Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
29. listopadu 2005

svérázná matka aneb česká žena si vždy poradí

horor v karfůru


byla sem dneska nakupovat a nějak mě to vyčerpalo. i spočinula sem na chvíli na lavičce před HáeMkem a zároveň před dětským pláckem. Hezká matka, na první pohled od rány, tam houpala dítě v double-decker busu a milé dítě se toho nemohlo nabažit. Matka zjevně chtěla dítěti dopřát další zábavu, ale mince potřebné hodnoty už jí došly.

teď se dostáváme k zajímavé skutečnosti. designéři plácku s takovou eventualitou počítali a tak tam chytře umístili nějakej automátek na rozměnění. čeho si ale matka nevšimla, bylo, že automat rozměňuje pouze bankovky :)

nedalo mi to, musela sem jí pozorovat.
měla v ruce minci mě neznámé hodnoty (páč až tak dobře nevidim, ale asi dvacetikačku) a snažila se jí strčit všemožným způsobem do všemožných otvorů automatu. konečně narazila na otvor na bankovky.
áááá...sem by to snad šlo řekla si nejspíš ta svérázná žena. na odpor automatu nebrala ohledy a rvala minci do otvoru.

tu náhle si žena všimla nálepky s návodem na použití. její hlasité ježíšmarjá! dalo okolí najevo, že prozřela a pochopila pošetilost svého počínání.

ano, v tu chvíli sem s ní soucítila. představila sem si sebe na jejím místě a viděla sem se rudou, jak se s kradmými pohledy plížím pryč, a doufám, že se stihnu z budovy dostat dřív, než mě dostihnou pracovníci ostrahy.
ne tak ta žena!
vytáhla ze svojí minikabelky multifunkční skládací nožík a se slovy nelinko, zůstaň hezky v tom autobuse se jala minci páčit ven.
poplašeně sem se rozhlídla. čekala sem, kdy všechno kolem začne rudě blikat a ze schovaných tlampačů se ozve vy u toho automatu, položte nožík na zem a dejte ruce vzhůru.

tu představu už sem nevydržela. zrovna, když sem se zvedala z lavičky a běžela se ukrýt na wc, žena střídala jednu z posledních funkcí multifunkčního nožíku.
celá orosená sem za sebou zaklapla dveře wc kabinky. nezbylo mi než doufat, že se ženě dílo podařilo!

PS: šikly by se štětky...

Komentáře

Dle posledni vety soudim, ze jsi nenarazila zrovna na moc vabne vypadajici wc...ci jsi snad sama z wc udelala nevabne vypadajici wc a postradaje stetku zanechala tak???;)
Matky, které si chodí hrát s dětmi do obchodních center, jsou vždycky svéráz. Málem jsem se u toho počůrala smíchy :))
ty ses na ten záchod dostala? já když tam byl naposled na pánech, tak u vedlejších dveří byla fronta asi tak 100 dam
toni, bylo to poměrně akutní, takže sem s úlevou kvitovala. že přede mnou byla jen jedna holka. posledně sem tam stála jakou dobu!
isabelle, já sem to vyřešila půlkou toaleťáku namotanou na ruce :P. já bytostně nesnášim takovýhle veřejný záchody. pokud to de, používám jedině ten domácí. někdy to holt nejde a pak mi zůstává rozum stát nad tim, že někde nemaj štětky. achjo...
karkulko, ano, taky mám pocit, že sem byla zase jednou sem tam vtipná :)
No, nebylo to zle ale abycch u toho ccural smichy, to bych musel mit hodne potlaceny prah smyslu pro humor (nebo spis nedotlaceny)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz