Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
7. října 2005

z karta

bordel na entou


někdy od začátku dubna mám z kartu a jezdím na ní bez problémů. až dnes (no dobře, ještě někdy na začátku léta, ale na to sem už zapomněla) jí začala mladá slečna průvodčí obracet v rukou a koulet na ní očima a pak se zeptala:

"kolik je vám let?"

":-o dvacet dva..."

co je špatně?

s kartou si mám zajít na pokladnu, aby mi tam dopsali jakési 1/1, protože tak, jak jí mám teď, platí jenom pro poloviční jízdný nebo co. a slečna průvodčí by mi jí správně měla odebrat a já bych si měla koupit novou.
takhle sem tomu rozuměla.

no to by si mohla zkusit!
děkuju jí za dobrou radu. ale copak já můžu za to, že mi vystavili špatnej doklad? to mi ho můžou po půl roce (kdy ho bez problémů používám) vzít a já si musim koupit novej? a to nepočítám 100kč za fotky.

na webu českýcg drah píšou toto, tudíž nic o tom, co se stane, když doklad nemá všechny náležitosti.

nelíbí se mi to ani trochu. asi si do pokladny pro opravu dojdu, nicméně mi příde fakt jako buzerace, aby mi kartu někdo bral a nutil mě pořizovat si novou, když mi jí při výdeji "zkazili".

Komentáře

Dopiš si to tam sama..., nešlo by to?
to je fakt takovy problem si na tu pokladnu zajit? mela bys slintat blahem, ze ti pruvodci tu kartu nevzala, a drzet pysk...
sharkane, asi si to sama dopíšu. taky sem o tom přemejšlela
sick boy: opět komentář jen jako provokace? když tě to baví, prosim..
Něco podobného se stalo minule jedné slečně, která se mnou jela vlakem. Měla taky nějakou kartu, na kterou prý už jezdí dlouho. Nicméně průvodčí ji vysadila na příští zastávce, protože karta prý neplatí (ale já na ní přece jezdím už celý měsíc a nikdy mi nikdo nic neřekl) a slečna u sebe neměla peníze, aby si to zaplatila (bylo jí tak 17). Průvodčí po ní chtěla 25 káčé. Tak jsem jí těch dvacetpět dala a ona se otočila a odcházela. "A dáte mi ten lístek?" (to kdyby šla vyčuraně ještě jednou prohlížet jízdenky a slečna by samozřejmě zase žádnej neměla). "Jééé promiňte já zapomněla." No tak to známe. Problém je, že průvodčí si kolikrát ani neprohlídne, co mu strkáš pod nos, ale podruhý tě zbuzne, že máš ohnutej roh a že to není čitelný a kdesi cosi. Ale že minulý úterý vůbec nejel vlak a já musela čekat hodinu a půl na další, to se asi nepočítá.
To jsem se zase rozepsala, ale zrovna jsem na čédé tak naštvaná, že mi to nedalo :))
já to s těma penězma uplně chápu. mně neni 17 už nějakej čas, ale taky se mi stane, že nemám. kolikrát jedu domu jen se 40kč v peněžence na cestu tam a zpátky a víc prostě nemám.
a kolikrát si připadám pomalu jako zločinec, když mě probodávaj pohledama slečny s kasičkama, co vybíraj na různý věci, ale stane se, že i ta dvacka sou peníze, který potřebuju.
holt ne vždycky mám v peněžence pár stovek. abych pravdu řekla - já s penězma moc hospodařit neumim :)
dneska jsem si koupil kartu z a dal jsem si bacha aby byla 1/1. no a pak jsem ráno ve vlaku ze zatáčky do práglu dal průvodčímu místo lístku doklad o zaplacení 200kč a on mi ho klidně štípnul a šel dál.
20 let jsem jezdil do zaměstnání vlakem, něco o tom vím. Pánbůh stvořil dráhy, aby měl všecky blbce podromadě
Jak je možné,že dráhy nemají na vebu nový ceník jízdného.O kartě Z ani čárka.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz