Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
18. října 2006

Kazík

"Nezapomeň, že jsi objednaná v tu středu na zubní!" upozorňovala mě maminka poslední měsíc skoro denně.

Na to se přeci zapomenout nedá. Bohužel :(. A tak jsem dneska v 8.40 skoro nenasedla na vlak směr zatáčka a v deset už jsem seděla v čekárně. No... co to budu dlouze opisovat.
"Tak jí rovnou zapíšem, Barboro," povídá paní doktorka sestřičce. A začala hlásit: "Osmička chybí, šestka výplň, pak je to vpořádku...." Našla mi tři kazy, zubní kámen a zánět dásní :(. Hluboce jsem se v tu chvíli styděla.

"To vypadá, že budete mít zuby po mamince." řekla paní doktorka a já se jen blbě usmála.
Máma si totiž čistí zuby sto speciálníma pastma, kartáčkama a nitěma a pořád s nima má problémy, narozdíl od táty, kterej na to peče a dodneška nemá jedinej kaz. Ach jo.

"Tak já vám vyvrtám všechny tři. Vydržíte to?"
Džísys :-o.
"Ne!!!"
"Tak dobře, tak aspoň ty dva dole. ten nahoře je jenom takový povrchový, ten ještě vydrží"

Řekla jsem si o umrtvovačku. Jsem srab. Dostala jsem jí, ale jen na půlku pusy. Teda řeknu vám... možná mám nízkej práh bolesti a k tomu jsem srab, cimprlína a citlivka, ale bolelo to dost. Vrtání a hlavně osušování. To bylo strašný! Ale přežila jsem to. Co mi taky zbylo...

S mrtvou půlkou obličeje jsem došla domů, kde jsem se smutně podívala na smažený květák, zbytky řízků od neděle a čtyři poslední kousky narozeninový buchty mladšího bráchy. Od večera jsem nic nejedla, ráno jsem nestihla snídat.
Pak jsem šla plkat s mámou do optiky a jak jsem tak plkala, tak jsem si z pusy voylovila takovej střibrnej minidrobeček. Nepřikládala jsem tomu význam. Ale po tom, co jsem se teď napila studenýho džusu a málem se počůrala bolestí, jsem zjistila, že to byl asi kousek nový plomby.
Zítra musím nažhavit dráty a volat. Asi půjdu na předělání.
Auuuuuuuuuuuu! :(

Komentáře

...... to moje paní doktorka mi tahala zanícený nerv ze zdravého zubu (heč), také mi umrtvila pouze půlku obličeje a jediné co mě bolelo (teda kromě toho pekelnýho zánětu) byla ta umrtvovací injekce. pak už nebolelo nic. ani vrtání , šťourání, čištění a vyplachování toho proklatého zubu. MUDr. E. je prostě báječná a skvělá. jsem rád že ji mám. akorát cesta k ní mi trvá 3hodiny :-)
no... to se někdo má. podle mojí mámy je tahle taky skvělá a báječná. jen myslim, že ráno pospíchala. umrtvila mi to, a že mi mezitim odvrtá ten kaz na druhý straně. jenže byla pekelně rychlá a vrtala rovnou i na druhý. vrtání bylo v pohodě. ale pak mi ten umrtvenej očišťovala (foukala na něj vzduch) a to bylo teda sado. v tu chvíli jsem si řikala, že až to bude dělat na druhý straně, tak se po*eru. málem teda jo...
ale celkově buď ráda, že máš zubaře. já v práglu nemám (a do nedávna jsem neměl ani tu báječnou MUDr. E.) zubaře a když se mi zanítil ten nerv tak jsem lítal po pohotovostech jako blázen. a kdyby jen to. zrovna v tu dobu mě ukradli peněženku, kde jsem mimo jiné měl občanku, průkaz zdravotní pojišťovny ........ takže nastaly parádní scény při přesvědčování doktorů, že mám nárok na ošetření atd., atd. fakt legrace :)
umrtvovačku na jakýkoli vrtání si nechávám dát od chvíle, co jsem zjistila, že mi ji prostě dají, když si řeknu. Pak je to sranda - nemůžu vyplivovat, protože se mi kroutí pusa, tomu se strašně tlemím. A zubařka může vrtat, dloubat, šťourat... Ale tuhle mi umrtvovala šestku dole, a když začala, utekla jsem jí málem až do sklepa a říkám že to asi umrtvený nějak není. Tak pronesla záhadnou větu \"no tak to asi potřebuješ i do trigona\", znova napíchla něco vzadu v pantu - a za chvíli pohoda ;-)
tak to byl asi trojklanny nerv :)

br, taky se netesim :/
teď u mě byla kamarádka a rozčilovala se, jakou mám zubařku sadistku. když mi vypravovala o svém zubaři, vznášela jsem se v sedmém nebi. zkusí se mi prý u něj zeptat, ale prý už má plno a bere jen rodinné příslušníky.

mno...

jak píšu, mně to umrtvila, ale asi se jí nechtělo moc čekat, protože jsem to stejně celkem cejtila. příště se nedám. řeknu, že radši přijdu o 15 min dřív, ale že to chci fakt umrtvený totálně.
jo to já si to nenechávám umrtvit ta injekce asi moc bolí co ? to já to radši vždycky vydržim bolí ta injekce hodně?
ta injekce nebolí vůbec! maximálně je někdy cítit tlak nebo štípnutí, ale bolí o hoooodně míň než třeba injekce do zadku. většinou jí vůbec necejtim.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz