Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
3. listopadu 2005

vánoce v carrefourucingrlátka, davy lidí, palmy s blikajícíma světýlkama, zlatý hvězdy vevnitř a stříbrný venku, to sou vánoce v carrefouru.

rok od roku nám cpou vánoce dřív a dřív. zlatý řetězy a barevný santa clausové se nám snažej vnutit, že už to klepe na dveře a že bysme měli udělat nájezd na obchody a nakoupit všechny ty serepetičky, sladkosti, oříšky... a dárky pro naše milované.

v carrefouru u vchodu visí tolik barevných cosi, že sem si připadala jako v papírovým vánočním lese. pergola, kterou člověk musí projít dovnitř, ten pocit jen umocňuje a pak už se člověk ztratí v záplavě zboží, které se snaží tvářit jako ten nejlepší vánoční dárek. kosmetická taštička od dove za 260kč, nebo libo vánoční supersadu čajů teekane?

skoro nad každým regálem visí cedule lákající na supercenu a doprostřed cesty tu postavili obří krabice s mandlema, oříškama, rozinkama, vanilkovým cukrem atp., okolo kterých poletujou ženský jako vosy kolem bonbónu. aby ne. všechno je "levnější" a na vánoce toho bude potřeba MOC.

proboha, měli tam i vánoční cukroví! ještěže já si ukradnu u maminky...

zatímco minulý týden cedule u vchodu hlásala velký výběr hřbitovních svící v 1. patře, teď tam stojí adventní kalendáře.

obchodní vánoce už začaly.

Komentáře

To je hrůza!
což o to, ale dneska jsem si všimůa, že už vyvěsili i takový ty svítítka na lampy (vločky, sněhuláky a spol.)
...je to síla, ale já se chci pokusit vyhnout bláznivému davu, takže už pomalu nakupuju ;) Zrovna dnes jsem pár věciček přinesla a mám radost, že to bylo bez stresu a strkanic u regálů...
Pane jo, on už je prosinec? Asi jsem něco zaspal...
Nám už zaváží do supermarketu vánoce. Dnes přišlo třeba šest palet cukru
Nám už zaváží do supermarketu vánoce. Dnes přišlo třeba šest palet cukru
2Béda - Panejo, 12 palet cukru, to je síla! :)
zrovna včera jsem si všimla, že v Městečku se zatím nic takového neobjevilo... uměla jsem se ale narodit:o)) jen abych to nezakřikla...
Mno, nechci nic namítat, přestože se mi zdá ten obchodní humbuk skutečně přehnaný, ale my za 14dní už budeme péct první cukroví, aby se na Vánoce hezky rozleželo (perníčky, pracny, kokosky)... hm ;-)
petulko, o tom ani nemluvě... to mě vyšokovalo v neděli na národní třídě.
Katko, to já zase budu všechno nakupovat třiadvacátýho... znám se :(
happy, copak to... moje maminka už měsíc provádí vánoční úklid a myslim, že s tim cukrovím už taky co nevidět začne :)
vyhlašuju soutěž: kdo uhodne, kdo je autorem komentáře č. 10, vyhraje titul mozek roku ;)
Me to nechava v klidu, Vanoce pro me zacinaji 23. vecer, zvladam udelat nakupy i vanocni uklid :-D V tomhle smeru hresim na vymozenosti doby v podobne NON-stop otevrenych obchodu :-)
poslední hřebíčkem bude, až začnou dávat cocacolí vánoční reklamu, jak jedou ty tiráci a vzadu majmrkajícího Santu Clause :D
To Jane: Autorem prispevku #10 jsi ty ? Vyhral jsem ? :)) Vidim, ze nenakupuju jako jediny az den pred tim slavnym dnem... Koneckoncu, ono je pak v tech obchodech ponekud klidneji, protoze se vetsina vyradi predem, zejo :) btw k tomu Carrfouru - nediv se, ze zacinaji tak brzy, kdyz v CR za chvilku konci....
ano, pravda. titul budiž tvůj :)
možná máš pravdu. docela mě to ale mrzí. nakupovalo se mi tam dobře. k vám se asi taky nastěhuje tesco, co?
Taky taky...
pche, Vanoce v obchodech zacaly uz pred mesicem :))) me to bavi, jsem vanocni clovek, nicmene souhlasim ze na Stedry den se (zatim) fakt nejlip nakupuje ;) vsichni uz jsou doma u obalovani kapra :)))
nevíte od kdy převezme Carrefour,společnost Tesco?v Plzni z tohoto důvodu přestávají jezdit jejich autobusy zdarma.
v 1. polovině roku 2006

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz