýho práva ti chválím!!! ;-)
a pudeš pak za mě napsat test? ;)
Držím palcce, aby ti vydržela energie a nadšení celej semstr. Vypadá to fakt zajímavě, ještě začnu litovat, že nejsem student... ;-))
Hopla, tady je to celé nové. Ale nelíbí se mi to. Výpisy celých článků znepřehledňují deníček, "ručně" psané titulky jsou nepoměrně veliké, kolem dokola mám spoustu prázdného (červeného) místa. Hlasuji pro předchozí layout.
mne se to moooc libi, ac jsem zastankyni minimalistickyho stylu... jen by chtelo trochu srovnat ty komentarovy boxy (viewed in opera)... Jinak prijemna cervena a hezky pismo ;)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz