Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
4. dubna 2007

Ty bláho

po letech jsem zase zapla rádio a poslouchám Evropu2 — písničky na přání.
Zjišťuju, že úchyláci, co milujou slova jako mocinky, těhulka a gratulka, vymysleli ještě další skvost.
Láskuju tě.

Kam ten svět spěje... Kam se to ty super lidičky, ty všichni borci a borky řítěj?

Komentáře

na čo počuvas radio?:P
Mají se navzájem \"v srdíčku\".
na čo nie?
To je úžasnej blogíček. Ale místo posluchání rádijka bys měla svýmu miláčkovi udělat večeřičku, nějakej úžasnej kus masíčka, aby byl dneska večer šťastnoučkej, až bude koukat na televizku!
to je mocinky super nápadínek. a aby to bylo ještě víc úžasňoučký, tak já si to rádijko budu poslouchat dál, a pak se budu koukat na televizku. můj miláček si namaže chlebíček a budem šťastňoučký oba!
Odstup satane :-) nebo si budu myslet, že se tam řitíš taky :-)
Ty jo... já jsme kdysi taky volávala na Evropu 2, ale nechávala jsem hrát úplně normálně pro nejlepčí kámošku Vlaštovku :-)
no tady asi třikrát za tu dobu, co jsem to poslouchala, zaznělo toto. uplně jsem se osypala!
Lidičky s velkým srdíčkem obvykle - byť znechucená - přejdu, ale u čeho mám chuť tlouct hlavou do zdi, je \"czenglish\" ? la \"sem happy\".
jo, to je taky bezvadný. i když ty zdrobněliny mi pijou krev víc.
ale třeba takovej \"supa kůl týpek\" ve mně taky vyvolává dávicí reflex.
Tak zupa týpky můžu taky; nejlíp na ulicích. První příčku pravidělně zastávají ti s nápisem Replay přes celej zadek.
skoda ze ten napis nefunguje jako tlacitko, ze by s epo stisknuti dotycny posral :)
ale je fakt ze staci poradne nakopnout :-D
Já dřív skřípala zubama i u \"je to o tom a o tom\", ale už jsem rezignovala :-). Teda sama to neřikám, ale u jinejch už celkem zvládám. Láskovat to ale asi nebudu nikdy :).
A ty zdrobněliny - kde se to vzalo? Proč si všichni tihle myslí, že je to tak... kůl?
já nevim... fakt je to ale jak u blbejch na dvorečku.

mně zase jednu dobu strašně štvalo, jak se důsledně začaly před jména dávat \"pan, paní\", a to s takovým zvláštním důrazem. nevim, jak to mám přesně popsat. ono to ani kolikrát asi jinak říct nejde, když to chce člověk vyjádřit slušně, ale děsně mě to štvalo. dělá se to doteď - třeba v různejch těch estrádách a talkshow, kde herci vykládaj o tom, kdo je učil na škole... \"a byla tam paní Chramostová, vynikající herečka, taky pan Skopeček\" no a dávaj na to takovej slizkej důraz... no obsypávám se z toho, ani nevim proč :). a registruju to tak poslední dva, tři roky, tak nevim, jestli mi to předtim nevadilo, nebo jestli předtim místo pan a paní používali křestní jména...
Ty já ti nevím, ale pan a paní bejvaj většinou vyjádření zdvořilosti nebo úcty... já bych se spíš osypávala, kdyby nějakej Mádl nebo někdo podobnej v nějaký estrádě mluvil o Vlastě Chramostový... Páč s ní husy nepásl, že jo... Mně přijde, že spíš jsme si hrozně odvykli někomu takhle veřejně vyjadřovat úctu a proto nám to přestává \"sedět\". A přestáváme to umět říkat tak nějak neutrálně, bez toho \"slizkýho důrazu\". A to je sakra špatně.
jo, to máš asi pravdu, že jsme si odvykli to řikat.
však já to píšu, že to tak asi má bejt. jinak to slušně říct nejde. ale ten tón... prostě to ty lidi neřikaj tak nějak samozřejmě, ale divně.
je to přesně ta úcta. ale ať to kua řikaj normálně!!!
Mimochodem, co je to gratulka?
mocinky gratulka, že nevíš, co to je.
gratulka = gratulace, gratulovat
:-))) Mohlo mi dojít z kontextu, viď... ale aspoň je sranda. Chvíli jsem myslela, že to je to samý jako těhulka, ale to by bylo spíš asi gravitka.
nebo gravulka :)))

jedno lepší než druhý.
Čauky, lidičky! Mocinky jste mě i kolegáčky potěšili. V našem kanclíku se všichni smíškujeme, lolky lolky. :-))))

Láskuju tě, Madlenko, a cupitám do našeho bytečku na kafíčko.
no já se z toho poseru...
Řekla bych, že =M= to rozsek.
zdrobneliny a czechoingliš je fakt bezva vec:o/ A dalsi super vec je psani w misto w a nul misto ocka. pr0ste styl, gde pishesh jako phrase, wid. Tfujtajksl. Kdyz vidim, ze se tak vyjadruje tak tretina nactiletych, chce se mi zvracet, kdyz vidim, ze se tak vyjadruji i nekteri dospeli, zvracim opravdu.
po komentáři od =M=a jsem téměř spad ze židličky :) první věc co mě dneska rozesmála.
Já se těm komentářům směju jak blázen od začátku :)
Můj švagr před mnoha lety pokusil se o jakési zjednodušení češtiny, vymyslel např. úspornější psaní u slova: xˇandy.
Teda neumim napsat \"x\" s hackem. Nevíte někdo, jak se dá na pc napsat x s háčkem?
xmarga: To je trochu jako návrát před Husa, kdy se ještě nepsaly háčky a čárky.
nejhorsi je, ze to neni jen v radiu. vcera jsem byl u mcdonalda (ano, chodim tam a rad jim jejich plastovy burgry) a nejaka 35+ pani si objednavala jablickovou tasticku (tu tasticku chapu, prece jen je dost mala) a dorazila me slecna podavacka, kdyz mi rekla, ze tu rybicku mi prinese ke stolecku za chvilicku...
Karel Čapek by dnes možná odvolal svoje slova, když se v nějakém fejetonu rozplýval nad bohatostí češtiny se slovy jako \"kulaťoučké jablíčko\", což např. angličtina vůbec nemá. Má pravdu, ale co je moc, je moc. A když mi nějaká šmoulinka napíše do komentáře: \"ahojky, písni mi na blogísek\", mám chuť použít hrubší slovník :-).
jo jano :)), blogísek, to je úlet. šmoulinka... :)) to je dost přesný :)

ale blogís mi přijde docela kůl :D. ačkoli to teda nepoužívám a nebudu. jediný zdrobnělý slovo, který používám fakt běžně, je deníček. prostě píšu zápisky do deníčku a na posty do blogu.

ad kulaťoučké jablíčko: já žiju půl života v tom, že to řek Werich :).
to říkám pořád, že svět se zbláznil
to říkám pořád, že svět se zbláznil
se \"strašňoulince nasraňoučkym\" bych se asi nechytala s těma \"mocinyky láskujícíma\", což?
A já se včera zas chechtala na těhotenským fóru. Těhotní lidi zezačátku mají, jak známo, strach, že potratí, pročež jsou vděční za zvracení, které znamená dobrou funkci nějakýho hormonu. Dvě -těhulky- se tam bavily tak, že jedna si stěžovala, že zvrací, druhá zas, že nezvrací a prosila tu první: \"Pošli mi, prosím, trochu toho blitíčka\". Odpověď: \"Jasně, ráda, blééééééééééééééééééééééééé...chytilas?\"
Z toho jsem se fakt málem okotila :-D
zajímalo by mě, jestli existuje nějakej průzkum na to, kolik těhotných lidí během těhotenství zblbne, kolik jich zblbne až po porodu, jaký procento matek zůstává normální, a jestli na to maj vliv nějaký rodový dispozice.
přísahám, že ani v době gravidity nebudu používat slova jako příspěveček, fotečka, lidičky, mocinky nebo blitíčko!!!

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz