Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
3. května 2006

Nenašel jste někdo mojí lítačku?


"Ty Pražáci jsou pěkný kurvy! Každej má dvě auta a konto ve Švýcarech..."
Nadával dneska pán v tramvaji cestou z Pavláku na Moráň.
Škoda, že nejsem Pražák. Řidičák sice nemám, ale konto ve Švýcarsku by se mi hodilo. Romantická procházka po Petříně totiž nezůstala bez následků.
Já kráva blbá nepoučitelná!!!


Minulej tejden jsme se s =M= váleli na lavičce na nábřeží. Po příchodu domů jsem zjistila, že nemám lítačku, kterou jsem si na 200% dávala do vnitřní kapsičky bundy.
Shit!
Rychlý úprk zpátky, dotaz na bezdomovce, nic.
Naštěstí nám na nábřeží uklízí takovej starej hodnej pán. Našel jí!
"Já to ani neprohlížel... Nesu to na policii."
Zlatá duše!
"A tady vám z toho vypadla pětikoruna."
"Je tam ještě pade, to si nechte jako nálezný!"
"Ale kdepak... já nic nechci"

Že bych se poučila? Ale kdeže! Při prvomájovým výletě jsem si lítačku opět dala do tý pitomý kapsy a opět se válela po lavičce. Lítačka opět vypadla.
To nasere hlavně kvůli tomu, že je čtvrtletní — až do konce června, že jsem tam měla i jména postav do pohádky, kterou s =M= už rok vymejšlíme, a že nemám ani jednu jedinou fotku na novou průkazku.
Ach jo :(

No, co se dě dělat. Svoje poslední tři stovky musim obětovat svojí blbosti, vyfotit se, zaběhnout do Hollaru pro potvrzení, že studuju a vystát frontu na novou jízdenku. Měsíční. A za měsíc zas tak. Suma sumárum mě ta legrace vyjde na nějakejch sedm osm set. A nechci slyšet, že to neni moc. JE!
Budiž moje blbost potrestána :(

Komentáře

myslim, ze potvrzeni z hollaru nepotrebujes, ani fotku nepotrebujes. staci si vzit isic (nemusi mit ani prodlouzenou licenci, staci platny kupon z fuckulty, oni ho dopravaci, kupodivu, plne akceptuji jako "proof of student". koukal jsem na to jak zjara, kdyz jsme si ji v lednu porizoval.
Je to moc. Kórt pro studenta nebo pracujícího. Já sem nedávno viděl, jak dvěma smažkám vypadla dvoustovka. Upozornil jsem je na to, a oni ani nepoděkovali. Zato mně asi po měsíci přepadli, chtěli okrást, ale protože nic u sebe nenosím, měli smůlu. Buď ráda, že tu ,,lítačku" našel poctivec, co zametá na nábřeží, znám ho, je to bývalej pohraničář a bolšán, ale fakt hodně milej, to máš pravdu.
kup si klouzavou, ne??
klouzavý nějak nerozumim. už mám měsíční.
k tomu novou průkazku i novým futrálkem. s tim isicem sem to, fandore, někde slyšela. že prej karlovka udělala s dpp nějakou dohodu. ale moc tomu nevěřim. radši sem jim těch 70kč za novou průkajdu dala, než se pak dohadovat s nějakym idiotem.
a teda... když sem cestou hledala isica, tak sem ho nemohla najít :D
Klouzavka pokud se nemylim je proste na urcitej pocet dni a ne na obdobi :) Jinak uz by i v praze mohli zavest to co tu v blave je a co me mile prekvapilo. Prukaz od skoly na nasi skole special jinde je ISIC ktery zaroven je i tramvajenkou staci si to jen zajit nabit a neni potreba zadne potvrzeni atd... :)
karlovka sucks ;) my už několik let nemáme ani indexy a fšechno se řeší na isic... :)
jo... taky myslim, že by toho tim isicem mohli řešit víc. a jak to probíhá v tramu? to ho někam přikládáš, či co?
nebo maj revizoři čtečku a tobě ty peníze na průkazu jakoby samy pomalu ubejvaj?
jinak já vim, že klouzavej je třiceti nebo devadesátidenní. ale prost ěmám ráda svoje čtvrtletí a sem konzervativní. tak mě do ničeho nenuťte.
a adamme, zlatý indexy. já mít všechno elektronicky, tak zrovna mně se to zákonitě podělá. takhle to mám hezky černý na bílým a možná, že si nenechám zapsat tu ošklivou troječku z bezpečnostích vztahů USA a EU z minulýho roku, neb o ze kdy :D
Revizor ma ctecku kterou to jen projede akce na cc 3 sec a pipne mu to kdyz je to ok a nabijis si to normalne u nich das jim kartu reknes na tri mesice a mas to ;)
Ty jo...ten pan nabrezi tam uklizi uz 30 let...a taky uz mi nasel spoustu veci...
To stema isic litackama je fakt husty...zkusim prozkoumat jestli to nekdo na smichove uz nevynalezl:-)
teda až na po druhý sem pochopil co je to asi ta lítačka... děsný slovo.
taky se mi nelíbí, ale člověk si zvykne. ona šalinkarta taky neni žádný terno.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz