Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
12. února 2007

Poslední zkouška

"Dejte sem index, píši vám za jedna! To je tak osvěžující! Vy umíte myslet!" vykřikovala na mě paní Raková dnes na závěru mé zkoušky z dějin USA I. Po tom, co jsem několik minut uvažovala, jaký že to mohl být zákon vydaný Unií za občanské války, který se týkal půdy a přivedl rekruty do armády, mi to tak osvěžující nepřipadalo. Podle mě to byla ostuda. Dala bych si tak trojku. To, že jsem nevěděla, co zásadního udělal Andrew Jackson, se ani nezmiňuji. Oststní otázky jsem ovšem zodpověděla brilantně. Byly ovšem už jen dvě a směšně jednoduché.
Inu co... hlavně, že je to za mnou. Teď ještě ukecat pana docenta, aby mi uznal tři roky starej zápočet z polštiny jako splněný třetí jazyk a hurá — uzavřeme index.
Už aby to bylo.

Komentáře

nevim jak to delas ale ja uz mam mesic prazdniny :-P
moc se nevytahuj, já mám prázdniny už od září :)
tohle byla moje jediná zkouška v ZS a dřív to složit nešlo.
Já myslel že v dějepise se nemyslí, jen se šrotí kvanta dat.

Co to je za školu/obor?

Mě je taky blbý pokaždé když náhodou zkoušku udělám a vím, že z 10 otázek jsem uměl jen 6 a tak jsem ji udělal jen díky tomu že sem dostal správnou otázku. Což je asi odlišnost, protože v informatice člověk buď ví nebo ne, v dějepise se to imho dá ještě docela dobře okecat.
okecat se to asi dá. já bohužel nemám ten dar. a je to samozřejmě o spoustě dat. ale když něco víš, tak z toho skutečně můžeš něco dovodit. taky bych řekla, že byz tý dovozovací schopnosti je člověk v dějepise docela ztracenej. ono je sice hezký vědět, kdy skončil napoleon v evropě. jenže onoto mělo velkej dopad. i třeba na situaci v americe. vůbec ten naopelon a jeho politika ameriku docela ovlivňovali. a to jsou věci, který se všechny nemůžeš našrotit nazpaměť.
ono je to hlavně o souvislostech, než aby člověk věděl, kdy přesně se co stalo.
ona se mě ptala, v čem ten zákon spočíval, a já řekla, že nevim. že vim maximálně něco o zákonech o půdě před válkou. tak mi řekla, ať jí o tom něco řeknu, že na to třeba přijdu. no tak já jsem jí řekla, že před válkou jim šlo hlavně o peníze do státní kasy, takže prodávali poměrně draho a jenom velký kusy půdy, aby se t ovyplatilo. a obyčejný farmáři a osadíci na to neměli. no a pak mě napadlo, v čem asi mohla bejt ta změna. tak jsem jí řekla, že teda předpokládám, že těm, co vstoupili do armády nabídli odkoupení menší výměry za výhodnou cenu. no a to bylo ono.

nic tak závratnýho. takovejch věcí můžeš vyšpekulovat spoustu :).
jo a studuju toto
http://ims.fsv.cuni.cz/
..cha, sem se chtěl přepnout na českou verzi toho webu a až po chvíli sem zjistil že na české verzi sem :-)))

...no dyť říkám, že se to dá docela dobře okecat. Hlavně teda v tom smyslu že se dá hodně odbočit. To se třeba v matice nedá, páč důkaz někde začíná a když člověk neví něco na začátku, tak se nikam nehne :-)))
no ale uplný okecání to neni :). něco člověk musí vědět, že. a když člověk neví nic, tak má smůlu. z prstu si to vycucat nejde.
určitě i matice se dá leccos odvodit. já si to pamatuju z gymplu! :D i když je fakt, že na spoustu věcí jsou vzorce a postupy a bez toho se člověk nehne. a to je pěkně naprd.
Gratuluju k posledni zkoušce, já jsem získala ppřed pár týdny taky poslední záznam do indexu. Šla jsem si pro známku z písemné práce, čekala ostudu a milý pan docent mi řekl, že by to chtěl publikovat v nějakém časopise. Tak jsem na něj chvíli zírala a pak svolila. Obavám se, že u státnic už to nebude tak slavné :(
Kdy tebe čekají státnice?
ani nevim. snad v červnu. doufám, že jsem nepropásla podávání přihlášek :D

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz