Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
4. listopadu 2005

profesionální průměrná uživatelka

jak někdo může bejt tak blbej??

musim říct, že za dobu, co se znám s =M=, se moje uživatelská znalost PC i internetu značně prohloubila. prohloubila se natolik, že už si občas připadám jako odbornice.

když =M= pracuje na nějakejch stránkách, často se mě ptá, co si o tom myslim, kde bych co hledala, jestli tomu rozumim, jestli je to přehledný a tak. a já, obyčejná, průměrná uživatelka, odpovídám na jeho dotazy a chvěju se radostí, když se mnou souhlasí, když správně najdu nějakou tu chybku.

jsou ale situace, kdy nemám tak světlý chvilky, jako třeba včera.
měla sem za úkol napsat svůj první pracovní výkaz v životě. znamenalo to zároveň, že jsem prvně v životě pracovala s tabulkovým procesorem. svojí práci sem přepsala do tabulkových chlívečků asi za tři hodiny. byla sem vyčerpaná, ale šťastná, že se mi to povedlo. přišlo mi to celkem dobrý, ale radši sem požádala =M= o konzultaci, jestli to takhle můžu poslat.

"nevysvětluj mi, co to znamená, schválně, jestli pochopim, o co de" vyzýval mě a já mu s trochou mateřské pýchy ukázala svůj výtvor.
trochu se v tom pohrabal, pak začal nervózně přejíždět kurzorem po obrazovce, rozšířily se mu oční panenky i nosní dírky.

"co je tohle? a co znamená tohle? a co tady? s timhle si nic neudělala? nemůžeš nechat tu kolonku prázdnou. a co tohle? je to strašně nepřehledný..."

zvyšoval na mě hlas!

"proč si to udělala tahle???"

a já sem ho sledovala, jak moje dítko upravuje, a byla sem menší a menší, až sem byla uplně nejmenší na celým světě, a bylo mi líto, že na mě křičí. já to přece nikdy v životě nedělala!

"tak co?" zeptal se mě asi po půl hodině úprav.

musela sem uznat, že to vypadalo mnohem líp a přehlednějc. ale na druhou stranu... to, co já sem udělala na jednu stránku, on rozdělil pro přehlednost na čtyři (o čemž sem neměla ponětí, že de) a prázdný kolonky u úkolů, který sem ještě nevyřešila a sou v procesu označil jako n/a, jakože nevim a čekám na odpověď z druhý strany, aby to nevypadalo, jakože sem neudělala vůbec nic.
takže to, co sem původně udělala nemohlo bejt tak strašný ne? vlastně šlo jen o drobný úpravy potřebný z formálního hlediska, o kterejch sem prostě nevěděla, no.

"jo. takhle je to mnohem lepší. jenom sem ti chtěla říct, že na mě nemusíš zvyšovat hlas. já nic takovýho nikdy nedělala. teď už vim, jak se to dělá a příště už to udělám správně."

"promiiiň, já to tak nemyslel," pohladil mě po tváři, čimž mě trochu uchlácholil. pak to ovšem rozťal
"já sem jen netušil, že může bejt někdo tak blbej."

tož tak.

Komentáře

krici = durazne intonuje, kde ja jen to zaslech poprvni? :)
No jo, holt chlapi jsou na tu techniku a ženy na tu estetiku :-D
Jsem toho názoru, že záleží hlavně na obsahu a ne na formě. Chtěla jsi to podat prostě stručně a jasně, žejo. Ale píšeš, že je to pracovní výkaz a tam se vyplatí to pořádně rozepsat !! :))
Jen taková drobnost, nejspíš to je překlep.. ale co kdyby ne, radši se zeptám :) Dítko = dílko nebo jsem prošvihl nějaký rodinný přírůstek ? :)
Mam pocit ze ditko tam je zamerne :) kdyz rika ze ona je matka toho vytvoru :)
přesně tak brue :)
Tak ta posledni veta musela dost zabolet v ten okamzik...
Nenech se odradit. Ještě párkrát, získáš praxi a třeba tě jěště pochválí. Ikdyž to chlapi neradi dělají.
ja nevim jak muze bejt nekdo tak blbej, no lol ;)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz