Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
21. prosince 2006

Až se ucho - aktualizováno

Tak nevím, jestli trpělivost přináší růže, jestli se čekání vyplácí, nebo nevyplácí. Oč jde? O školu. Přesněji o školné.

Od zápisu čekám, kdy mi přijde výzva k uhrazení školného. Furt nic.

"Tim se nestresuj Mady... matriky se uzavíraj až v listopadu. Oni ještě nevědi, že už studuješ dlouho...," uklidňoval =M=. Prej mám počkat do konce roku. Pak už to může bejt divný, tak se zeptám.

"Tak už ti píšou," hlaholil včera ode dveří a mával papírem s červeným pruhem.

Psali. Dneska jsem si to vyzvedla a docela jsem se podivila. Pan děkan na mě dělá ty, ty, ty a posílá upomínku. Nezaplatila jsem včas, tak mám teď ještě patnáct dní, jinak se mnou budou zacházet podle nějakýho paragrafu.

:-oooo

Cože? Márja panno!

Už na začátku roku jsem pročítala ustanovení týkající se poplatků za studium. Škola má poslat doporučeně do vlastních rukou výzvu minimálně tři měsíce před datem splatnosti a opakovanou výzvu ještě měsíc před splatností.
Nepřišlo mi nic :(.

Tak uvidíme, co mi zítra na studijním řeknou. Naštěstí už nechtěj celou sumu najednou a sami to rozdělili po půlrocích. Ale já sakra chtěla žádat o snížení, odložení, prominutí... Jak požádám za 15 dní? Notabene, když jsou Vánoce a konec roku.

Jsem moc zvědavá, jak to dopadne. Jestli škola uzná pochybení, nebo jestli můžu poděkovat poště za opakované nedoručení.


——-

Zatím mě posílaj od čerta k ďáblu. Naše studijní má dovolenou, poradila mi žurnalistická, ovšem pani, která by to byla mohla ještě dnes rozuzlit, má hádejte co — taky dovolenou. Další pani mě poslala na studijní na rektorát, kde, hádejte co, nikdo nebyl.
Nakonec jakási paní vylezla, dokonce mě i vyslechla, ale pak mi řekla, že úřední hodiny jsou ve středu. Dokonce i tu po Vánocích. No hurá...
Ovšem tvrdila mi, že neni možný, aby mi to neposlali, že jsem si to prostě nevyzvedla. Holt uvidíme. Takže...

... to be continued.

Komentáře

Jo, ja se u nas ptal na studijnim a tam mne rekli at se nestaram ze kdyz mam neco platit ze si o to reknou sami. A taky ze ano v listopadu prisel dopis s info ze mam zaplatit. Taky se plati za pul roku a nastesti je splatnost nekdy v pulce ledna.
Nastesti u nas je to ok, treba o stipendia neni potreba zadat, kdyz nane clovek nahodou ma narok tak proste je poslou automaticky, proste pohoda.
to je pěkný. to ti přeju, žes měl štěstí :)
uvidim, s čim se potážu já... naštěstí je =M= ochoten mi ty peníze dát, takže se nemusim nijak třást. ale jde o princip. navíc podle toho, co jsem četla, bych na snížení nárok měla, takže mě štve, že vlastně nemám kdy o to zažádat :/. třeba to dopadne dobře... řeknou \"jééé... my zapomněli :-o, tak vy taky zapomeňte, tady máte potvrzení o naší chybě a my vám pošleme novej dopis\"
a já budu mít čtvrt roku čas se na to psychicky a finančně připravit.
hm, něco jako jé my sme zapoměly a teď od o**** vy? :-)
no uvidíme... ještě nad tim nechci lámat hůl. psychicky se na to připravuju a za chvíli tam vyrážim.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz