Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
27. srpna 2006

Fotky šmudlíků

Chtěla jsem sem konečně dát fotky z Drážďan. Po té, co jsem =M= konečně donutila, aby mi ukázal, jak fotku zmenšit na požadovanný rozměr, jsem si s tim dvě hodiny hrála, obrázky otáčela a vkládala na bloguje.

Výsledkem je, že jsem neskutečně nasraná. Skutečně nejde použít jiné slovo, které by chodně vyjadřovalo moje rozhořčení. Nenávidím všechny stupidní udělátka!!! Proč neexistuje program pro blbý? Program pro lidi, který nejsou a nikdy nebudou žádný experti? Prostě program, kterej fotku normálně zmenší, ukáže člověku, jak velká bude (copak já vim, jak je velkej pixel?) a kterej fotku otočí tak, aby byla skutečně otočená???
Otočila jsem snad sto fotek, snad skoro stejnej počet jsem jich vložila do bloguje, abych pak zjistila, že si je počítač otočil jen tak sám pro sebe, kdežto ve skutečnosti jsou furt naležato. Klela bych, až by se hory zelenaly.

Nakonec vám ukážu aspoň fotky našich blbídů. Při otočení v podivným prográmku se nějak zesračkovatěly, ale co už...

tady jsou blbíci spolu
smudlinata spolu

udělala jsem ten den několik fotek. když jsem viděla, jak je peďkatá rozvrkočená a po té, co mi jeden bezdomovec řek, že to je divnej pejsek "určitě ne čistej, že ne" (myslel tim čistokrevnej, protože čistá peďkis docela je), tak jsem se rozhodla, e jí ostříhám a zkulturním těch pár chlupů, co jí ještě způstaly.

takže tady už je ostříhaná. i s tripodem, samozřejmě.
smudlici u stromu

jak vidno, chlupů jí skutečně moc nezůstalo. už měsíc bere chemoterapický prášky a já =M=a přesvědčuju, že už vidim, jak jí rašej nový vlásky.

a nakonec náš rozmazlenec.
smudlik hledi do dali

mo mu to sluší, když má uši nastražený dopředu. asi se ale bál, jak jsem tim aparátem kolem něj cvakala, takže na všech fotkách vypadá poněkud zplihle. no... ještě to budu zkoušet. třeba se poštěstí.

Komentáře

na macovi mas iPhoto, kdyz to pootacis, tak to oznac a dej Export (jabko+shift+E), vyer nejakou rozumnou velikost pro web a vyber kam ulozit
a je to :)
o iphotu mi nemluv! je to stupidní program! jasně, my jsme si s =M= řikali, že s tim asi jenom neumíme a ve skutečnosti to bude chytrý. ale kua! má to bejt tak chytrý, abych s tim uměla hned!!! já jsem si tam všechno pootáčela, upravila, mělaj sem pocit, že i zmenšila, ale ouha. několik hodin jsem nad tim seděla uplně zbytečně!
ale díky za radu. až posbírám síly a chuť, tak to zkusim.
no ja to neumet z Picassa pro PC, ktery je od google okopceny iphoto tak si taky neporadim :)
mno :) =M= se nad tim furt rozčiluje. dneska se zase rozčiloval nad Mailem, protože prostě nejsme schopný nastavit v něm trash.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz