Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
7. listopadu 2006

Jak jsem byla trapná

Šli jsme tuhle s =M= a psama po nábřeží a já jsem nevěřila vlastním očím. Děti si tam hrály. Ale jak si hrály!!! Měly krabičky sirek, ty zapalovaly a házely je po sobě.
Je to proboha normální???

"Nechceš jim něco říct?" zeptala jsem se znepokojeně =M=a. Ten se k tomu neměl a tak jsem překonala svojí obavu z cizích lidí (ano, nemám dobrý pocit ani z dětí). Měla jsem o ně prostě strach, zvlášť o jednoho, který měl na sobě šusťákovou teplákovou soupravu.

"Kluci, myslíte si, že je to úplně chytrej nápad? Co kdyby se vám něco stalo? Vždyť je to nebezpečný!" řekla jsem, když se zrovna prohnali kolem nás.

Dva už byli pryč, třetí si mě nevšímal, čtvrtej se asi zamyslel a snad i zastyděl a pátek po mně hodil pohledem, kterej mám pořád před očima. Něco jako "ty krávo, co se do nás sereš, jdi do prdele". Doopravdy jsem z něj měla přímo tenhle pocit. Co nadělám? Radši jsem vzala psy do ruky, aby ty spratci nehodili sirku omylem i na ně.

Když jsme se pak kolem nich (dětí) vraceli, šeptaly si něco a koukaly po mně. Zaslechla jsem něco jako "trapná", pak se zahihňaly a protože jim došly sirky, začaly po sobě házek kamínky.

Byla jsem trapná a šla jsem domů.

Přečtěte si.

Komentáře

Ta mládež je čím dál horší..:-/
Tohle člověku dojde až je dospělej no:) taky když jsem byla menší, tak jsem se snažila být hrozně \"drsná\" a teď když vidim některá děcka, taky mam chuť jim něco říct a divim, že jsem taky taková vlastně byla
no, já jsem po nikom sirkama, kamínkama ani ničim jiným neházela, protože jsem měla z domova vštípené, že je to nebezpečné, ale svým způsobem máš pravdu.
....... víte co holky? pořiďte si svoje a můžete vychovávat. dobrý ne? :)
Když jsem byla malá, házela jsem s klukama do ohně kusy eternitu. Pro ty, co to nezkoušeli: bouchá to a vyletuje z toho ohně. A kdyby tehdy někoho zajímalo, co zrovna děláme, a měl by na to nějaký řeči, asi bysme si taky mysleli, že je trapnej ;-), což ovšem nic nemění na tom, že dělat to mý děcko, trefil by mě šlak :-)))
Che, dokud se před tím nebudou polejvat benzínem, tak to ještě jde...
:)) to je fakt.

ad Ibádovo oko:
já vim, mně taky každej dospělej připadal trapnej ;). to nemělo vypadat jako výtka na adresu dnešní mládeže. prostě jen konstatování, popis jedné venčící půlhodinky.
Já to tak taky vzala, pamatuju na mýho muže, kterej se vrátil zvenku, když byl s malou na hřišti a byl úplně hotovej z toho, že když napomenul nějakou asi dvanáctiletou holku, aby nepouštěla psa za ohrádku na dětským pískovišti, vyslechl si za to pár sprostot na svou adresu z těch dětských dvanáctiletých úst...
Okřikla by si také Palacha? Nebo Zajíce?
Já jo. ;-) Ale nechci tu začít rozebírat, jestli si jejich činy zasloužej obdiv.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz