Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
29. listopadu 2006

Chýlí se to, chýlí :)

Tak kvůli tomuhle cáru papíru se stresuju už dva měsíce.

rak


Přitom stačilo tak málo...Přes velkou nechuť jsem dneska vyrazila do školy pro potvrzení kvůli známce z úvodu do společenských věd. Několikrát jsem měla sto chutí otočit se na patě a nechat to na "někdy jindy". Jenže na někdy jindy to nechávám už dva měsíce a před měsícem jsem si řekla, že do prosince to musim mít zařízený. Inu co...

Pan Rak měl konzultačky od jedenácti. Když ani po deseti minutách nebyl v kabinetě, chtěla jsem jít. Přišlo mi to jako fajn důvod se na to vykvajznout. Já tam přece byla. On ne!
Vydržela jsem ale a on přišel.

"Dobrý den, já jsem vám v září odevzdávala tu komparaci knih od Tuchmanové a Gilberta. Domlouvali jsme se, že mi napíšete, ale vy jste na mě asi zapomněl." usmívala jsem se omluvně.
"No ano, připomínat se musí," zazubil se Rak, "tak teda pojďte dál," máchnul rukou a kráčel dlouhými kroky ke svému krcálku. Pak se náhle zarazil, až jsem do něj setrvačností málem vrazila, "jestli vám teda nebude vadit, že na vás budu vypouštět jedy!" dodal a už štrachal cigaretu po kapsách.

Ujistila jsem ho, že nebude, on řek, že moje komparace dopadla výborně, a sesmolil asi na třetí pokus onen cár.

"to už je ale pomalu z neolitických dob, kdy já jsem učil úvod," položil mi otázku bez otazníku.
"No, to skoro je. Taky už jsem tu pátým rokem," pokývala jsem smutně hlavou, poděkovala za cár a nadšena svým úspěchem běžela na metro.

Juchů!!!
První krok k zapsání mojí poslední známky tedy učiněn. Teď ještě sebrat odvahu a dojít zítra za Šafaříkem. Seběvědomí mi dodává vyhláška, kterou jsem našla na nástěnce, a sice, že známky z již splněných předmětů se do Tajemníka zapisují až do poloviny prosince (no vida, ještě to budu mít v předstihu) a pak taky pani studijní referentka, která mi řekla,
"víte co, já na vašem místě se Tajemníkem ani nezaobírám. Hlavně je donuťte, ať to máte v indexu, ten se vám stejně podle Tajemníka uzavírat nebude."

Tak tedy zítra.
Držte mi palce!

Komentáře

To už říkají x let, s tím Tajemníkem - ale já bych se tím moc neřídil - za chvíli začnou dělat uzavírání studijních výsledků stejně jako zápis - a studenti budou po Praze běhat jako fretky a shánět chybějící zápočty...
já to stejně nepřečtu. jistě je tam napsáno kde je zakopaný poklad, že jo?
je tam, že jsem už na podzim odevzdala jednu práci a tak mi můžou zapsat známku :)
tyjo, já to přečtu :). ale to je asi tim, že vim, co tam je.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz