Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
26. dubna 2007

Je to v pytli...

Objevila jsem na netu přímo zlatej důl pro svojí bakalářku! Je to elektronická knihovna jedný US univerzity. Teda řeknu vám... Já se z toho snad počůrám! Jsou tam naskenovaný dokumenty z let 45-55, který vydával State Departement a Vojenská správa v Německu o tamní situaci a postupech a časopisy a buletiny, který v Německu v tý době vycházely. To je totálně neporovnatelný s nějakejma suchejma kecama v knížkách starejch 10, 20 let. Tohleto psali lidi, který tam byli, který se na tom podíleli! Spousta těch věcí je napsaná na starým psacím stroji, jsou u toho rukou psaný poznámky... tyjo! Jsem uplně nadšená! Dozvídám se naprosto zásadní věci, něco, co knížka s holejma faktama prostě člověku nikdy nepředá.

Průser je, že to uplně mění můj dosavadní pohled na věc. Práci to určitě obohatí a dodá jí to šťávu. Jen je blbý, že už kua musim odevzdávat za pár dní!!!

Sakra... proč se m to nepovedlo najít dřív? To je děs!!!

Komentáře

Rozumím a soucítím :-) Hele - tak aspoň tu bakalářku pak můžeš royšířit na diplom ;)
no... to jo :). hele, ale je to haluz. je skvělý, že 90% těch dokumentů je v angličtině, takže se mi to čte samo. navíc mě to začíná skutečně bavit. našla jsem to předevčírem a od tý doby v tom ležim. no... snad se aspoň někam pohnu. začala jsem propadat beznaději. je to strašně zajímavý! teď čtu třeba o rekvalifikačním programu pro německý pracovníky z těžkýho průmyslu. těžkej průmysl byl totiž omezenej, takže lidi přišli o práci, ale zase byli potřeba jinde a museli bejt přeškolený. ono to může znít suše, a kdyby to psal nějakej člověk v knížce, tak by to asi i suchý bylo. ale tenhle chlápek to prokládá praktickejma zkušenostma, píše, jak to probíhalo v praxi... no bomba. je to fakt skvělý!
Kolik mas uz stranek? Ja 47 - 12 184 znaku bez poznamek 18 768 s poznamkama, ale je to nejak v pr..., protoze je to fur prvni kapitola...sakra :p
čoveče nevim. něco kolem dvaceti. ale je to takový...
první kapitolu mám hotovou, ale asi jí rozšířim o tři stránky z druhý kapitoly. takže to je 13 stran první kapitoly.
druhá kapitola je zatim asi tak na devíti stránkách, nicméně neni to ucelenej text. mám tam rozepsaný body, který jsem chtěla zmínit a budu tomu muset dát formu. nicméně teď to vypadá ,že budu muset zapracovat nový skutečnosti... je to složitý :). taky už se mi začínaj rýsovat kusy třtí kapitoly, ale to mám zatim vypsaný jen mezi poznámkama z těhle dokumentů, takže nevim, kolik toho je. odhaduju tak dvě stránky možná.

ty taky odevzdáváš teď v květnu? u koho a co píšeš?
Jojo, pisu to u garanta bak. cyklu, ty budes vedet asi vedet ...

Kolem stolu hafo knih a papiru a venku je tak pekne k***a :p
jestli je garant stále stejnej jako loni, tak vim. oni se za tu dobu, co tam jsme už stihli prostřídat, pacholci :D.

o těch knížkách mi něco povídej... z většiny se mi tu povaluou už jen vypsaný poznámky, ale je to děs. nejvíc mě vždycky nasere, když vim, co chci napsat a co použít, ale nemůžu najít, kde se to psalo a přitom k tomu musim hodit poznámku. to je na provaz!

s těma tvejma stránkama to nějak nechápu. 47 zní dobře, ale znaků máš kolem 30 000, to neni ani dvacet normostran...

včera jsem byla studovat v kavárně. už jsem toho měla dost, tak jsem se tam vydala něco napsat. hned je mi líp :).
Lidi, ja se tak tesim, az budu psat bakalarku. Ted mame v praci uzaverku a ja mam nervy, ze diplomka stoji. Tak laskave nedeste, ze je to za par..

oprava: to byla slova :p

sry sem roztržity, tak me napada, ze tam budu mit asi chyb jak maku...kdyz pisu kraviny i na netu...

P.S. Jde videt, ze zrovna analyzujes..btw. :p
Nechci se chlubit ale... :-))))))))))) Mně už to smrdí lepidlem :-)))
hehe... jo, analyzuju. teď analyzuju míru amerikanizace výroby v německu v roce 47 :D.
je docela překvapivý, že už druhej dokument řiká něco trochu jinýho, než to, co píše abelshauser v bilbi výzkumníků poválečnýho německýho hospodářství. a něco trochu jinýho než přednášel můj vedoucí práce na nějaký konferenci... bude to ještě legrace.

lauro... neser!
ježiš BR, ty bys mě moh spasit...
jaký jsou možnosti metodologie práce? já znám jen chronologickou, tak jí používám :D, ale te\'d to vypadá, že budu muset pozměnit v rámci jedný podkapitoly...

ostatně laura by to mohla taky vědět. i jiný lidi... víte?
mno takze:

doporucil bych obyc. analyzu

je libo jine moznosti?

Komparace, Analogie, Protiklad, indukce, Dedukce, generalizace, synteza...staci?

Kdo mi vysvetli nasledujici vetu pls?

\"Oscilace evaluovaných hodnot indikuje kauzalni koherenci mezi demonstrovanymi fenomeny???\"

Sem z toho nakej hloupej...

hm a neni něco jako metoda tematická nebo problémová? jako když se jde po jednotlivejch problémech v tom daným několikaletým období?

a děkuju teda :)

ad ta krásná věta - =M= řiká, že to znamená \"Rozpeti hodnot ukazuje na zavislost mezi fenomeny.\"
takhle tomu taky rozumim, jen bcyh to neuměla tak jednoduše říct.
vlastně kauzální koherence je příčinná souvislost ne?
ale příčinná souvislost je víceméně závislost.

ta věty jak kdyby vypadla z pera vedoucímu tvojí práce :D
i když teda on by to ještě vylepšil \"moment oscilace\" apod.
Já nevím, u nás se pracuje stylem - hypotéza - ověření nebo vyvrácení (případě úprava hypotézy podle zjištění) :-) většinou...
no já to napíšu taky tak nějak. jenže v projektu, kterej se přikládá a je na něj už vyhotovená šablona, je už přímo kolonka \"metodologie práce\". a proč jsme si zvolili danou metodu musíme vysvětlit v úvodu.
Ahoj Jane,
zaujalo mě to...nemohla bys prosímtě uvést adresu, kde jsi takovej poklad našla? Teda jestli to není tajné.
Díky
ne, vůbec to neni tajný. a neni to jenom o Německu.
http://digicoll.library.wisc.edu/History/

dole po rozkliknutí zvolenýho okruhu se objevjej ty materiály. k rekonstrukci německa je toho několik desítek, možná přes sto. ostatní jsem ale neprohlížela.
hm, tak jsem to prolítla a mám zjevně z pekla štěstí :). k tomu německu je toho zdaleka nejvíc a jsou to i zajímavý a snad teda kvalitní materiály. hlavně přínosný.
i když teda knížka o udržování domu z roku 1916 může mít taky něco do sebe :)).
jééé, k německu je to 370 dokumentů! jsem nadšená. fakt že jo!
až dopíšu bakalářku, přečtu si to všechno. je to děsně zajímavý.

nakonec ještě najdu v tom studiu a hlavně bádání zálibu! uplně se vidim, jak natěšená se dim někde v archivu a hltám to.

musim říct, že se mi už hodně dlouho nestalo, abych něco četla s takovým nadšením, že se mi nechce vůbec přestat a těšim se, až se k tomu budu moct vrátit. a to je přesně případ deníku, co čtu teď. škoda, že už mi chybí jen dvacet stránek :(. je to fakt fascinující čtivo.
Díky :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz