Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
29. září 2006

Teda já vám povim,

že jestli tu školu brzo neskončim, tak mě vyhoděj. Celý léto žiju v tom, že uzavřu index a nazdar. Dopíšu si v klidu práci, složim levou zadní :D státnice a bude klid.
jo... to bych to nemohla bejt já.

Samozřejmě, že jsem si spoustu věcí nechala na poslední chvíli a nestihla je, že. Korunu jsem tomu nasadila dnes dopoledne. Vlastně jsem ji nasadila už před dvěma či třemi lety, ale zjistila jsem to až dnes.

Tehdy jsem totiž složila dějiny USA jedničku u paní Rakový. Byla jsem šťastná, jaký mám štěstí, protože už rok na to byla strašná aféra, když se zjistilo, že dává několik let ty stejný testy, ty jsou samozřejmě dostupný na internetu a jedna skupina se je opečlivě naučila a měli všichni plnej počet bodů :). Nevim, jak se to tehdy dořešilo, nicméně paní Raková byla pěkně namíchnutá a testy napříště změnila, zpřísnila nebo tak něco.

Dnes ráno (někdy po desáté dopolední) jsem projížděla index a jen tak pro formu jsem se poslední zápisový den ujišťovala, že mám všechno splněno.
Eh... kde jsou dějiny USA jedna?
Kurva... tak kde jsou?

Listovala jsem indexem několikrát zepředu dozadu zleva doprava a zdola nahoru, ale nenašla jsem je.
Shit.

Co z toho plyne? Jednoduše jsem si je tehdy zapomněla nechat zapsat. Nezapsala jsem si je do indexu, nezapsala jsem si je tudíž ani do zápisového listu, studijní oddělení tím pádem nemá žádný záznam o tom, že jsem zápočet, klasák nebo zkoušku (kýho ďasa, co to vlastně bylo) udělala.

Co teď?
Jsou dvě možnosti. Buď je paní Raková nad míru pečlivá žena a záznamy o výkonech svých studentů si několik let archivuje, nebo (a to spíš) si je nearchivuje a já budu muset USA udělat podruhý.

Mno... mohlo bejt hůř, moh to bejt nějakej horší předmět. Ale nenaštvalo by vás to? Mě to přímo sere (ano mluvím sprostě).

Ale díkybohu jsou nasrané emoce z nezapsaného zápočtu, klasáku nebo zkoušky přebité pozitivními emocemi z toho, že jsem stihla s jazykem na vestě, čůrkem potu mezi očima a prsama a rozcuchem na hlavě doběhnout k zápisu deset minut po tom, co oficiálně skončil, a paní studijní referentka mě počastovala pouze káravým pohledem a zapsala mě.
Díky ti bože, ty víš, že v něco věřím!

Komentáře

ano, bylo to štístko, ovšem zasloužené, protože ono přeje přičinlivým .._:-)
mno... mohla jsem bejt přičinlivější :)
divný... páč mi si psali všechno ze zápisovýho listu do indexu, to nám překontrolovala všechno studijní, pak tam picla razítko a kdyby byla někde chyba, tak veškerá dokumentace z předmětů se prováděla kromě písemného i elektronicky, tudíž automaticky měla studijní přehled, co daný žák ten semestr absolvoval a za kolik.. u vás to tak nějak podobně není?
Ježíš, jestli mě tohle čeká taky :)
mimochodem, taky máte aplikaci Tajemník?
kotchko, přesně ti asi nerozumim :), ale u nás je to tak, že se zapíšeš do elektronickýho systému a výsledky se píšou do systému a do indexu. dřív se pak známky z indexu přepisovaly na zápisový listy, teď už jim stačí výpis z toho el. systému. jenže... některý profesoři zapomínaj zapisovat do systému a některý studenti si při zapisování do indexu zapomenou index doma, pak už profesora nezastihnou... (můj případ).

mimochodem, charlotte, máme :). oni to rozšířili celouniverzitně? no potěš... snad s tim vaše fakulta bude umět zacházet líp, než ta naše :). ale tebe problémy nečekaj. ty si to oběháš včas. nejsi takovej lempl, jako já ;)
neoběhám :D momentálně se mi přednáška z filozofie kryje s přednáškou z praslovanštiny a ani jedna nejde přesunout :D holt jsem se přehlídla a místo \"st\" viděla \"út\" :o)
a i jinak máme spolupráci s Tajemníkem (teda u nás se to jmenuje IS) veselou :) spoustě lidí se ani přihlásit nejde :D
to nic neni. zkus si dohodnout, že filozofii odchodíš jinde. u nás je docela záživná :). nebo jí uděláš jindy. nebo máte danej rozvrh? u nás je fajn, že si ho člověk můžesestavovat sám. teda... teď už vlastně taky ne. zpřísnili to. ale já ještě mohla a můžu, páč jsem starší ročník :)
jo.. u nás když tajemníka zaváděli, tak jsme měli na zápis předmětů asi deset dní. museli to prodloužit na měsíc :D a ještě dneska jsou trable.
perfektně to vystih jeden kluk z vše, když pravil, že elektronickej systém je na ims moc ambiciozní projekt :)
...aneb příběh o tom, že i sebevětší flákač, který na své povinnosti kašle, ale má dost silný žaludek chodit po všech čertech a následky svého lemplovství ex post řešit, vysokou školu dodělá. Mimochodem, být \"paní\" Rakovou (u Vás na škole neučí lidi s titulem?) vyženu Vás svinským krokem.
Vím o čem mluvím; já na vysoké škole učím a když vidím ty chuděrky, co si ke mně chodí zapisovat předměty z letního semestru 2004/2005, \"protože mají moc práce\", vzal by mě čert.
Pohříchu, každá VŠ ráda prodlouží termíny, přidá kredity, omluví neomluvitelné - a to z jediného prostého důvodu, který se zove NORMATIV. Což již jistě bylo vysvětleno i \"paní\" Rakové a i když bude skřípat zubama až na chodbu, zapíše Vám to.
Včera jsem se vrátil z Rakouska, Evžene. Připadalo mi strašně vtipný, že si píšou tituly i na zvonky. Každou chvíli jsem se zastavil a musel jsem se smát, když jsem viděl Dipl. Ing., Mag. nebo Dr. Phil.

Pak jsem si ale vzpomněl, že muj otec si taky cpal titul kde moh -- usnadňoval mu život (ale cpal jenom jeden, ne všechny tři). I moji spolužáci inženýři si cpou tituly i do emailu, aby se k nim ostatní chovali s náležitou úctou.

Jenže, když jsem přišel na vysokou školu a čekal na zkoušce, až na mě přijde řada, holka (kolegyně), co seděla přede mnou už pod palbou otázek, ze nějak zadejchala: „Pane magistře, totiž doktore, docente —“ a mně v tom udělal jasno zkoušející profesor a double-doktor teologie (doktorát z Basileje mu v ČSSR neuznali, tak ho udělal znovu): „Říkejte mi třeba soudruhu, ale nejvíc mě potěší prosté: pane.“
nejsem sebevětší flákač a nemám na to žaludek. nepůjdu žalostně prosit o zapsání předmětu. půjdu se zeptat, jestli se dá dohledat, že jsem ho skutečně odstudovala. pokud ne, udělám si ho znova. byla to moje chyba, tak si to prostě vyžeru. proto mě mrzí vaše silná slova.
ad titul:
čtete můj veřejný deník. proč bych v něm měla u jmen učitelů uvádět tituly, když je neuvádí ani karolinka?
je to podle vás neúcta? ale jděte...
někdo má svůj názor na flákače, někdo na lidi, pro které je titul bůhvíco.
Charlotte, přednášky se ti budou krýt ještě mnohokrát. Na to si zvykneš. U nás na škole bylo 88 různých kombinací a ani sebelepší program nedal rozvrh dohromady takovým způsobem, aby se přednáškové (a co hůř i seminární) dny nekryly.

Když najdeš víc lidí, kterým se povinné předměty kryjou, může ti škola vyjít vstříc a termín přednášky přehodit. U nás se to stávalo běžně.

Druhá možnost je diktafon + svědomitá kamarádka + její zápisky a chodit na ten předmět, který tě víc baví, nebo kterej se nebudeš s to doučit z knížek. Chodil bych na praslovanštinu. Filosofie je sice užitečnější a zábavnější, ale praslovanština ti samostudiem dá víc zabrat.

A jak říká Mady, jestli seš pilná včelka, můžeš klidně chodit na přednášky filosofie jinam a zkoušku pak dělat klidně na FF (dělat ji jinde nedoporučuju -- dělali by ti potíže při uznávání kreditů). V Praze učí několik zájímavých filosofů, které stojí za to poslechnout si naživo. Jejich přednášky jsou jako show a při jejich vystoupeních jsou učebny jakékoli velikosti přecpané k prasknutí. Mě nejvíc bavil (a ovlivnil) O. A. Funda na peďáku. U vás doporučuju Miroslava Petříčka.
=M=, díky za info :) petříček jest můj oblíbenec, jeho úvod do současný filozofie jsme měli dokonce povinně na gymplu¨jako četbu :)
já si zkoušela tu přednášku z filozofie přehodit, ale bohužel i ostatní termíny se mi kryjí (a třeba i se seminářema, což je větší problém).
jen by mě zajímalo, jestli s tím tajemník bude dělat problém, až si tam ty přednášky narvu. nevíš, jane, jestli to jde, aby se v tý aplikaci ty přednášky kryly?
já myslim, že aplikaci je to jedno. ale nejdřív by ses možná měla dohodnout s profesorama a vysvětlit jim situaci. u nás je to tak, že musíme mít minimálně 75% účast. nikdo to nekontroluje. ovšem když někdo zjistí, že máš dva předměty v jeden čas, je jasný, že 75% nemáš ani v jednom :).
prostě zajdi za přednášejícíma a zkus se dohodnout. nebo na studijní. tam vědi všechno ;)
OMG! Jeste ze mam uz studijni povinnosti rok uzavreny, chacha.
Nice, moc se bavim.

Btw. jsem tvuj spoluzak z magisterskeho cyklu stejneho oboru a dobre znam tyhle zapisove stresy :). Letos sem si to nastavil opravdu hardcorove, jelikož jeste 21.9. sem mel jen 6 kreditu :), ale behem nasledujiciho tydne sem to osefoval az na 23 bodiku. Jsou tam opravdu zlati lidi...

Je srandovni si vybavovat konkretni persony na fakulte, kdyz o nich pises... :P
chachá, to jsi dost možná můj spolužák i bc cyklul. já toho bakaláře totiž plichtim už pátej rok :D, za což se samozřejmě patřičně stydim.

je srandovní představovat si, že to čte někdo, koho nejspíš znám :).
:) Ja toho magistra koumam uz ctvrtym rokem a bakalare sem zacal v akademickem roce 1998/1999, takze se zase tak stydet nemusis...ježíš, to mám radost... já měla pocit, že tam u nás jsou samý ambiciózní natěšenci :)
hned se cítím líp!

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz