Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
2. března 2007

Kulturní zážitky posledních dnů

Byli jsme v kině a chystáme se do divadla. To divadlo je taky úlet... =M= chtěl jít normálně beze mě, ale prej zbyl lístek, tak můžu jít taky. Hm... Asi se dostáváme do nějkaý další fáze našeho vztahu. Už několik dní mi obden ráno řiká, jak by si chtěl někdy ráno zasouložit, a když jsem se dneska měla k činu, tak nereagoval. Až venku se psy mi řekl, že prej chtěl spát.
To je ta holt ta další fáze.

Byli jsme na Královně a včera na Životech těch druhých. Královna je fajn. Nelituju, že jsem šla, líbilo se mi to, ovšem jestli mě nějaký film v poslední době dostal, byly to vedle Pravidel lži právě Živoy těch druhých. =M= si dokonce rovnou na Amazonu koupil knížku. Už se těšim, až si jí taky přečtu (v nj! to bude soda).

A to je asi tak všechno.

Teda vlastně mám novou hračku. Po té, co jsem zjistila, že mám na disku mrtě mega fotek, koupila jsem si CD knihu a vypaluju a popoisuju. Je to legrace :). Tolik chci mít plnou taštičku, že na některý CDčka pálím jen pár mega — rozděluju si ty fotky tematicky, chápejte.
=M= se na to netvářil, ale nezprudil mě. Řekl, že jedno CD stojí asi tak 6 kč a že si tedy hrát mohu.
Děkuji ó můj jediný a veliký!

Komentáře

Nejdete na Maškarádu? My jooo :-))) A taky nám zbyl jeden lístek :-((
ne, na Maraton. aspoň se ti neprolnu ;)
Hihi .-) ALe Maraton je supr,viděla jsem ho kdysi v Plzni...
da bin ich aber neugierig!
nekdy zajdete na tohle divadlo - http://expekus.cz/ klidne i vickrat na to samy..pokazdy je to..\'jiny\';)

jinak fotky tematicky netrid..z toho je nakonec jen bordel..nejlepsi sou adresare podle dni..to postupne palit na CD/DVD a v pocitaci nechat stejnou strukturu, ale jen mensi nahledy..jednoduse to jde delat treba prez Zoner Photo Studio..
jo... při vypálení pátého CD jsem došla k tomu samému.
po fotovýpravě jen vyházíme zbytečný fotky, vypálí se to a nazdar.

tematicky to budu řadit jen psům.
mno nejelpsi je k fotkam do EXIFu dopsat o co se jedna..to se da delat i hromadne..a potom v tom jde snadno vyhledavat i kdyz je tech fotek treba 30k..
ty na to jdeš moc vědecky. =M= mě taky nutí přidávat k tomu klíčový slova. a á si je přidávám - fixou na cedéčko :D.
no sak v poho..ale jakmile toho bude vic tak hledat mezi 150CD to jedno spravny..;o)
Mno já nevím. Mám zkušenost, že co jednou vypálím a zakatalogizuji (to je ale paskvil slovo) tak už nikdy nevyndam. Takže fotky držím na disku co to jde a pak teprve pálím (čti: vyhazuji). Ale třeba se na to na starý kolena někdy podívám ;-))
ono to vypalování fotek je spíš takový shromažďování. člověk potřebuje vědět, že to \"někde má\". ty, co se mi budou líbit, budu strkat na fotoblog a zbytek se bude archivovat, kdyby něco :).
a uvedomujete si vubec, ze i pres ten archiv cd, jsme prvni generace, po ktere nezbydou zadne fyzicke vzpominky? jako fotky, dopisy, deniky, ... vsechno mame jen v elektronicke podobe a pochybuju, ze ta prezije tak dlouho, aby se nase pravnoucata mohla kochat, jakou to mela sexy prababicku a stramaka pradedecka... ufff to je desiva predstava
na tím už jsem přemejšlela.
já teda nepochybuju, že by elektronická podoba těhle záležitostí nepřežila pár desítek let. naopak předpokládám, že životnost bude delší než u obyč fotky. nicméně fotografie maj svoje kouzlo.

já si chci nechat nějaký i vyvolat a dělat z nich alba. podle mě to má svůj smysl. rozhodně má člověk větší zážitek z listování alba, než prohlížení fotek na pc nebo tv obrazovce. ale těch fotek maj lidi dneska díky digitálům mraky. a všechny si je přece vyvolávat nenechaj...

Potíž je v tom, že cédéčko má životnost možná srovnatelnou s barevnou fotkou. Takže nám nezbude než za čas cédéčka přehrát na nějaká nová média...

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz