Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
19. září 2006

Divný sen

Poslední dobou se mi zdají podivné věci. Když opomenu ten dnešní sen o tom, jak mi opadal fikus benjamín a já jsem mu nůžkama stříhala větve a změklý kmínek, přesto zůstává jeden, se kterým se musím svěřit.

Byl to sen ze současnosti a byl poměrně děsivej. Šla jsem po nějakým náměstí s kostelem. Mohlo by to být 14. října, ovšem ten kostel byl světlej. To náměstí ale vypadalo celkem divně. Bylo rozkopaný a plný příkopů/zákopů. V některejch těch zákopech ležely mrtvoly, přes jiný vedly mosty, aby po nich lidi mohli přejít.
Ty mosty měly konstrukci ze dřeva a byly potažený pletivem. Po jednom z těch mostů jsem nad jedním z těch příkopů přecházela a za mnou šla modrooká blonďatá holčička tak kolem devíti let stará.
Najednou jsem se zarazila. Konstrukce mostu už dál nebyla pevná. Věděla jsem, že lidi některý ty mosty schválně stavěj tak, aby se nedalo přejít až na konec a přecházející spadli dolů mezi mrtvoly.
"Počkej tady, já to přejdu a pak skočíš. Chytím tě" řekla jsem holčičce a šla jsem dál po hraně mostu přidržujíce se zábradlí, protože pletivo, který tvořilo cestu, bylo uvolněný. Když jsem došla na konec, otočila jsem se a pokynula holčičce. Ta ale místo aby se odrazila a skočila, šla normálně dál a pletivo se pod ní propadlo a ona spadla do příkopu mezi mrtvé. Dopadla na obě nohy a koukala nahoru. Chtěla jsem jí vytáhnout. Sklonila jsem se nad příkop a podávala jí ruku. NEdosáhla jsem na ní ale. Řekla jsem jí, ať zkusí vyšplhat po takové tyči, co tam čouhala ze stěny příkopu. Chytila se a zkusila to, ale podklouzly jí nohy. Spadla mezi mrtvoly na záda. Postavila se a zkoušela to znova.
Já jsem se ale zarazila a narovnala jsem se. Věděla jsem, že mrtví zemřeli na mor. Dokud se jich nedotkla, měla ještě šanci. Teď ale spadla mezi ně a dotknout se jí znamenalo nebezpečí i pro mě. Zavřela jsem oči, otočila se a spěchala pryč. Ona na mě volala, ať jí pomůžu a pak začala křičet a brečet. Ale já jsem šla co nejrychleji pryč, abych jí neslyšela.


O čem to vypovídá?

Komentáře

jezis a to jsem myslela, ze nechutny sny mam jenom ja :) pravdepodobne o nejaky zivotni nejistote a strachu z chyb, ale nejsem psychoanalytik ;)
to by ještě šlo. já doufám, že to neni věštecký!
ten sen je moc zajimavy, neco z tvyho podvedomi leze ven.. muze to byt strach z chyb, ale taky me napada utek pred osklivymi vecmi, strach z odpovednosti...
mozna i ta holcicka neco znamena..proc zrovna v tomhle veku a blondata a modrooka?
moc hororovych filmu?
strach ze svých emocí?..útěk ...pocit zodpovědnosti?

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz