Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
25. července 2006

Obrázky z Dresdenu

Na minidovče v perle východního Německa bylo horko. Bylo tam takový vedro, žej sem se sprchovala několikrát denně a byla jsem pečená vařená na hajzlíkách, jelikož denní spotřeba tekutin překročila snad i pět litrů. Však jsme taky nejvíc peněz nechali za vodu.
A za jízdenky do emhádéčka. kdosi řikal, že si nebudem kupovat třídenní lístek za deset eur, protože je to v Drésdenu všude kousek. Tak jsme nakonec každej vyplázli kolem patnáct ojro za tramvajky a autobusy. Ale mně to nevadí. Já to neplatila.

=M= řek, že to bere jako součást toho, že mě balí, a celej Drésden mi zacáloval. Já jsem totiž čípák (od slova cheap) a ještě dlouho budu, jak jsme zjistili s =M= včera nad ledovou kávou propočtem mých daní za letošní rok.

Ubytovali jsme se v naprosto skvělým hostelu. Dokonce mám i fotky. Ale nechce se mi je sem dávat, je to moc práce. Jmenoval se Lollis a tak se kluci těšili na mladé micinky. Měli samo smůlu. A mě :D.

Pobyt v Německu mi otevřel oči. Hned dvě věci naprosto otřásly mými životnímy jistotami. První — že S-Bahn a Strassenbahn neni jedno a to samý a druhý — že pozdrav tschüss můžu říct bez obav i prodavačce v obchodě, nikoli jen důvěrným kamarádům.
Inu, co je dneska jistota...

Vrcholem pobytu byl koncert Pet Shop Boys na Prager Strasse před nechutně hnusným panelákem, kterej jsme málem nestihli. Nakonec to ale vypadá, že to nebudou PSB, kteří nám svou hudbou změní život, nýbrž Kdosi, kdo nám ho změní svým nadšením. Kdosi se totiž rozhod, že se mu Drésden a Nojštat tak líběj, že se tam přestěhuje. A mluvil o tom tak dlouho, až se toho =M= chyt taky.

=M= je přesvědčenej, že se za rok stěhujeme (až dodělám konečně školu). Já jsem přesvědčená, že ho to za rok přejde.

Nuže, uvidíme.

Komentáře

Nojo, ale když jsem říkal, že si tam najmeme nějakemj hezkej byt, tak jsem ještě netušil, že mi budeš posílat odkazy na devadesátimetrový mezonety. :-)
ale.. dyť si řikal \"hezkej\"! copak ten mezonet nebyl hezkej?
Webova adresa pro tento okamzik:
http://www.woba-dresden.de/strg.php?main=37

a bez provize :-)
to mně se líbí toto:
http://www.studenten-wg.de/
ježiš, já sem taky myslela že s-bahn a strassenbahn je to samý. jakej je v tom teda rozdíl?
no... jak já sem to pochopila, tak strassenbahn je prostě tramvaj, kdežto s-bahn je příměstskej vlak - ten vlak, co jezdí po trasách, který ještě spadaj pod \"PID\"
Jojo Jane, přesně tak to je. S-Bahn je takzvaná Stadt-Bahn, která jezdí v okolí větších měst. Funguje vlastně jako příměstský vlak.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz