Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
5. května 2006

Jsou výpary z PVC nezpečné?

Začalo to nevinně. Dopisovala jsem článek a koukala na chůvu v akci. Když běžela reklama, šla jsem uvařit těstoviny k večeři (no a co, tak večeříme pozdě, no). Vrátila jsem se k telce a po chvíli slyšim prskání.
Shit...
Dala jsem tam hodně vody a prská to na plotnu...
A vstala jsem a šla do kuchyně.
Ale proč to tak strašně kouří doprčic? A co to tu tak strašně smrd..?

To už jsem nestihla ani domyslet, protože přes ty bílý oblaka nebylo vidět na krok a kouř byl docela dusivý.
Vyběhla jsem z kuchyně, zabouchla dveře a přemýšlela, co dál.

"Doprdele!" došlo mi vzápětí. Já zapla blbou plotýnku a rozpouští se nám odkapávač na nádobí!
Nádech, šup dovnitř, odkapávač pryč z plotýnky, plotýnku vypnout, zapnout digestoř, ven z kuchyně, zabouchnout dveře, přemýšlet, co dál.

Psy sem vyhodila do ložnice, protože jsem pojala podezření, že ten kouř nebude zcela bezpečný. Otevřela jsem okna v obýváku. Ano, obě (to druhý jsem teda spíš málem vyrvala z pantů, po zimě totiž totálně zatuhlo). A protože už mi slzely obě oči a v krku mě pálilo, o dalším postupu jsem šla přemýšlet do ložnice.

Peďkis ani Tripod netušili, co se děje. Koukali na moje počínání a jestli myslí, tak si dozajista mysleli, že hraju nějakou podivnou hru. To se jim potvrdilo, když jsem se zase zhluboka nadechla a vplula znovu do oblak bílého kouře.


Po menším konsolidování situace jsem zavolala =M=.

"Já jsem udělala něco hroznýho..."
"Vymazala jsi celej počítač?"
"Ne... něco mnohem horšího..."

=M= mě ujistil, že nic horšího neni, takže jsem mu vyjevila podstatu problému. Inu co, jen se zasmál, že se prý celou dobu, co tu bydlíme, bojí, kdy se to stane. A že je rád, že se to stalo mně a ne jemu.
Je to hodný chlapec :)

Smrad se vyvětral poměrně rychle. Díkybohu, že se nám to stalo na jaře a ne, když je 20 stupňů pod nulou. Teď už se to drží jen ve skříňkách, ale to časem taky přejde.
S tím už máme zkušenost od posledně, když sme na popel spálili kuřecí křídla, který měl mít Šmudliprd k večeři.

Komentáře

To si presne pamatuju, jak mi brw volal, ze se stalo neco strasnyho, prehanel a nafukoval, az priznal jako ty, ze zapnul blbou plotynku a rozpustil nam odkapavac :)))
vám taky?
aspoň nejsem blbá sama :)
aspoň vidim, že to de vyčistit :D. jo... a čim ste to teda dostali dolů?
Rozpalila jsem kamna, ta hmota se znovu roztekla a ja ji nejakym vlhkym studenym hadrikem rychle setrela ;)
jo... takhle sem to chtěla udělat taky :D
Proč dáváte okapávač na kamna? Přijde mi to trochu hloupé... (ale možná to je nějaký pražský zvyk, já jsem jen tvor z vesnice kde máme v kuchyni kamna na plyn, což by v případě uhašení plamene rozteklým odkapávačem mohlo dopadnout... efektivně)
A k té nebezpečnosti - viděla jsi film Resident Evil? Sice netvrdím, že ty i psi dopadnete stejně, ale asi bych si plány na prázdniny nedělal :)
Musel bys tu kuchyn videt - je to pidi a tohle je asi jediny reseni :)
pražský zvyk to jistě není. jedině bibi (bávalá obyvatelka našeho bytu) může vědět, jaký to doopravdy je. představ si tu nejmenší kuchyň, jakou jsi kdy viděl, viděl dvěma a možná se dostaneš na rozměry, které má moje kuchyně :)
nemám odhad na rozměry, ale je to asi tak 1m x 1,5m.
Tak v tomhle případě tomu rozumím. Holt jsem zkažený kuchyní o rozměrech 4 x 5.5 metrů.
PS: není i v paneláku kuchyň tak 3x větší než je ta vaše?
šmarjá :-o vYděl dvěma :)
ano, je minimálně 3x větší. ale aspoň mě to naučí, jak si poradit i v minirozměrech. máma by zešílela, ale já už tu upekla kdejakou buchtu a uvařila i složitější jídla. člověk si holt musí hledat prostor, odmývat, odmývat, odmývat a být vynalézavý. pak se ale někdy stane, že připeče odkapávač :D
A to já zvládám uvařit tak vajíčka nebo párky :)
A k měření/odhadování vzdáleností: když roztáhneš ruce, tak to je asi 1.7 metru. Takže jestli je ta vaše kuchyň opravdu takhle mrňavá, tak je tam ani neroztáhneš...
tak na šířku se obou zdí dotýkám dlaněma. na dýlku to teda můžou bejt i dva metry :)
taky jsem svyho casu varila v kuchynce kombinovany s predsini=asi 1x2 metry... odkapavac jsme nemeli, ty dva talire, jeden hrnec a jednu panev, popripade misu z remosky jsem susila na uterce na lince :)
něco podobného se mi taky stalo, zapla jsem troubu, aby se rozehřála a začala jsem něco dělat v jiné místnosti, až ke mně dorazil divný smrad a já zjistila, že v troubě byla plastová mísa... byl to její poslední den:o((
jarmilko, trouby nebo mísy? :)
chvíli to vypadalo, že trouby, ale nějak se nám podařilo z jejích útrob vyškrabat zbytky fialového zatuhlého plastu... takže nakonec jsme se rozloučili jenom s mísou:o))
Cekam netrpelive na zapisek s titulkem O.M.

Kurva, snad taky nepatrim mezi pasivni exhibicionisty :-)
:))
OM už sem dvakrát napasla, ale stálo to za prd, tak sem jeden smazala a druhej mám mezi rozepsanýma.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz