Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
15. června 2006

S rukou v nočníku

Odteď si konečně můžu užívat svého slaměného vdovství. Tedy snad. Snad už mě nečeká žádná zlomová událost.

Včerejší telefonát na veterinu byl totálně zbytečný. Výsledky nejsou. Prý v pondělí. To jsem na to tedy zvědavá...
Za dnešní den už potřetí plním šmudlicí misku s vodou. Nevim, kdo z nich dvou chlasče víc. Faktem je, že Peďka před chvílí málem podemlela barák, jak usilovně vyprazdňovala měchýřek.

Zkoušku z Ruska mám za dvě a sama se tomu divim. Já bych se vyhodila. Skutečně nepatřim k těm, co jdou na zkoušku našprtaný, ale všem kolem tvrděj, že to neuměj. Když řeknu, že to neumim, skutečně to neumim. A neumim to skoro nikdy. Učila jsem se sice poslední asi dva dny a půl. Nicméně jsem se učila tim stylem, že jsem si dělala výpisky z bratrem doporučené knihy. Skutečně učit jsem se začala až dneska v půl desáté a v půl dvanácté jsem skončila, bych si aspoň dočetla zbývajících 25 stran. Posledních pět už jsem nestihla a to se mi stalo osudným, neboť se mě pan Litera zeptal na příčiny rozpadu Sovětského svazu. Prý ať řeknu to hlavní. Jedním slovem :-o
Shit.
Začala jsem to svádět všechno na glasnosť, čemuž se pousmál, ale následně jsem ho ubila argumetny. Měla jsem je ještě v živé paměti, neboť tuhle kapitolu jsem si v knize přečetla těsně před vstupem do kabinetu. Zbytek ale pusto a prázdno.
Naštěstí to nebyla jediná otázka. Nicméně, když mi neseplo ani při takových heslech, jako je "kolektivní bezpečnost" nebo "nová ekonomická politika" (!!!!!!!), musíte sami uznat, že to bylo katastrofální.

Ani tak bych neřekla, že se objevilo okno... to ne. ale tim, jak jsem to do sebe všechno nahustila během dvou hodin, pletlo se mi pátý přes devátý a já se bála cokoli plácnout, že budu mimo a ztrapnim se.
Když řek "za dvě" vyvalila jsem oči a radši se moc neujišťovala, jestli to myslí vážně. Vytasila jsem index a rychle upalovala, než si to rozmyslí.

Super zpráva dnešního dne je, že zkoušku z němčiny, kterou jsem myslela, že dělám za týden v pondělí, dělám už tohle pondělí. Hezké, že?
To, co jsem se nebyla schopná naučit během posledních tří měsíců, teď do sebe budu muset nahustit během víkendu. Tomu ale může porozumět jedině moje milovaná kretka.

Ve jménu užívání jsem si v kárfůru koupila lasagne a už si je zapejkám. A v užívání budu nadále pokračovat psaním článku a šprtáním němčiny. Ale tak nějak už jsem uvolněnější, když vim, že mě nic závažnýho už nečeká.

=M= mi volal z Vídně, kde si užívá dovolenkování s Brauzrem (sketa jedna), že maj hezký počasí a že mi gratuluje ke dvojce. Hezké.
A Brauzr mi volal ráno a mumlal cosi o šeříku. Mám silný dojem, že požil něco nepěkného, i když zarytě tvrdil, že nikoli. Nakonec jsem za pomoci svého šestého smyslu vydedukovala, že se mu nelíbí vůně sprcháče, kterej jsem koupila =M=ovi na cestu.
Tsss... víš co, Brauzre? Kup si svůj a nekritizuj!

A teď mě omluvte. Jdu se ponořit do práce, do studia a do lasagnů!

Komentáře

Dobrou chuť ;) mňami, lasagne.
heh. já je vůbec ráda nemám. respektive... msylím si, že bych je měla ráda, kdyby je uměli udělat (v restauračkách a spol). ale ještě nikdy jsem dobrý lasagne nejedla :(
bohužel ani dnes, kdy jsem si zakoupila polotovar společnosti Findus.
ale co by člověk čekal od polotovaru...
nejlepší lasagne co jsem jedla dělají tady u nás v jedný pizzérii :) moc dobrý...
ovšem pamatuju si, jak mi je uvařila holanďanka na výměnným pobytu, a tehdy jsem si myslela, že je už nikdy nepozřu... holaňdani prostě neuměj\' vůbec vařit :o)
Gratuluju ke dvojce ze zkoušky. Taky bych chtěla mít takového pamatováka. Obávám se, že to co se snažím naučit už týden v pondělí náš docent neocení. Pošli recept, jak na to. Prosím, prosím, prosím. Ještě mi sece zbývá víkend, to znamená tři celé dny, ale stejně už začínám být zoufalá.
No jo....připojuju se ke gratulaci ke dvojce - máš můj obdiv:-) Já jsem veškerý učení hodila za hlavu...co se dalo, přesunula na příští semestr a teď už jen otročím v práci (aspoň mám motivaci se učit, ptže moje práce je ta nej nej nej nejdebilnější, co znám)...
btw. můj psychoterapeut mi řekl, že bych měla dělat práci, kde požadují kreativitu a kvalitu...díky němu teď propadám depresi, ptže studuju idiotskou školu ve Vltavský, kde se naučim...no nic kreativního to neni a kvalitní taky ne:-(
Looks like another beautiful day...
Barunko, to je omyl! já si naopak nic nepamatuju. respektive mám obecný povědomí. ale jakmile se začne vrtat hloubš, tak se už nechytám. ale učit se dýl než tři/čtyři dny u mě nemá smysl. pak už si totiž nepamatuju, co bylo na začátku :)

ale-ale, nejradši bych to taky hodila za hlavu, ale potřebuju kredity :/
a propos :) to studuješ v sousedství :) já bydlim v tom žlutooranžovým domě hned vedle těch škol :)
No já myslim, že jsem Tě už poznala...na Smíchově...dojelo mi to jednou, když jsem venčila bílýho psa...naivně jsem si myslela, že si bude hrát s těma dvěma zbojníkama, cos měla sebou, ale on je hrozně nevychovanej a agresivní (už je mu 8let a já ho mám tak půl roku)...a on vystartoval...takže jsem neměla příležitost si svojí doměnku ověřit:-D
ehm...domněnku...
ta blondýna? :)
on je merlin poslední dobou poměrně hysterickej. před pár měsícema ho pokousal pes a teď stačí, když se na něj nějakej hafan špatně podívá, a už startuje.
peďka je zase stará dáma a všichni jsou jí u pr...
No jo...ta blondýna:-)
Poslední dobou mě ani jeden z mejch pejsků nenechá s nikým povídat...Maxíkovi je 13 a má podobnej postoj jako peďka...\"bílej pes\" je magor agresivní a jeho dcera Andy je ještě horší...a pak máme ještě černýho psa a to je taky psycho...naštěstí teď všichni psi odjeli spolu s mými sourozenci a známými na dovolené (každý zvlášť), takže mám i já dovolenou a to se v tomhle horku docela hodí...
Koukam vy se tu snad vsichni znate pres ty pejsky :) a gratuluji ke dvojce to ja jsem dostal uz svoje prvni FX a pujdu se kouknout na opravnou zkousku ;)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz