Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
3. dubna 2007

Jsem vemínko

Jo, je to tak. =M= mi to řiká minimálně jednou denně a skutečně to nemá nic společnýho s mými prsy. Vemínko je totiž něco jako trdlo. Tele. Blbec. Idiot. A tak všelijak podobně. Trouba...

Vzhledem k tomu, že Pedinka začala opět mírně plešatět, objednala jsem nás minulý týden k paní doktorce. Na půl dvanáctou!
"jó, mně je jedno, řekněte si, kdy se vám to nejlíp hodí. Mám tu jen na jedenáctou jednoho pána." ...

Přišla jsem do čekárny v 11.23 a bylo tam šest psích pacientů a asi tak třikrát tolik lidí + jeden králíček. Ani mě to neznervóznělo, protože já jsem přece objednaná, žejo.
S každou minutou atmosféra v čekárně houstla, z čehož se dalo vytušit, že lidé zde čekají již skutečně velmi ldouho. Je totiž zvykem paní doktorky si s každým majitelem povyprávět. Mně to nevadí. Dodává mi to pocit výjimečnosti, exkluzivity, že. Ohromuje mě, jak si pamatuje, co jsem si kdy řekly, a prostě mám pocit, že to k tomu patří. Ovšem proto se objednávám. Abych nemusela tvrdnout sto let v čekárně.
Čím déle byl pacient uvnitř, tím více ujišťovala paní s králíčkem malou dcerku, že už za chvíli skutečně půjdou. Já jsem se trochu poťouchle usmívala, protože jsem věděla, že další na řadě jsem já.

Otevřely se dveře a než jsem stihal posbírat tašku a Peďu z lavice, tak králíčková vplula dovnitř a bylo.
Čekala jsem dalších asi dvacet minut. Byla jsem si naprosto jistá, že paní doktorka zavolá mé jméno, já se omluvně usměju na čekající a bude to.
Nikoli. Nezavolala mě ani po tom, ani pak a pak taky ne.
Čekala jsem přes hodinu.

Mám tendenci svalovat vinu na druhé. Takže to je samozřejmě vina doktorky. Měla mě zavolat. Měla mít někde na dveřích napsáno, že objednané pacienty bere v danou hodinu. Pak bych tam neseděla jako tydýt takovou dobu.

Skutečnost je ale taková, že jsem vemínko. Hovado. Blbec. Idiot. Nejsem asertivní. Nedokázala jsem se prostě zvednout a těm lidem, který se trumfovali tím, kdo už tam čeká dýl, říct, že skutečně nechci nikoho předběhnout, ale že jsem objednaná na 11.30, a jdu dovnitř.
Nedokázala.
A co by mi mohli říct? Nic. Byli by nasraný. Ale to by mě štvát nemuselo, jelikož už je stejně nikdy v životě neuvidim.
Jasně, je blbý, že oni čekaj hodinu a já přijdu poslední a jdu první na řadu. Ale aspoň by je to naučilo se taky objednávat.
No... ale svět nebude lepší. Oni se nenaučí se objednávat. Já jsem totiž vemínko, a tak jsem držela hubu a seděla a doufala, že mě epředběhne někdo, kdo je objednanej.

Komentáře

Nejsi vemeno, jsi slušná. Stejně by ti asi řekli, že jsou taky objednaní, a to dokonce před tebou.
ne, já myslim, že o možnosti se objednat vůbec nevědi.
objednaná jsem tam byla zjevně jenom já. než na mě došla řada, dva lidi to dokonce vzdali.
díkybohu! jinak bych tam byla ještě teď.

jo, a vemeno fakt nejsem! jsem vemínko :P.
:)
tak nic, no :)
KLid, mám úplně stejnej problém... hlavně u Frauenarzta se cejtívala blbě, když tam tyvelký břicha čekali třeba dvě hodiny a já z protekce proplula pro prášky před nima... Nakonec to dopadlo tak, že jsem se před sestrou skoro schovávala...
a nepomysla jsi na ty ubohá zvířátka? třeba měla akutní problém a moc je to bolelo, tak šla dřív. plešatost není akutní a taky fyzicky nebolí, sám o tom vím své. podívej se na to z druhé strany, třeba jsi ve skutečnosti slušná a vychovaníá slečna a navíc i pomáháš zvířátkům. jak hezké!
dobre ti tak, objednat se a pak tam trcet jak trubka ...
jinak stejne je to chyba pani doktorky jak tvoje, nejdriv si naobjedna lidi a pak bere kazdyho

ja jsem napsoeldy u veterinare sel jen pro odcervovaci tabletky, ale protoze me cekala v aute manzelka s moji malou po prvni navsteve u doktorky tak jsem predbehl vsechny (jednu pani :) )s tim jestli ji to nevadi, ze budu hned pryc
jo, Davide, máš pravdu. jsem trubka. o tom to je.

Deyvo, na ta ubohá zvířátka jsem skutečně nepomyslela, protože žádné z nich ničim akutním netrpělo. kdyby ano, tak by tam nečekaly hodinu. všechny šly na očkování - včetně králíka - jen vlkodav šel na sundání obvazu z packy po strhnutým drápku.
plešatost by možná nebyla akutní, kdyby to nebyl jeden z příznaků smrtelný nemoci, kterou můj pes trpí. což nemůžeš vědět, protože zjevně můj blog tak dlouho nečteš.
ale pravdou je, že akutně jí to na životě skutečně neohrožuje. nicméně ze všech zvířat, co tam byly, byl její případ rozhodně nejzávažnější.

ale nerozčiluju se, to ne. aby to tak nevypadalo. všechno je primárně moje chyba, proto doufám, že v odstavci o chybě doktorky všichni vidí tu ironii!


jo... když už jsem byla na řadě, přišel nějakej chlápek. šel rovnou ke dveřím. málem mě omejvali... přešlapoval tam, čekal až někdo vyjde a já začínala bejt slušně nasraná, že tam zase skejsnu další půlhodinu.
pak se pán zeptal, jestli n ěkdy vylejzá sestřička. tak my řekli, že ne. a on, že prej má doma pokousanou fenu. že jí asi bude muset dát utratit. no uplně se mi zatmělo před očima. řekla jsem mu, ať na nic nečeká a zaťuká. už jsem viděla, jak doktorka sbírá vercajk a mizí s pánem kamsi a já se plahočim s pedi zpátky do phy a příští tejden absolvuju znovu to samý.
no... doktorka mu řekla, že v týhle ordinaci bohužel nemá operační sál, že musí na druhou stranu města, ať hned jede, že mu domluví, aby tam na něj byli připravený.

uplně se mi udělalo zle, když jsem si uvědomila, jak ten pes asi musí vypadat, když si chlápek myslí, že ho bude muset nechat utratit :(. a že jestli je to tak hrozný, tak nejspíš stejně ztratí příliš krve, než se kamkoli dostanou. achjo...
Tvůj blog čtu poměrně dlouho a pokud jsi nepochopila trochu té nadsázky tak se hluboce omlouvám.
omlouvat se nemusíš, natož hluboce. přece píšu, že se nerozčiluju.

nadsázku jsem skutečně nepochopila. možná jsem na to, co se týká psa, moc citlivá. jen jsem nechtěla, aby to vypadalo, jakože se cpu za každou cenu dopředu.
kurnik, nedá mi to.
prostě to od tebe vypadalo, jako že to přehánim, když jdu kvůli pár vypadanejm chlupům se psem hned na veterinu.
jenže těch pár vypadanejch chlupů znamená, že se jí to zhoršuje. že léčení nezabírá, jak by mělo. že jsme zase o krok blíž dni, kdy umře.

no asi tak.
jsem na to prostě citlivá. jako ty mě, ani já jsem se tě nechtěla doktnout.
jane, ale s tim se da prece neco delat, mela jsi to vzit jako dalsi test asertivity, sebrat odvahu a jit zatukat
s tim obcas prudim sykorku kdyz se ji neco nechce, rikam, ji ze to je test asertivity :)
já jsem si to řikala celou dobu! odhodlávala jsem se a 106! možná ještě tak hodinu a zvládla bych to.

nejpernější to bylo, když přišel pán s čivavou a stoupnul si ke dveřím. to jsem byla rozhodnutá už to říct a jít. jenže on si pak sed a mlčel.
třeba je to poučení pro příště. příště si totiž já stoupnu rovnou ke dveřím a zeptám se dostatečně nahlas, jestli je někdo objednaný. pokud nebude nikdo přede mnou, tak prostě pudu.

no... už to vidim v barvách.
Nepřečůrával bych se o to, čí pes je nejvíc nemocnej. Objednávání šetří čas zákazníkům s neakutními problémy a umožňuje líp plánovat čas doktorce.

Když pak někdo chce přijít neobjednanej, musí počítat s tím, že si prostě počká, až na něj zbude čas.

Akutní případy asi nikdo nebude přesvědčovat, že mají čekat v řadě. Nehledě na to, že když se Pedi dusila, stejně jsme k veterináři volali a ohlašovali se, aby na nás byli připravený...

Někdo to lidi v čekárně naučit musí.
a stejně jsme pak čekali x minut za dveřma, než se uráčej nám otevřít, a pak vyplňovali podělanej formulář a čekali v čekárně, zatimco pes se pomalu nemoh postavit na nohy. tomu se řiká pohotovost...
no ale to je zase jiná pohádka.

ale příště k tomu budu přistupovat jinak - budu si řikat, že těm lidem, který předbíhám, vlastně dělám službu. a všem ostatním taky.
jasně, budou nasraný. ale taky je to s největší pravděpodobností pohne k tomu, že se příště taky objednaj, aby tam opět nemuseli tvrdnou hodinu :).
Ehh, se mi uplne vybavilo, jak jsem si jednou stezovala na gynde sestre, proc objednava lidi, kdyz je pak stejne bere o hodinu pozdeji a pred nima vola ty neobjednane, co proste prisli driv. Servala me na tri doby a jeste to hned povykladala doktorovi, jakoze si vymejslim a tak. Tehdy jsem odesla rozhodnuta, ze uz me tam neuvidej, ale udelala jsem jeste jeden pokus a vida - ona je jak milius, pomaha mi i z kabatu ted, no k zblazneni.
Proste je lepsi se ozvat, jinak je clovek nakonec nastvanej nejvic na sebe, ze mlci.
jo, to je přeně ono :). mám na sebe vztek ještě teď.
když oni normálně volaj lidi dovnitř, když je někdo objednanej. takže já se nejdřív nehlásila, protože jsem prostě čekala, že mě zavolaj, a pak už mi to bylo blbý.
no, poučení pro příště.
Jo, přesně, jednou bere objednané a podruhé ne, kdo se v tom má vyznat. Hele, nacvič si nějakej strašidelnej výraz, to taky docela funguje ;-)
sestricka na gynde kam chodi Sykorka zase umi servat na tri doby lidi co prijdou o pet minut pozdeji nez byly objednany :) objednava to presne po 20ti minutach a v cekarne vlastne skoro nikdo nikdy neceka

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz