Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
2. května 2006

Večerní máj byl lásky čas

Teprve včera jsem doopravdy pochopila, proč některý lidi opravdu nechtěj slavit valentýna. My ho taky neslavíme. Ale neni to ani tak z nechuti, jako spíš proto, že nás nezajímá a nějak ho míjíme. První máj je sice záležitost česká, ovšem na Petříně neméně hloupá a trapná.

Prodírali jsme se davy zamilovaných párů, udivených cizinců a potenciálních voličů ODS, kteří marně vyhlíželi klobásy zadarmo (já ostatně taky). Hra na pusu pod každou značkou cestou tam byla moc roztomilá. Veškerá zamilovaná a romantická nálada ze mě ovšem vyprchala už při prvních několika cvaknutích spouští fotoaparátů, jak se milenci zvěčňovali u polí rozkvetlých tulipánů.

Nakonec jsme se pořádně políbili pod rozkvetlou třešní, když se snad nikdo nedíval. Mnohem větší zážitek pro mě ale byl, když =M= čůral v křovíčku u plotu a já hlásila, jestli někdo nejde. Tomu říkám milostné sounáležení! Pusa v parku, kde po sobě pod každým rozkvetlým stromem lezou mladí i staří mi připadá jako klišé nebo povinnost dostát tradici. Budu se s ním líbat od rána do večera. Pod třešní, pod javorem nebo pod mostem. Ale už nikdy ne na Petříně na prvního máje. Leda za klobásu!

Komentáře

Já jsem tam radši byl už v neděli večer. Dali jsme cígo, pokochali se pohledem na hořící čarodějnice a podivili se hojnému výskytu úchyláků pozdě večer na Petříně (to bych nevěřil...).

V pondělí jsem pak jen projížděl na kole Divokou Šárkou a znechuceně se díval, jak další svátek lakotnicky globalizuje.
jo... první máj jedině 30. dubna večer!
ty úchyláci by to aspoň oživili...
jee, taky jsme byli na Petrine ;) priste by to bylo nejlepsi tak v sedm rano, to by tam mohlo bejt krasne (a) prazdno :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz