Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
20. února 2006

jeden motivačnítak nám začal nový semestr a já do něj vstupuju s předsevzetím studovat, studovat, studovat.
jako ostatně vždy. tentokrát tomu ale musim dostát, protože na konci semestru budou státnice a přijímačky na mgr.
achjo

o víkendu sem se stačila smířit s možností, že od září nastoupim do procesu.
když sem mamince při večerním nedělním telefonátu (na víkend sem zůstala výjimečně v pze) sdělila, že si podám jen jednu přihlášku, vyděsila se a otázala se mě, co když to nevyjde.

inu co
"pak holt pudu do práce. co by"

"tos mě teda ale vůbec nepotěšila" odvětila maminka s já sem se naštvala, protože no a co!
prostě se stačim připravit jen na jedny přijímačky. původně sem myslela, že bych mohla ještě na evropská studia, ale ony ty zkoušky nebudou taková legrace, jak sem si myslela, a krom tun knížek na bakalářku a na přijímačky na německá a rakouská studia nebudu mít čas topit se ještě v tom maglajzu, který si řiká EU.

"je to moje rozhodnutí a můj život!" řekla sem rozčileně =M=ovi, když sem mu popisovala maminčin postoj.

"teďs mi připomněla toho kluka na začátku trainspottingu" usmál se a já si vybavila tu scénu, jak šuká s tou malou středoškolačkou.
ten kluk. ne =M=.

zpátky k odhodláním..

první krok do jinonický budovy byl ale rovnou krokem ne snad přímo neúspěšným, nicméně rozhodně ne krokem úspěšným. sice sem čekala asi 15 minut u učebny nj. nakonec sem se ale rozhodla na němčinu nejít. možná byl důvod malicherný, ale kydž sem všude kolem sebe viděla rozjuchaný prváky s učebnicí německy s úsměvem, zastrčila sem svojí němčinu pro samouky hloubš do tašky a do učebny vkročila jen proto, abych se zapsala.

nicméně teď pudu do kárfůru a tu knížku si koupim, naučim se za tejden 16 lekcí a příští hodinu už tam sedět budu!

tož to by byl jeden motivační přípěvek. naštěstí se mi ta škola rozjíéždí pomalu. hned zejtra jedna přednáška odpadá, takže do toho snad vpluju hladce..

jinak..
s úsměvem jde všechno líp! :)

Komentáře

hmm no nevím.. knížka německy s úsměvem ve mě vzbuzuje vzpomínku na střední školu.. dle ní jsem tam studovala.. a zanechala ve mě pocit že je to ta nesračóznější kniha NJ pod sluncem.. všechno je lepší než tahle... Němčina pro jazykovky, Theme neu I-xx, Sprechen Sie Deutsch... Přeju ti hodně štěstí při německy s úsměvem....
nemecky s usmevem je fajn knizka! mam doma prvni vydani a chodim se na ni divat do knihovnicky uz od dvaadevadesatyho :)
ale ty dotisky uz asi nebudou co to byvalo.. ma to jiny format.. urcite tam nebude zminka o koncertu Franka Zappy..
Me zacal semestr pekne naplno dneska 7 hodin prednasek a zitra 8 hodin cviceni a to uz po 10 minutach jsem se neuveritelne nudil ! :)
...no já nevím jak ty, ale já bych se za tejden asi 16 lekcí nenaučila..., ne snad proto, že by to moje mozkovna nezvládla, ale proto, že bych byla NORMÁLNĚ LÍNÁ..., tohle je holá a smutná pravda zároveň... V jazycích končím někde u 10té lekce...
tohle je německy s úsměvem "nově". pí profesorka mi 2x zdůraznila, ať si koupim NOVĚ! že ta stará byla PŘÍŠERNÁ! a mně se ta nová moc líbí. je fakt perfektní.

katko, taky si nemylsim, že se naučim za tejden šestnáct lekcí. ale musim jet, dokud mě to baví. už dělám čtvrtou :)
až uvidim, že mě opouští nadšení, zaměřim se hlavně na ty poslední lekce, abych byla schopná vyplňovat aspoň cvičení..

ale jak už sem řikala dneska =M=ovi: němčinu nesnášim a dřív mi dělalo neskutečný potíže se jí naučit, protože to bylo z donucení a nebylo jiné cesty. teď, když to dělám dobrovolně s jasným cílem, de to jedna báseň :)
no tak snad se od dob mé střední školy něco v německy s úměvem hnulo a kniha je lepší..
S mamou to mam podobne. Predlzujem si termin rigorozky a mama sa jeduje, ci nie som schopna to do aprila dopisat. Nestiham, co uz. Musi to pochopit.

My sme mali cely gympel nemcinu na Themen-kach a podla mna to boli hrozne ucebnice. Teraz je nove vydanie mozno su uz lepsie. Ale naozaj, treba mat chut a cas a vsetko ide. Vela stastia pri uceni

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz