Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
29. května 2006

Kdo můžete, zkuste přispět

Komentáře

Je to strasny! Co si ten chlapecek vytrpel. Kolik komplikaci zazil. Az si clovek rekne.. ma to smysl? Mam s tim zkusenosti. Sestra meho taty byla jako prvni v CR na oboustranne transplantaci plic. Nevim jak je to s jatrama.. ale davali ji po operaci 3 roky. Zila necelych 5. Vzhledem ke komplikacim co ten drobecek ma a s predstavou ze bude brat 50 prasku denne proti vlasnimu telu aby neodmital organ - a pak staci hloupa chripka :/ achjo :(( Beznadej a zoufalstvi. Jsem PRO klonovani vlastnich organu! KU*VA!
Podle me to má smysl. Strasne rychle se dneska vsechno vyviji, imunopresiva nejsou jako driv, transplantace ho muze pripadne i premostit do doby, kdy klonovani nebo jakakoli jina novinka budou mozne. V Ikemu jsou vyborny, ale vubec se nedivim, ze se snazi dostat chlapce do Hamburku, i kdyz ani tam to nemusi vyjit. Je to otazka svedomi a jednomu se lepe dycha, pokud vi, ze vycerpal vsechny moznosti, kdyz ten pitomej hrnec nikdo nevrati...proste teď je tu ta moznost a co bude treba dal je k reseni az pak...co myslis?
jestli to má smysl nebo nemá...
ten kluk je na tom dost hrozně. já se trochu obávám, že když lidi rozjížděj takovýhle akce, dělaj to spíš pro sebe, než pro ty postižený, protože je milujou a neuměj si představit život bez nich. a nemyslej na to, co je skutečně nejlepší pro toho človíčka.
neumím to ale v tomhle případě posoudit. samotná transplantace mu asi život nespasí.

ať je to jak chce, rodiče by měli mít možnost udělat pro svoje dítě první a poslední. a je smutný, že jim to neni umožněný. proto nějaký peníze pošlu.

nikdy v životě bych nechtěla, aby se mi něco takovýho stalo. do smrti bych si neodpustila, že jsem na něj nedávala víc pozor, že jsem ten hrnec dala tak blbě, že na něj dosáh. pořád bych musela myslet na to, co by bylo kdyby a určitě bych se neubránila myšlence, jestli by pro nás všechny nebylo lepší, kdyby tehdy umřel.
ale určitě bych se snažila dělat maximum, stejně jako rodiče dominika.
k tvému poslednímu komentáři Jane, bych chtěla říct jen tolik, že je vidět, že nemáš děti. Nikdy by sis nepřála, aby ti to co nejvíc miluješ (a myslím si, že u normální ženský je dítě na prvním místě) opustil. Nikdy. Udělala bys cokoliv. Cokoliv.
dítě nemám, lůco, a je mi jasný, že bych taky udělala cokoli, aby zůstalo naživu a mělo se co nejlíp. ale přece musíš souhlasit s tím, že je to sobeckost.
nikdy nechceme, aby ty, které milujeme, zemřeli. ale málokdy si jsme schopni uvědomit, že pro ně by to bylo třeba lepší (neříkám, že je to tenhle případ).

nemyslím si, že tenhle můj názor je špatný. je jen oproštěný od emocí. určitě bych si ho nedokázala uchovat, kdybych se dostala do situace, kdy bych to musela řešit.

a jestli se celý komentář týká té věty, že bych se nedokázala ubránit tomu, abych někdy nepomyslela na to, jak by to bylo, kdyby to děcko umřelo hned, tak nevím... myslím, že to tu matku někdy napadnout přeci musí, když vidí všechny ty problémy, co dítě má. a to HLAVNĚ, pokud ho miluje! nepsala jsem ale, že bych si to přála. to asi stěží.
dítě nemám, lůco, a je mi jasný, že bych taky udělala cokoli, aby zůstalo naživu a mělo se co nejlíp. ale přece musíš souhlasit s tím, že je to sobeckost. nikdy nechceme, aby ty, které milujeme, zemřeli. ale málokdy si jsme schopni uvědomit, že pro ně by to bylo třeba lepší (neříkám, že je to tenhle případ). nemyslím si, že tenhle můj názor je špatný. je jen oproštěný od emocí. určitě bych si ho nedokázala uchovat, kdybych se dostala do situace, kdy bych to musela řešit.

a jestli se celý komentář týká té věty, že bych se nedokázala ubránit tomu, abych někdy nepomyslela na to, jak by to bylo, kdyby to děcko umřelo hned, tak nevím... myslím, že to tu matku někdy napadnout přeci musí, když vidí všechny ty problémy, co dítě má. a to HLAVNĚ, pokud ho miluje! nepsala jsem ale, že bych si to přála. to asi stěží.
tak se mi ten komentář nedřív nezobrazoval a teď je to dvakrát. inu což.
Je to šílené co tady čtu, malej Dominiček má velkou šanci žít !!!!! Vůbec nic nevíte a soudíte tady !!!! Jedna transplantace jater a dítě bude celoživotně zdravé a to že bude brát celoživotně imunosupresiva ? No a co ? Hlavní je, že bude žít . Jedny léky jsou nic, oproti jiným starostem . Zjištěte si více informací, než tady budete tlachat blbosti .
katko, pokud sis všimla, tak tady nikdo nic nesoudí. psala jsem opakovaně, že tenhle konkrétní případ neumím posoudit a že bych stejně jako jeho rodiče dělala pro svoje dítě maximum a že každý by měl mít možnost nejlepší péče apod.

zkus si to tedy lépe přečíst, než budeš takhle emotivně reagovat.
Jane , pokud neumíš tenhle problém posoudit, tak radši pomlč !!! Protože nevím jak někdo může napsat, že radši at détě umře , že to bude pro něj lepší . Co Ty víš, co bude a je pro něj lepší , že si dovedeš tady tvrdit takovou nehoráznost ! Dominička znám osobně , setkala jsem se s ním asi dvakrát v Praze a musím říci, že je to super a báječný chlapeček, plný síly a elánu . Věřím, že se uzdraví a že celá rodina bude štastná ! A co se týče toho fritáku, to už nikdy nikdo nevrátí zpátky , nikdy neuhlídáš děti na 100% bohužel . Není to vina rodičů nemohou mít oči všude . Stačí sekunda nepozornosti a je malér na světě . Já mám doma dvě děti a už několikrát moje mladší dcerka měla zlomenou ruku a jednou ležela v nemocnici. Je to prostě hyperaktovní dítě a za ním prostě celý den lítat nemůžeš . Toť můj názor . Celé rodině přeji spousty síly a vytrvalost , protože už brzy pojedou všichni do Hamburku a vrátí se s Dominičkem domů a zcela uzdraven . Hodně štěstí .

Více na www.dominicek.estranky.cz
katko - poslední můj komentář k tobě v této diskuzi, protože se nechci dohadovat zrovna o takových tématech:

kde jsem napsala, že by bylo lepší, aby dítě umřelo? můžeš mi to ukázat? nikomu jsem nedoporučovala, co by měl se svým dítětem dělat. naopak jsem psala, že plně chápu rodiče a stejně jako oni bych dělala cokoli a aby i oni měli šanci dát synovi tu nejlepší péči, tak pošlu na jejich konto peníze.

prosím tě nevkládej mi do úst něco, co jsem neřekla, a nepřekrucuj to, co jsem řekla.
napsala jsem jedinou diskutabilní věc - sice že kdybych každý den viděla svoje dítě, které má strašné problémy a většinu života tráví po nemocnicích, že bych se jako matka stěží ubránila myšlence, jestli by nebylo lepší, kdyby to dítě umřelo rovnou = netrpělo. a za tím si stojím. neznamená to, že bych si to přála.

podruhé ti píšu, že vzhledem k tomu, že nevím nic víc, než se píše na stránkách, tak to neumím posoudit, tudíž NESOUDÍM.
nic mě nedokáže naštvat víc, než když někdo překrucuje to, co jsem řekla. tim spíš, že ty ze mě děláš pomalu nějakou lidskou hyenu nebo přinejmenším tupce a ignoranta. znovu tě vybízím, abys lépe četla a volila správné argumenty a neopakovala demagogicky totéž.

souhlasím,klonování orgánů zachrání miliony lidí,kteří čekají na transplantaci a nemají orgány a když už se dárce najde,tak není jisté,že bude cizí orgán přihojený.Zuzana

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz