Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
23. října 2006

Britské děti

Inu, ten život není jednoduchý.

Jako učitelka bych se taky ohrazovala, ale obávám se, že v tomto případě důvěřuju spíš National Geographic. Jen bych vp rvní chvíli řekla, že jde o děti z US. Problémy s (pro mě) základními znalostmi jsou ovšem zjevně na víc místech, než jsem si myslela.

Komentáře

no to mi prijde trochu jako hovadina.. od 6-14 let, odkdy tam maji zemepis? a co je v tom zemaku ucej? prijde mi fakt divny, ze decka v tomhle veku, kdy to do nich cpou horem dolem, nevedi.. nerozumim.
vzhledem k britskemu systemu vzdelavani... ve ctyrech az peti letech umi cist, v sesti ovladaji vic, nez bezny sestilety cesky prcek, ale pak se to sekne a jde to jenom niz a niz.

taky jsem znala par decek, ktere mely podobne mezery, v pate tride nevedely napr. nic o praze. pak jsem vypadla na osmilety gympl, tak dal nevim :)
asi to do nich horem dolem necpou, kočko...

jak říká ailyn, chodí to u nich trochu jinak, než u nás - myslím, že jdou do školy o něco dřív a tak, snad si to nepletu s německem.

a u nás v čr to taky neni nijak moc slavný. že máme hlavní město prahu, to snad ty děti vědi, ale zkus se jich zeptat, kde leží Irsko, Dánsko, Norsko... budou pátrat pěkně dlouho, a to jsme pořád v Evropě.
fakt se mi to nechce verit, pac na zakladce jsme vecne drtili, i na stredni.. dobre.. taky nedam vsechno dohromady, pac obecne prej zensky na zemepis nejsou, ale tohle vazne nepobiram...
tak to my ani ne. školy jsou různý. hlavní města evropskejch států jsem se naučila až na gymplu. a u nás to fakt chodí jinak, než tam. někde je třeba zemák volitelnej, někde spojenej s dějepisem... já bych tomu klidně věřila. až na ty spojený státy a londýn. to mi přijde trochu přitažený za vlasy. chtělo by to se dostat přímo k tomu výzkumu.
Ja jsem se treba k hlavnim mestum ruznych statu skoro vubec nedostal jen to neco malo na zakladce :))
Věřím čemukoli z toho článku. :-) Hodně záleží na prostředí v rodině. My měli knihovničku nacpanou albatrosí edicí Oko, která je hustě ilustrovaná a poutavě psaná, takže jsem hlavní města znal i bez zeměpisu. Je ovšem pravda, že bráchy se knihovnička nedotkla. Takže ani kdyby do děcek škola cpala vědomosti horem dolem, nemusí to ještě nic znamenat.
Zkoušela jsi někdy Geosense? Taková klikací hra na webu http://www.geosense.net/ Taky jsem si docela dlouho myslel, že mám o státech a městech přehled, než jsem ji zkusil zahrát.

PS: Jen nevím, jestli ti to bude chodit i na Macíkovi.
Teda, tahle hra je pěkná podpásovka. ;-)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz