Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
12. března 2007

Tak nějak nevím co s tím

Začíná se oteplovat a se slunečními paprsky vylézají i bezdomovci na nábřeží. Před tejden jsme potkali Karla, teď už tam posedává/polehává i parta z loňksa, co okusuje kosti a dělá bordel, kterej pak požíraj naši psi.

Mluvili jsme o tom s =M= a chtěla bych jim nějak trochu pomoct. Ale bojim se jakýkoli zodpovědnosti. To je můj problém. Je mi líto Karla, i těch ostatních. Mám boty, který nechci, svetry, který nenosim. Ale bojim se jim to nabídnout. Bojim se, že když to udělám, tak až budou něco potřebovat, přijdou rovnou za mnou.

Chci upíct ananasovou bábovku, mám půl pekáče lasagní, který už nechci vidět. Ráda bych to zabaila a odnesla ráno na nábřeží těmhle lidem k snídani. Ale bojim se, že až budou mít jednou hlad, budou se mně ptát, jestli nemám zrovna upečeno.

Tak nevim. Jsem špatná? Nebo je to normální? Co byste dělali vy? A přemýšleli jste vůbec někdy o tom?

Komentáře

Já nevím. Do hlavy nikomu nevidíš. Na druhou stranu - každý člověk je zodpovědný jen a jen sám za sebe (a případně za své děti a zvířata, pokud je má). Proto když mě popadne nějaké takové nutkání zachránit svět, řeším to přes charitu. Staré svetry se dají odnést to sběrného kontejneru a jídlo? Jídla bych se bála... Kdysi jedna moje příbuzná nabídla jednomu bezdomovci stravenky a se zlou se potázala. Tak nevím.
maji ruce, at jdou delat
pidibi, to je moc jednoduchý říct. nevim, jak je na tom ta parta. ale karel se snažil najít práci celý léto. všude mu řekli, že už je moc starej. pak našel práci u nějakýho řezníka. jenže pak řezník musel zavřít nějaký prodejny a na karla už práce nezbyla.

je fakt, že dost jich asi nepracuje, protože nechce. některý maj ale svoje pro ně nepřekonatelný problémy. máme se k takovejm lidem obrátit zády? je x příběhů, který ukazujou, jak je jednoduchý skončit na ulici. stát se to může i \"slušnejm\" lidem.

v tomhle trochu věřim na \"pomoz a bude ti pomoženo\".

lauro, cizímu bych se asi bála cokoli vnucovat, tyhle už jsou tak rtochu \"známý\" :). ale stejně myslim, že se neodhodlám.

psala mail jsem kamarádce z člověka v tísni. zajímalo by mě, jaký jsou vlastně možnosti pro tyhle lidi. jsem zvědavá, co mi odpoví.
Ja myslim, ze nemas problem se podelit ale co je tvuj problem je umet rict s cistym svedomim NE. Jinymi slovy - dej jim kdyz mas, posli je \'do prdele\' kdyz nemas a nemej vycitky svedomi. Protoze jen ty vis ze kdyz jsi mela ze jsi se rozdala. Akorat, ze jses prilis hodna a hlavne prilis nesmela bojovat za vlastni nazor/blahobyt/stesti. Mozna bys jim mela tu babovku ci boty dat a taky se pak naucit/natrenovat rikat NE kdyz te budou otravovat :)

Uz jen to ze nad tim premyslis te posunuje do uplne jine roviny nez vetsinu lidi co se ani neohlidnou.
vubec bych nad tim nepremejslel a jidlo i stary hadry jim nacpal. kdyz budou priste obtezovat, tak je muzes poslat do haje ;)
kdo je zdravej a chce, praci najde
s nemocnyma soucit mam, platim na ne dane jak krava, ale se zdravyma co nepracujou ani nahodou
myslim ze minimalne by mohl pro technicky sluzby zametat chodniky
inu dobrá. každému, co jeho jest.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz