Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
6. listopadu 2006

Sleduju Superstar

a op včerejšku pocituju nutkavou potřebu podělit se se čtenářstvem o svůj názor, bez kterého by byl svět jistě chudší. Letos se s porotou naprosto rozcházim při svém domácím hodnocení. Včera už jsem se rozčilovala, že snad vrátim všechny svoje vysvědčení z hudebky a nechám si propláchnout uši. Takže — tady to máte :)

Tereza Najdekrová – písnička fajn, bohužel v ní slyšim ani ne tak Alanis Morisette, jako spíš Kláru Zaňkovou, která jí zpívala loni. V jejím podání to bylo o 100% lepší. Tereza se snažila o trochu života, dravosti, výrazu... no... na mě to působilo trochu vyumělkovaně, přehnaně snaživě. Další, co mi vadilo, je, že písnička má na Terezu moc velký rozsah. Spodní tóny skoro nedávala, obecně sloka byla zpívaná úpolně jinak než refrén, který už jí vcelku seděl. No, nic moc teda...

Roman Lasota – kdybych nevěděla, že je to Csákové oblíbenec, řekla bych, že ho tou písničkou chtěla sestřelit. Podle mě to byl děs. Jindy zajímavá barva hlasu se trošku vytrácela v záplavě podivného krákání. Že to bylo falešně jsem slyšela i já, písničce navíc neprospělo ani pojetí skupiny Pajky Pajk. Souhrou několika okolností se Lasota stal žhavým kandidátem na odstřel.

Barbora Zemanová – písnička až do refrénu trochu unylá, ale od Báry se mi líbila. Líbilo se mi taky to, že konečně přestala tolik „tlačit na pilu“ a odhodila ten hrubý hlas. Ani si nemyslím, že by to pro tuhle písničku udělala úmyslně. Spíš jí to v češtině tak nejde a je to dobře. Refrén super, já jsem jako fanynka spokojená :). Teda až na účes. Co to jako mělo bejt??

David Spilka – už výběr písničky teda nic moc. TO je Klezlova pomsta nebo co? Ta písnička úplně svádí k chrapláku, Klezla si však objednal čistý hlas. Inu... Nelíbilo se mi to vůbec. Ta písnička podle mě nemá moc gradaci, je pořád stejná, pak přijde refrén, ale to už je trochu pozdě a já zívám. Jo... nemám nemám tu písničku ráda.
David se snažil, ale nic moc lepšího z ní neudělal. Já bych to po vzoru porotců nazvala představením ze školní besídky. A nesouhlasim s tim, co řikal Hejma – že to bez chrapláku nemá xicht. Spíš bych řekla, že bez chrapláku David prostě zpívat neumí. Chraplák je nacvičenej, ví jak na to, trochu skryje falše, když má zpívat čistým hlasem, je to „nepatrně“ kaastrofa.

Leona Černá – zezačátku se mi nelíbila, ale postupem času boduje. Posledně byli Aerosmith mnohem lepší, než její včerejší výkon. Souhlasím s Klezlou, že si to neumí užít a pořád někam pospíchá. Je to nejen pocit, ona vážně nasazuje t=ony dřív, než mají být. Škoda. Jinak se mi to vcelku líbilo, hlas je fajn, klube se z ní kočka.

Zbyněk Drda – skoukromě ho označuju jako mňoukala. V těch unylejch písničkách už mi sál krev a přepínala jsem. Posledně jsem u toho je OOOOU, think twice, řvala nahlas. Včera mě ale příjemně překvapil. Fakt bezva. Když nemňouká, má perfektní hlas. Písnička byla konečně trochu živější, dalo se na to koukat, poslouchalo se toi skvěle, pohupovala jsem si nohou do rytmu... pro mě jednoznačně nejlepší z toho, co Zbynďa předve. Jen tak dál!

Soňa Pavelková – ač moje favoritka, nakrkla mě už v medailonku. Nepoznávala jsem tu dřív skromnou tichou holku. Myslím, že timhle si u dost lidí pohoršila. Trochu pokory Sono!!! Písnička... fajn. Vcelku se mi to líbilo, ale musim souhlasit s asi Klezlou – je vidět, že se moc nepřipravila, moc na sobě nemakala. Hejma tvrdil, že je to nedbalá elegance či co. Já si myslím, že je to usínání na vavřínech. Soňa by se měla probudit, jinak by se mohla za pár kol divit a byla by jí škoda.

Martin Ševčík – nechápu, co proti němu všichni maj. Pro mě není rozhodně kandidátem na vyhazov. Včera jsem se o něj trošku bála, když mu Klezla nasadil Hvězdičku blýskavou – profláknutej cajdák, kterej zpívaj děti po celý republice při hodinách Hv. Zazpíval to ale báječně. Líbilo se mi to moc. Má hezkej hlas, bez kudrlinek, chrapláku, mňoukání, ale mně pohladí. Navíc má takovej hodnej pohled, milej úsměv... hned bych se nachala obejmout. Samozřejmě jen pokud bych byla o šest let mladší a neměla =M=. To dá rozum!

Moje pořadí:
Bára Zemanová
Martin Ševčík
Zbyněk Drda
Leona Černá
Soňa Pavelková
Tereza Najdekrová
David Spilka
Roman Lasota

A můžete se se mnou hádat :)

Komentáře

Myslim, ze by si mela misto sledovani slabomyslnych soutezi radeji psat bakalarku nebo pracovat, kdyz te teda zajima muj nazor, hadat se nebudu :-)
ty víš prd, co dělám, nebo nedělám, tak si trhni nohou. čoveče, poslední dobou mě fakt furt štveš.
To jsou holt negativni aspekty vlastniho blogu :-)
to nemá s blogem nic společnýho.
dle mejch zkusenosti by se takovi prudilove meli zamerit na vlastni zivot, clovek v klidu nema potrebu do druhejch rejt...
teda Quanti, ty máš odhad :)
my se s fandorem známe, takže PŘED-PO-KLÁ-DÁM, že to nemyslí až tak doslova. ale stejně mě vytáčí!
Tak já se přiznám. Taky to sleduji. A taky mám pocit, že porota sleduje jiné zpěváky než já. :) Mimochodem, Ilona mi přijde jako naprostý mimoň, který by měl víc mlčet než mluvit. Zase tak dobrá zpěvačka není... Ondrovy veršovánky naopak byly super. Ale ke včerejšku. Byl jsem zklamaný Soňou - už medailónkem, ale i zpěvem. Fandím jí, ale včera to byl podle mne její nejhorší výkon. Bára s Terezou mají na víc, kluky moc neprožívám, ale David se mi líbil, kdežto Roman Lasota byl dle mého hluchého ucha včera suverénně nejhorší.
Myslím to smrtelně vážně. Jak jinak, že?
tak si nejdřív uklid svojí zahrádku. když máš potřebu někoho vychovávat a poučovat, pořid si vlastní přítelkyni.

super sharkane :). už jsem se začala bát, že jsou moji čtenáří tak intelektuální, že ani nevědi, o co jde :)
Mno, překvapení. Že dneska vypadne Tereza, to jsem nečekal...
to já teda taky ne. docela fest mě to překvapilo. ani nevim, proč zrovna ona... asi že nevyvolávala emoce... škoda
Já mám uklizeno. Ptala si se na názor, tak jsem ti ho napsal. O přítelkyni ani přítelých tu nepadlo ani slovo, ale když si to zmínila - preferuju klid a pohudu než přítelkyni řešící superstar a neustále si stěžující na celý okolní svět, od šéfa zmrda, přes ambiciozní spolužáky až po souložící rodiče. Ty jsi tu ten, kdo si neustále stěžuje a komentuje jiné, já jen komentuji tvé zábavné příspěvky. Však je to tu zábavní server, ne?
Když vy to hrozně prožíváte...vždyť je to šumák, ne:-)?
Superstar jsem jeste nevidela ani dil, nejak intelektualnim, az je mi to trochu divne... Ale to je fuk...
fandor: Tys mi prisel zrovna do rany! Proc maji nekteri lide neustale potrebu hodnotit cizi zivoty? To by me teda zajimalo...
Já se na superstar taky koukám. Mým favoritem je Drda - zdá se mi jediný, kdo z nich má čistý hlas. A dříve jsem fandila i Soně, ale stejně jako jane se mi v tomhle kole - jak medailonkem, tak zpěvem - dost zprotivila.
fandore : A co tedy JE hodné řešení ? :-)
Jane, jeste,ze mas obrovskou výhodu nemusis nikomu z uchylu vubec odpovidat. Jen je podporuje kazda Tvoje odpoved a pak si mnou ruce jak ti to nandali. Jinak pokracuj pises super, to co chces psat, vsehochut a ma to smrnc a komu se to nelibi at si ...vite co vidte?:-)P.S. to by me fakt zajimalo, co takovy fandor resi ve svem klidu a pohode, zrejme to bude neco fakt zavazneho..treba pripadny utok KLDR vuci Jizni Korei ci co...:-D
Fascinuje me, kolik se najde na ceskem internetu psychologu amateru.
Tentokrat mas, fandore, me sympatie :)
....... nejsi Jane nějaká přecitlivělá?
hm..a to je prave omyl fandore, nekdo na to ma dokonce skoly :-)
taky si, alloro, myslíš, že mám místo sledování slaboduchých soutěží psát a pracovat?
nebo je tu kontext, který mi uniká a nad kterým bych se měla zamyslet?
Ale houby, mně po tom, co děláš či spíš neděláš, nic není. Je mi jen líto fandora, kterej poslechl výzvu a napsal co si myslí a teď je tu jak na pranýři. Na té tvé přecitlivělosti ale něco bude.
teď jo, protože jsem od včera naprdnutá a tak reaguju přehnaně, promiň.

možná bych se mohla omluvit i fandorovi, ale neudělám to. mně by ani nevadilo, co napsal, kdyby to nebylo už po xté. každá jeho reakce na můj spot je v podobném duchu a stejně tak do mě ryje, i když se vidíme, už od léta. vy, čtenáři, to sice němůžete vědět, ale pohár mojí trpělivosti už prostě přetéká. aby mě nechal být, už jsem mu řikala několikrát.

špičkování beru, poradit si od něj ráda nechám, protože to neni žádnej blbec. co je ale moc, je moc. každý by měl umět odhadnout, co je ještě fajn a co už ne. to, že se známe a že spolu chodíme na kafe, ještě neznamená, že má právo na podobná doporučení a hodnocení mojeho života, notabene když neví, co dělám, nebo nedělám.

no dost už.
Fador není na pranýři - teda alespon u mě. Já jen udělala to samé co on, napsala jsem, co si myslím a zvědavě jsem se ho zeptala.
A nezdá se mi, že by byla Jane přecitlivělá. Pokládám se za kliďasa, ale fadorův přezíravý ton by naštval i mě !
:-)
čau, hele nevim, cos tim myslela \"víc pokory,Soňo\". Mě na tom nic špatnýho nepřišlo.Má dobrej hlas, to se dneska moc neslyší a je v pohodě..

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz