Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
10. října 2005

skříň stojí!

stěrače stírají!

v neděli kolem třetí započala ona velká akce hurá — montování skříně.

"prosimtě, to budeme mít jedna dvě!" holedbal se táta, ještě než sme vyrazili ze zatáčky.

v půl sedmý to pořád ještě neměl a =M= mi řekl, že zatímco sem byla s maminkou venčit singra, můj otec se snažil ku zdaru věci přispět i párem sprostým slov.

takže: skříň stojí. nemáme ale pořád šuplíky. když nám v ikee oznamovali, že čela šuplíků nejsou,

"čela nemáme, až tak za tři týdny"

ještě sme netušili, že bez čel se šuplata smontovat nedaj.
no co. když sme to vydrželi bez skříně půl roku, vydržíme to teď pár týdnů bez šuplíků.


koupila sem si záclonu.

"a kolik tě to nakonec stálo?" ptala se mě natěšeně maminka, protože by si jí nejradši koupila sama.

"něco přes 1 300."

"ježišmarjá" koulela očima. to ona by si koupila nějakou levnější a k tomu tohle a tamto...

nojo. jenže já koukám po zácloně už pěknou dobu a žádná se mi pořádně nelíbila. navíc nevim, kolik stojej normální záclony. a taky si nechci něco kupovat jen proto, abych to měla, a protože je to levný.

když sem doma povídala, že ta skříň asi vyjde na 10 000, začala mi maminka nabízet skříně z masivu s (těžko) posuvnýma dveřma, co máme v chodbě.
ale já nechci starý, použitý věci. docela mě děsí, když vidim ty byty mladejch párů, kde je každej kus nábytku jinej a sedačka z mikroplyše už plešatí. chápu, že sháněli, co se dalo, a museli šetřit na jiný věci. ale my zatim nemusíme a tak klidně žiju pár měsíců bez skříně a spim na matraci bez postele. vim, že si nakonec koupíme něco, co se nám bude líbit.

jenom škoda, že si budu muset počkat, než náš byt konečně uvidim jako lidský sídlo. jen co sme jakž takž sklidili náš bordel do nový skříně, nastěhovali se knám great cornholiovi, takže tu máme ještě víc beden než předtim.

snad to tu spolu těch pár dní přečkáme ve zdraví.

Komentáře

Chápu, ale není to pravda. Na nový sedačce vztah nesedí.
ani neleží ;)
Nejsou ty zaclony nejaky drahy ? na kolik oken si to kupovala ? :)
tláčo, dyť já nic takovýho netvrdim. já přece chápu, že někdo je rád za to, co má. nic proti tomu nemám. jen to tak sama nechci, když nemusim.
můj brácha se svojí slečnou maj byt taky vybavenej timhle způsobem - co jim rodiče a známý dali, nebo co sehnali za levno. doufám, že si zase někdo nebude myslet, že to odsuzuju.
jak píšu - člověk někdy nemá zbytí a je rád. my nikam nespěcháme, nemáme potřebu mít to hned.
bruenor: na jedno - metr dvacet široký :)
já měla to štěstí, že jsem vystrnadila mámu z bytu a ona si některý věci neodstěhovala. jinak bych bydlela buď na holým linu, anebo v malovaným nábytku z roku 1907 ze starýho domova, kterej sem měla spojenej s tamtím terore, navíc nábytek je černej... mno a takhle máme letiště (velkou postel), skříň, vitrínu s policema, dva stolky, police na chodbičce, kuchyňskou linku... máma si holt většinu věcí koupila nových, což mě potěšilo.
v neděli se u mě malovalo, nábytk je stále uprostřed místnosti, protože ta prasárna, co mi ti malíři na zdi udělali, to je vrchol, takže čekám kdy to předělaj. to bys koukala jaká je to otrava, mít všechno v bednách a ještě se do nich nemoct dostat a spát u přítele, kterej má doma rodiče (v paneláku).
Přeci se tu nebudete přečůrávat, kdo je na tom hůř. ;-)
řetězko, k posledním řádkům:
to bys koukala, jaká otrava je mít všechno oblečení na žehlicím prkně, furt ho přerovnávat a žít v neustálým nepořádku. a první čtyři, možná pět měsíců, když =M= bydlel ještě u maminky, sem poznala i to druhý. navíc sme spali oba v jedný posteli (pro jednoho). kdeže ty loňské sněhy sou :)
A to byste teda koukaly, jaký je to mít už dva měsíce věci v bednách, polovinu těch beden navíc u přítelových rodičů ve sklepě. Když mě napadne, že by se mi třeba hodilo vzít si tamto tričko, musím pro něj přes tři kopce do sklepa. Taky nemám pořádně kam pověsit ručníky. Kosmetický serepetičky se mi válí různě po koupelně. Nádobí nemám všechno. Knížky vůbec (bez kuchařky jsem levá :))
A navíc teda pořád nemáme ty dveře, takže díry ve zdi. Heč, jsem na tom nejhůř :))
Ale ta záclona z Ikea, tos mě teda nakopla. Pořád jsem si říkala, že si ji nekoupim, protože je děěěsně drahá. Ale což! Jinde jsem levnější neviděla. Jedině u Ťongů, tu nechci. Nakupování zdar!
A chybějící části v Ikea? Ani mi nemluv.
seš na tom nejhůř. dávám ti hlas :)
vzpomínám na tvoje problémy s homolkovejma. sme teď přesně v jejich pozici. poskytujeme azyl známým, co jim předělávaj byt. v našem 2+1 s průchozí ložnicí je to síla. doufám, že to přežijeme ve zdraví a přátelství přetrvá.
a ta záclona neni z ikee, ale ze zatáčky :)
takovou ani v ikee nemaj!
Hmm to ja kdyz jsem kupoval zaclony tak jsem koupil latku a maminka usila a zaclona na okno 2x1.5 a balkonove dvere 1x3 me vysla na 500 :) a je pekna ! :)
určitě ne tak pěkná jako ta moje :)
navíc mi máme blbý to, že máme vysoký okna a potřebujem dlouhou záclonu. já myslim, že byla dražší i proto, že je asi jednou tak dlouhá než normální
No ja mam ty zaclony zvlnene takze jsou tak dvakrat delsi nez je to okno :) Ale jestli si ji koupila uz hotovou tak to asi bude drazsi :)
Jane : Kde jsi to u nás koupila ? Taky sháním pěknou záclonu.
v moderním bydlení, když deš zkratkou na nádraží (je to ta smetanová jakoby puntikatá ve výloze). vevnitř maj spoustu hezkejch věcí.
Nábytek z Ikei je poměrně nejistá investice. Často nemá dlouhou životnost.
Mno, my byli s mým nejdražším vybírat kuchyň do domku. Jsem se děsila, že to bude první věc, o který se zhádáme, ale nakonec to dopadlo stylem "mně se líbí to, co se líbí tobě" :o) tak doufám, že si všechno zařídímě, přestěhujem se a pak začne remcat, že to chtěl jinak :D
(mmch, změna adresy blogu :o))
co se nám odstěhoval jeden spolubydlící, tak mě občas chytne představa případného stěhování do bytu, který už by měl být trvalejší útočiště... a je fakt, že krámy po předcích jsou obvykle děs a hrůza. škoda, že nejsem zručnější typ, protože ikea věci mít nechci a na míru vyrobený a prokonzultovaný nábytek asi hned tak nebude v mých finančních možnostech... a rvou se ve mě dvě tendence - obdiv k čistým tvarům, volnému místu a "funkcionalistickému" (úvozovky, protože tomu nerozumím) vybavení a na druhou stranu stísněné a křivolaké prostoru se spoustou krámů, které navozují pocit domova. jak to prokombinovat, zatím nevím ;) ale aktuálně jsem na tom z vás jistě nejlíp; pokoj mám velký a sám pro sebe (nepočítám-li nepravidelné hosty z Hospitality Clubu, ožralé návštěvy z velkoměsta a tak), postel nemám schválně a skříně zůstávají poloprázdné :)
Radši vyhořet, než se stěhovat... :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz