Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
16. dubna 2007

Akce kachna

Včera vpodvečer jsme vyrazili se psama na nábřeží. Za plovárnou si na první pohled mile hrály děti. Na druhý pohled ovšem házely kameny a písek po kachnách. No to snad ne!
Překonala jsem svůj vrozený ostych a šla se jich zeptat, co je k takovému chování vede. Děvčata s andělskými tvářemi se na mě podívala a řekla, že odhánějí kačery, kteří klovají kachnu, která přešlapuje na posledním schodu u vody a je "nějaká divná".
Kachna vypadala skutečně nedobře. Byla dost načepýřená a měla ránu na hlavě. Možná spíš než rána to bylo vyškubaný peří.

Tady je třeba jednat. Překvapovalo mě, že táta jedný z těch holek tam celou dobu stál a nedělal vůbec nic. já mazala domů, našla číslo na záchrannou stanici pro divoký zvířata a zavolala. No dobře. Nebylo to tak jednoduchý. Volat se mi nechtělo, ale =M= byl nekompromisní. Buď zavolám, nebo necháme kachnu napospas. A tak jsem se odhodlala.

Ani pak to nebylo jednoduchý. Když na náplavku dorazil pán, podle svých slov "jen obyčejnej řidič" a pokusil se neuměle na kachnu hodit deku a pak jí chytit, kachna se rozletěla na vodu a bylo.
Kačeři se na ní hned vrhli a nám bylo jasný, proč jí oškubávaj. Byli to nadržený panicové, co si nedokázali najít vlastní samičku. Na tuhle si ale všichni troufli, protože jim nemohla uletět, anžto jí cosi bylo.
Byl to nic moc pohled. Kačer na kachnu sedne, zatlačí jí tělo pod vodu, zakousne se jí do krku a jebe. Jinak to napsat nejde. Když má dost, nebo když se nám ho podaří odehnat kameny (jo, ta holčičí technika jako jediná fungovala), kachna se chvíli plácala ve vodě a topila se. Nemohla zvednout hlavu. Jakmile to zvládla, už tu byl další kačer. Děs.

Kachnu se vylovit nedařilo. Proto pan řidič zavolal odchytovou jednotku městský policie. Dost mě zarazilo, že policajti nemaj síť, ani podběrák ani nic, takže jí chytali nejdřív do holejch rukou, a pak do smyčky na tyči, jako toulavý psi. No co vám budu povídat... strávili jsme tam asi hodinu a půl. My pobíhali po břehu s krabicí na kachnu a policajti popojížděli se člunem po Vltavě. Na břehu spousta čumilů. Co ale oceňuju, že to policajti nevzdali a lovili a lovili a lovili.
Nakonec se podařilo zahnat kachnu pod molo před plovárnou. Tam na ní pan řidič číhal a v nestřežený okamžik jí lapil. Hurá!!!

Kachna putovala do krabice, do auta a do záchranné stanice. My s =M= zase domů, kde už jsme se mohli dál jen dohadovat, co s nebohou kačkou bude.

Ráno co se nestalo. Na mobilu smska od paní ze stanice. Kachna v sobě měla dva rybářský háčky. Jeden v zobáku a druhej v boku. Prej to muselo hodně bolet. Teď už je v pohodě a v kotci a v rekonvalescenci :). Snad jsme jí pomohli a zasloužíme si čárku do modrýho života. Na jednu stranu respektuju přirozenej výběr. Ale ta kachna neměla "nějakou němoc". Ale nějaký hovado rybář se zasloužilo o to, že se jí háčky zabodly do těla. Nemohla se pořádně hejbat, nemohla se najíst, do toho jí ošukávali nadržený kačeři. Jak dlouho by asi ještě takhle musela fungovat, než by pomalu a nechutně umřela?
Takhle už snad bude jenom líp :).

Komentáře

Obcanska spolecnost v praxi :-)
myslíš ty šukající kačery?
Já furt řikám, že tu chybí něco na styl zvířecí policie jako maj v Americe... a toto mi to zase jen potvrzuje.
možná by stačilo, kdyby si policajti pořídili podběrák. řikal ten pan řidič, že prej tuhle naháněli labuť po řece tři hodiny.
jak Jane spravne pise v [2], kaceri byly ke klovani samici hlavy strzeni svym pohlavnim pudem, proste klovou, kdyz chteji kacenku poskakat. takze bych to prazskym detickam vysvetlil a nechal kachnu kachnou (a pripadne pisek hazel na deti), protoze par klovancu do hlavy by kachnicku mozna vynervovalo mnohem min nez tlupa lidi, co se ji pokouseji \"zachranit\"
no, zda se, ze me taky dnes nekdo klovnul do hlavy (nic jineho si nepamatuju), bo jsem si to nejak nedocetl do konce. popel na me rozklovane hlave
Jezisi kriste, ty budes mit titul ze spolecenskych ved a nevis, co je to obcanska spolecnost? Obcanska spolecnost je to, ze jste videli zvire v ohrozeni, nevysrali se na to jako vetsina ostatnich lidi, ale naopak jste s tim aktivne neco udelali. To je mimo jine obcanska spolecnost ...
Odkdy maj kaceny obcanstvi kamo?
Odkdy maj kaceny obcanstvi kamo?
ježíši kriste, tobě bude každou chvíli pětadvacet a nepoznáš ironii? musíš ze mě za každou cenu dělat pořád pitomce? to je mimo jiné to, co mě na tobě sere.

jo, johane, to se stane :).
ještě k tý přírodě... než jsme zavolali na tu stanici, tak nám ještě na nábřeží vysvětloval nějakej pán bez domova, že kachně vlastně nic neni a že by bylo nejlepší dostat jí někam třeba pod plovárnu, kde jí kačeři nechaj a ona si odpočine a zejtra bude v pohodě. a že jsou lidi vlastně blbý, když furt někam volaj a furt něco někam nosej. a že se na to máme vykašlat. jsem ráda, že jsme ho neposlechli.
Hlavně že se zjistilo, v čem byl háček, vlastně háčky. Dobrou kachnu dělají v restauraci Olympia, Vítězná ul./roh se Zborovskou. Kde je asi berou? ;-)

[Když jsem viděl titulek příspěvku, hned jsem pomyslel na jídlo, kachnu miluju, s bramborovými knedlíky a červeným zelím]
neni levnejsi nechat chciplou kachnu vysetrit na ptaci chripku nez zranenou zachranovat?
je, Davide :)
=M= řiká, že možná jo, ale prej proč bysme pak potřebovali zubaře, když by stačilo mít jenom patology.

studentíku, dokonce jsem četla o nějaký restauraci, kde dělaj jedině kachny. neni to tahle?
pan řidič řikal, že teď, když to s nim sepsali policajti a maj to zdokumentovaný, tak už jí sežrat nemůže. já myslim, že může, ale žíly mi to netrhá. mně nešlo přímo o to jí zachránit, ale o to jí pomoct. a kdyby jí někdo zakroutil krkem, tak jí to taky pomohlo. furt lepší než aby umírala x dní hlady a na nějaký infekce.
červená tabulka... pravda.
díky.
respekt, tobe, kachne, cajtum i =M= Ja bych na to tak dlouho nemel nervy.
ale ono to byl docela adrenalin, čoveče :). teda nevim jak pro ty policajty, ale pro nás jo a pro kachnu zcela určitě.
moc hezke, jste hodni lide! a zajimavy pribeh, chudinka kacenka akorat, ale nakonec to teda vse dopadlo dobre. no bylo to asi kazdopadne drama :)
To je úžasný... já i Kač jsme si říkali, kdoví jestli bysme pomohli - spíš ne. A zastyděli jsme se. Ještě že jsou na světě i takovýhle lidi. :-)
žejo :)).
no, ono to stojí nějaký přemáhání. když jsme šla domů volat, řikala jsem si, že jsem se na to měla vykašlat, že to jsou jen další starosti...
pak jsem se styděla volat a já nevim, co ještě. ale jsem ráda, že jsem to překonala. ty malý holky byly úžasný. ta jedna řikala, že by nemohla odejít domů a spát s představou, co se s tou kačkou stalo. jako malá jsem byla uplně stejná. tak jsem se zapřela a zvládla to :).
jen sem si rikal, kolik tech sutyrku z te ucinne techniky proti nadrzenym kacerum asi tak pristalo na hrbete mile kachnicky :-)
Kdyz si predstavim sebe tak pri mem stesti se do niceho netrefit by schytala hned prvnim kamenem primo do hlavy a kaceri a policajti by prisli o zabavu.
já myslim, že kachna neschytala ani žádnej.
vem to tak, kdyby ses do ní netrefil dobře, tak bys jí taky pomoh ;).
Dneska jsem našel zajímavý článek k tématu, jedna citace stojí za to: \"Pozorování naznačuje, že v době páření je každá třetí kopulace mezi kachnami nevyžádaná. Ale z těchto spojení pochází jen tři procenta kachňat. Alespoň v případě těch několika málo druhů, jejichž populace s tímto záměrem někdy vědci sledovali.\" Takže si piště: nevyžádaná kopulace - malá populace!
http://lidovky.zpravy.cz/ozbrojena-tvar-kachniho-sexu-dj1-/ln_veda.asp?c=A070503_091734_ln_veda_fho

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz