Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
30. listopadu 2006

Je rais vaucrayé

kdo přeloží nadpis, vyhrává čokoládu, bonbošku, nebo pusu na čelo — dle vlastního výběru a možností :)

A teď k věci.
Už delší dobu se chystám do pizza ambiente. Když jsem si uvědomila, že není vhodné jít tam s nějakou kamarádkou (určitě by vzdala boj s chutnou krmí dřív než já a mně by bylo trapné pokračovat osamocena), došli jsme si tam s =M=.

Hned na začátku musím říct, že když jsme nechali litr za večer v lemonu, byla jsem nadšená a těšila se, až si o příště zopakuju. Když jsme nechali litr za večer tady, byla jsem nas*aná tak, že ještě teď mě to pořádně nepřešlo.

Miluju pizzu, miluju těstoviny na všechny způsoby (kromě nudlí s mákem, ořechy a podobných zrůdností). Kam tedy jinam vyrazit za skutečný požitkem, než na pizza&pasta formou all you can eat. Cena 228kč za jednoho mi nepřišla tak hrozivá. Proto jsme si hned na začátek pojistili večerní zážitek fresh džusem za osm pětek. No tě noha...

Ad interiér
V Pizza Nuovo se mi moc líbilo. Fakt. Dýchalo to na mě atmosférou osmdesátých let, což asi způsobovalo především osvětlení. Zemité tóny použíté v interiéru dodávaly pocit útulnosti... prostě na jedničku.

Ad obsluha
mno... V ambiente jsem nikdy nebyla, nevím, jak to tam chodí, ale byla jsem navnaděná recenzí na Gurmetklub.cz. Čekala jsem tedy, kdy k nám někdo přijde a vysvětlí nám, co máme dělat. Přinejmenším by se nás mohl přijít zeptat, co si dáme k jídlu. Po chvíli skutečně někdo přišel a my si objednali ony džusy a vodu. Byl nám vysvětlen systém. Byli jsme sice rozhodnutý, že se chceme přejídat, ale asi nám bylo trapný to říct rovnou nebo co, nebo ten chlápek odcupital a nenechal nás domluvit, už nevim.

Nicméně jsme na džusy čekali pekelně dlouho, což mě štvalo, protože plno tam rozhodně nebylo. Taky jsme nevěděli, co teda máme udělat, abysme mohli začít ochutnávat. Zatrhnuli jsme cosi na jakémsi papíru a čekali. Otočili jsme kolečko zelenou nahoru a čekali dál. Když konečně přišel chlapík s pitivem, objednali jsme si a dál čekali. Číšníci a číšnice, kteří nám měli bleskurychle servírovat jednu mňamku za druhou kolem nás chodili a naše zelená kolečka s nápisem "mangiare" jakoby přehlížei. Sakra... co máme ještě dělat?

konečně! se nás někdo ujal a už ani nevím, co mi n talíři přistálo jako první. Detaily teď nebudu rozmazávat, aby se tento zápisek nechutně nerozpliznul, což se asi už nejspíš stalo.
Prostě — pizza byla dobrá. Ale standardně dobrá. Nic, co by mě oslnilo. Myslím, že až budu chtít příště na dobrou pizzu, pojedu opět do Metra na Palmovce, nebo zajdu do Modré zahrady. Jediná výhoda byla ta, že jsem ochutnala i to, co bych si jinak nikdy nedala — třeba pizzu s ančovičkou, pizzu s parmskou šunkou, pizzu bianca jen se sýry. A teda... aspooň vim, že jsem o nic nepřicházela a že i do budoucna můžu zůstat u své nudné jjistoty — Capriciosy s ananasem.
Abych nekřivdila — Marinara byla vynikající. Ba přímo fenomenální. Obyčejná placka se sugem, česnekem a lístky bazalky byla nejlkepším zážitkem večera (=M=a už ale tolik nenadchla — dokonce to byla jediná, kterou ani nedojedl).

Těstoviny jsou kapitolou samy pro sebe. Nebyly vůbec dobré. Všechny zajíjmavé chutě přebila mastnota, která z nich doslova kapala. Asi je to mastný proto, aby lidi brzo nemohli, nebo já nevim proč. Navíc, kdyby to byl normální olej, nebo olivový olej... ale to snad bylo sádlo, proboha! Taková hutná mastnota s podivnou pachutí... pořád jsem nemohla kápnout na to, co to je, až =M=a napadlo to sádlo a to je jediné možné vysvětlení. Jedna číšnice nám sice vysvětlila, že sádlo vůbec nepoužívají (a koukala se na nás přitom jako na totální pitomce a primitivy — to ale nevadí, mně taky nebyla sympatická) a snažila se nás přesvědčit, že tu zvláštní chuť způsobuje oarmezán, který přidávají do všech těstovin. No nevim... chuť parmezánu poznám. Takovej primitiv zase nejsem!

Rizoto jsme ochutnali jenom jedno — a díky bohu. Stačilo. Bylo vyloženě hnusné, jinak se to nedá říct. Tvrdá rýže podivného typu, hříbky kde nic tu nic a mdlou chuť vylepšovalo.... zase to sádlo.


Podtrženo sečteno — gurmánský zážitek se nekonal, naopak, byla to jedna z nejhorších večeří, jakou jsem kdy absolvovala. Pizza Nuova mě tak zklamala, že se budu muset ještě dlouho odhodlávat, abych dala šanci aspoň studenému Antipasti bufetu. A kdoví jestli se tak vůbec někdy stane.

Nevím, jestli jsme extrémně rozmazlení, nebo neumíme ocenit tu "pravou" chuť, nebo jestli jsme narazili na špatnou směnu, špatný olej a špatný den, nicméně já s klidným srdcem Pizzu Nuovo doporučit nemohu ani omylem.

pokud jste tam dosud nebyli a těšili jste se, že tam jednou zajdete, přečtěte si radši onen už zmiňovaný Gurmetklub.

Komentáře

to je tak, kdyz se jdes nekam precpat, fuj :-)
Taky jsem tam byla s kamarádkou, ona se ládovala pizzama, které jí ani příliš nechutnaly, já si prozřetelně dala jen studený bufet a užila jsem si to za ty peníze dokonale. To je snad jediné, co tam stojí za to. Pestrý a velmi chutný výběr a člověk se ani tak moc nepřejí, jako z hutných těstovin a pizz. Ale to už je asi 1/4 roku, za tu dobu už tam možná zkazili a dorazili i bifé...
ale já jsem tam nešla s tim, že se přejim. já jsem tam šla s tim, že ochutnám od všeho něco. já jsem totiž strašně konzervativní nejen, co se jídla týče. takže si prostě dávám pořád to samý, protože je mi líto dáít peníze za něco, co mi třeba nebude chutnat. tady jsem myslela, že narazim i na nový chutě, na nový zajímavý věci, že mě to třeba naučí dávat si nějakou zvláštnější pizzu nebo zvláštnější těstoviny a tak. no... bohužel.

ten studenej bufet nevim... koukla jsem tam půl okem a nic mě tam neoslovilo. no... pohnojili si to. to nevim, jestli se mi vůbec ještě bude chtít do Brasilera, ačkoli to si přinejmenším brw nemůže vynachválit.
Mne tam vzdy chutnalo (byla jsem tam asi 4x). Mas pravdu, ze pizza marinara byla prekvapive chutna :) A uspokojily me i testoviny. Naopak posledni hruznej zazitek jsem ucinila s testovinami s \"tomatovou\" omackou a tofu v Lehke hlave :/
v brasileiu jsem byla minulej tejden :) a mooooc dobrý maso (výborný!), příjemný chlapíci, dobrej čaj (maj\' tam Dilmah, takže plus bod) :)
Je mi jasne, ze Vas timto komentarem nastvu, ale nemuzu si pomoci. Mam dojem, ze problem byl hlavne na Vasi strane. Ne vse se musi povest..ale kdyz je az na jednu pizzu \"vse hnusne\".. tak nevim nevim:(
ale nenaštvete, vůbec ne. ale stejně s vámi nemohu souhlasit.

pizzu jsem snad pochválila, ne? :) dobrá, standardní, jedna dokonce vynikající. těstoviny ale byly opravdovým propadákem a to vinou použitého \"omašťovadla\", po jehož původu opravdu už nechci dál pátrat.

pokud bych to ale měla shrnout, tak největším problémem bylo nejspíš přehnané očekávání.


žere vokraje? mám čokoládu? :))
nojo :)
už jsem se bála, že se nikdo ani nepokusí :). tak si naordinuj, jakou chceš. pošlu ti jí po =M=, až zase pojede do Brna ;)
hurá! konečně nějaká radost v děsivém finále uzávěrky :) nechám to na vašem vytříbeném vkusu, nemám strach :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz