Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
31. srpna 2006

Jak vznikla Mady

aneb slovní průjem pokračuje
Jojo... je to jak za starých dobrých časů, kdy jsem se, jsa přesvědčena, že blognout se smí jen jednou denně, těšila na druhý den, až zase něco napíšu.

Tak jsem si řikala, že o tom, jak jsme se s =M= seznámili, už jsem psala několikrát, ale ještě nikdy jsem nepsala, proč mi řiká Mady. Lidi si normálně myslej, že se tak jmenuju :-o. Jeho známý mi tak normálně řikaj :-o. A já už na to normálně slyšim :-O.


To máte tak. Ne, že bych se jmenovala Magda, jak si někdo myslí. Nebo Magdalena, jak si myslí ti ostatní. Jmenuju se Petra, jak jsem tu ostatně několikrát naznačovala, hlavně loni kolem 17. srpna, když jsem chtěla, aby mi všichni popřáli k svátku :D. Když jsme spolu s =M= ještě chodili, tak jsme slezli kde co. A =M= se mnou hrál takovou hru.

"Tak si vyber. Doleva, nebo doprava?"
"No přece tak, abysme došli tam, kam potřebujeme :-o"
"Však jo :). Ale klidně si vyber, ono je to jedno. Tak kudymady?"

Takže asi takhle...

"A kudymady pudeme teď?"

Kudymady, Kudymady, KudyMady, kudy Mady...

"Mady, a kudy teď?"

A už to bylo.


Dlouho jsem se tomu bránila. Protože když se řekne Mady, vybavim si, ani nevim proč, kostku bláta. Odporně rozslizlou. Bluf!
Pak jsem ale pochopila, že s nim nehnu.

"Pochop... Petro je takový divný, tak ti přece nemůžu řikat. Péťo ti taky řikat nemůžu. To bych si vždycky vybavil bráchu."
Jo... tak o to jsem fakt taky nestála.
"A Petruško? mmmmm... to taky nejde"
Proč ne? :(

Takže Mady.
Nakonec jsem se smířila. Když mi teď řekne Petro, ptám se automaticky, co jsem provedla. Většinou jsem ale Madlenka. A to se mi líbí :).


PS: Víte, co je legrace? Táta mi řiká Madlo. Prej, že když jsem byla malá, byla jsem krásná malá holčička s kudrnatejma blonďatejma vláskama. V televizi zrovna běžela včelka Mája, a tak mi táta řikal Májo. Ale teď jsem Madla. Protože jsem z tý krásy a roztomilosti vyrostla.


"Ale vždyť to neni pravda, Madlenko." usmívá se na mě =M=, když už mu o tom po stopadestitisící vyprávim.A zazvonil zvonec a pohádky je konec a teď jdu koťátku uvařit nějakou dobrou večeři. Ono mu totiž neni dobře a tak spí. Ale v osm prej bude vstávat :).

Komentáře

Uzavři ten taaaaaaaag :-)
No tak to je suprrrr - taky bych chtěla, aby si pro mě MůjMilovaný vymyslel svoje oslovení... a Mady je hezký - takový zvláštní a originální a prostě takový příjemný... vůbec mi to nejde ke kostce bláta. ;)
chachá :). ale ty zobáčky tam byly připravený! všiml/a sis? :D

holt to nemáš číst tak brzo, bylo to ještě ve fázi úprav :)
isabelle, ne? :) tak to je dobře... :)

ale lidi si vůbec myslej různý věci. teď nevim, kdo to byl, jestli Webský, allora nebo zwiře... ale oni to všichni vyslovujou jako Medy. mysleli si - teda někdo z nich, že je to jako z angličtiny, ze slova \"mad\". že to má bejt něco jako blázínek :).
hezké, ne? :)
ono se to fakt vyslovuje \"mady\"?:O
aha, tak jo no :))
pánaboha :)
takys myslela, že je to medy?
Mady kecá. Je to z toho zvolání: Ty mede! Vyslovuje se to pěkně s pražskym přízvukem [mede].
Mady je hezké jméno. A Madlenka je taky hezké jméno. A Petra je taky hezké jméno. Máš kliku a spoustu hezkých jmen. ;)
ja bych to vyslovovala normalne Mady a vzdycky jsem si vybavila, prestoze jsem tusila, ze to spolu nesouvisi, Madynku:
http://www.kosmas.cz/knihy/128405/madynka/
...jo a bud rada, ze ti nerika Petulko .)

nicmene - mela jsem vzdycky dojem, ze jsi Jana - tak z ceho je nazev blogu? :)
popr. http://www.astridlindgren.se/madicken/index.htm :) - pro svedomluvne :)
Madynku jsem neznala :) hezké.
o jane doe teda taky napíšu. sákriš... překvapujete mě lidi, já myslela, že jane doe každý zná, nebo alespoň tuší...
ale možná jste moc intelektuální a nedíváte se na US seriály :)
Petule :-), my Ti tak u nas doma rikame \"Medy\" nebo taky \"Dzejn\". Ale je fakt, ze to mam asi od toho svyho chlapaka PiDiBaka. Ale vsechnou jsou moc krasny jmena, hlavne kdyz se vyslovuji s laskou.

Kdyz jsem byla mensi, rozumej v puberte, tak jsem nesnasela, kdyz mi mama rikala zdrobnelym jmenem nebo kdyz o mne tak mluvila pred ostatnima. Ted uz mi to nevadi, ba naopak. Spis me zarazi, kdyz mi rekne \"normalne\". Proste jsem asi zestarla a pochopila, ze to rika, vzdycky s laskou a to o to jde :-).
Hmm, tak to mi neco pripomina! Ivona bylo moc drsny a chladny, zmekcil na Iviska, hop a byl tu bibisek a pak uz mi vsichni rikali jen bibi (a on jeste navic bibiste, bibec, bibak a bibinda). Rikala mi tak jeho mama i vsichni jeho kamaradi, rikas mi tak i ty, ..Petro ;) A je tam i ta sama paralela z detstvi, kdy mi nasi fakt rikali bibisku. Pritom brauzr na to prisel nezavisle. Takze jsem to proste prijala, asi vypadam jako bibisek :O
no, řikám no. když ono Ivona je takový moc drsný a chladný.. :))
ale ne.. mně se ivona líbí. jenže tě jako ivonu vůbec neznám. když jsem poprvý slyšela o brauzrovi a bibi, myslela jsem, že je ti tak nejmíň pětadvacet :) a tak vůbec.
bibi se k tobě prostě hodí ;)
Jezis petadvacet? :O A proc prosim te? Jakoze ze kdyz se rekne bibi, tak si predstavis nejakou zkusenou petadvacitku? :))
protřelou, no :)
navíc jsem furt slyšela - bibi koupila, bibi zařídila, bibi vzala brw tam a tam...
pak jsi mě mile překvapila ;)
Hahaaa! Tak ted jsem se uprimne zasmala, Mady! :)))
ad jane doe - no tusim hodne matne, ale z puvodniho janee bych to fakt nevydedukovala :) a taky nevim, PROC :)
Jane Doe = John Doe
Ahoj petro, já jsem markéta...Ale od malinka mi naši říkají nevím proč MADY.připadá mi to moc krásné..vlastně si ani neumím představit jinou přezdívku.Postavila jsem si na tomto jménu i uměleckou dráhu...
a pár mých známých mě také tak oslovují...je to fajn a gratuluji ti že jsi dostala od někoho kdo tě zřejmě miloval takové jméno.
mady
Hmmm,,mno tak s toho jsem vedle,,vím žeje i TV Mady,,ale mnělo 100 lidí stejnou přezdívku,,,jaj,,,Já si podle mně zasloužím nejví protože se tak vážnějmenuju,,Madigar,,podle prvních 4 písmen,,je to tak,,a bude,,,Madi---mady
Hezký příběh, mně taky říkají Mady (zkratka mého příjmení), koukám, že v tom nejsem sama, přeji fajn den :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz