Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
3. května 2007

Dobrá věc se (snad) podařila

Za pomoci boha a tří latéček z Obratníka jsem během dnešní noci a rána dopsala druhou kapitolu. Pro mě zcela vražedných 29 904 znaků, při jejichž produkování jsem chytla bolení v kříži a prdele. Pravda... ještě by to chtělo nějakej ten odstaveček úvodu a slušnej závěr, ale co už. Zejtra je taky den. Pro mě je teď důležité, že co se zdálo už od víkendu být zhola nemožným, je od dnešní šesté hodiny ranní skutkem. Na první část jsem doufám právem hrda. Moje argumentace je neprůstřelná jako pružné tělo všeuměla Mekgajvra. Druhá, avšak podstatně stručnější, sice místy plave na vodě a hloubka argumentů je přímo úměrná hloubce mých znalostí němčiny, ale při troše štěstí by to taky mohlo dopadnout.
Inu uvidíme. Za hodinu vyrazím položit hlavu na špalek mého vedoucího konzultanta, který sice vyplozenu kapitolu nastudovanou ještě mít nebude, nicméně mi může uchystat parádní stěr v podobě připomínek ke kapitole první.
Modlím se, aby se stovky mojich řádků ukázaly být kvalitními a já nemusela celou tu záležitost přepracovávat, protože se nedokážu ani zpola přimět k tomu, abych uvěřila, že to dokážu. Ale uznejte, že když používám slova jako paralyzace, jurisdikce, kolabs, distribuce, či dokonce úderná spojení typu palčivý problém, akutní nedostatek a v neposlední řadě slovo primér (sic!), nemůže to být úplně špatné. No ni?

Komentáře

Ja myslim, ze to bude good :) Ja byla vcera a k prvni kapitole nema konzultant vyhrad. Presto mi neco rika, ze leden je taky hezky mesic.
hip hip hura! z Jane bude Bc. :o)) Jestli ti zbyva napsat uz jen uvod a zaver a prvni kapitola se ti zda neprustrelna, tak mas vyhrano:o)
Ja byla presvedcena, ze moje bak. prace je snuska opisanych kecu, plky a zase plky a pak nekvalitni priklad. Ve vysledku mi vedouci i oponent navrhli jednicku a na jedna jsem ji taky obhajila:o) a oponent ji jeste strasne chvalil... tim chci rict, ze ta tvoje prace tudiz musi byt uplne UZASNA! :o))
jo... ke mně taky nemá výhrad. v první kapitole mi navrh jen upravit dvě formulace, který nepochopil tak, jak jsem je myslela já. vysvětlila jsem mu to, odsouhlasil mi to, a doporučil radši přeformulovat, aby nevznikaly nejasnosti. věcně je to prej v pořádku, ale potřebuje, abych mu dodala ten úvod, kde osvětlím svoje teze a naznačím, jak chci v práci směřovat. bez toho prej neví, jestli jdu správným směrem. to mě ani neděsí, jelikož úvod mám v plánu napsat tak, aby bylo jasné, že zbytek práce vytyčené teze sleduje jako stín :D.

druhou kapitolu začal číst, až když jsem odcházela, ale vzhledem k tomu, že nemám v poště žádnej vyjukanej mail, tak to asi průser nebude. doufám - ťuk, ťuk. dokonce jsme zasvěceně debatovali o jednom problému, v rámci kterého se snažím polemizovat s autorem bible výzkumníků německého poválečného hospodářství. nejdřív mi řekl, že jsem nepochopila, co chtěl guru říct, a že on by vycházel z toho a toho předpokladu. já jsem mu zase řekla, že já jsem vycházela z jiného předpokladu, který mi navíc připadá podpořený dobovými dokumenty. on pokýval a řekl, že na tom něco bude, že je to zajímavá teze :D. juchů!
no uvidíme... ještě neni vyhráno.

kromě úvodu a závěru mi totiž chybí ještě třetí kapitola a tzv. vyrovnání s literaturou :-o.
a k tomu spousta malejch prkotin, jako je dořešení citací, vyřízení průkazky v městský knihovně, abych si ze skladu mohla pučit knížku, kterou sice cituju a potřebuju, ale chytře jsem si při vypisování poznámek nepoznamenala stránky!!!, dopracování projektu nebo teze, který se musej přiložit k bakalářce, dohnat smetanu kvůli podpisu tý teze... no... ještě je to dlouhá cesta! ale včera jsem urazila největší díl. snad.
ty se máš, ty už to máš aspoň relativně hotový, mne čeká překlad knihy o pětistech stranách do češtiny, na kterou jsem se ještě ani nepodívala! A to už mám na to smlouvu. Je to prestižní záležitost, normální beletrie, ale ta doba, než se k tomu dokopu, abych vůbec začala... Vím, že to zvládnu a přeložím to skvěle, ale musím mít chvíli klidu, abych vůbec začala. Pak už to půjde samo... Každý začátek je to nejhorší na svjetě.
Kolabs je něco jako kolaps? :)
zrovna dneska jsem řikala =M=ovi, že je zajímavý, že mě na to ještě nikdo neupozoril.
a vida! :)
No jo, já už jsem takový šťoura. :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz