Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
13. května 2007

Akce pískomil: daruji zvířátko do dobrých rukou

Jak to dopadá?
Holčička má s konečnou platností zakázáno pískáče přinést domů a pískáč je s konečnou platností náš. Dokonce se na něj maminka přišla podívat. Přesvědčovala jsem jí, že je to roztomilý zvířátko, který si zamiluje, ale nepovedlo se.
Takže:

Pískáč je teď náš. Rádi bysme si ho nechali. Obzvlášť já. I =M= řekl, že by klidně pořídil dalšího a větší klec. Jenže Merlin by se asi zbláznil. Už je to tejden a on dál s železnou vytrvalostí dřepí pod knihovnou a čumí nahoru. Dokonce to vylepšil i o fňukání a tu a tam i štěkání. V pátek to vypadalo na zlepšení, protože většinu dne prospal u mě na gauči, ale v sobotu a dneska všechno nanovo.
Takže hledáme, kdo by si pískáče vzal a hezky se o něj staral. S ním možno dostat i krabici s vybavením, co jsme pořídili — seno, piliny, zrní, nějaký tyčinky, který ovšem nežere, misku na jídlo, koupací písek, hlodavčí vatu a přepravku, čiliže startovní balíček. Klec je jen půjčená, takže bez klece.
Nechcete ho třeba zrovna vy? :)


PS: chovatelé hadů a podobné havěti jsou z nabídky předem vyloučeni!

Komentáře

Ahoj Jane
nechcete tomu dát ještě čas? Udělala jsem podobnou zkušenost s morčetem a kočkou - kočka se taky nemohla odtrhnout od klece, hrozně žárlila. Ve finále nám dokonce (a to byla vždycky tak decentní :)) lezla do postele a vynucovala si pozornost. Asi po čtrnácti dnech, když pochopila, že její místo rozhodně není ohroženo, tak si na morče zvykla a pak už to bylo v pohodě.
my tomu čas dáváme. já nepředpokládám, že by se někoho podařilo sehnat dřív než za tejden. než se zorganizuje předání, tak to taky pár dní bude trvat...
jen to nechci začít řešit až za těch 14 dní, 3 tejdny, až uvidim, že si merlin skutečně nezvykne.

ale myslim si, že si šmudliprd už zvyká. v pátek se mnou byl na gauči, dneska totéž. akorát když je =M= doma, hopsá kolem klece - takže víkend zase proseděl pod knihovnou. asi se bojí spíš o =M=a než o mě. nebo má pocit, že mu musí předvádět, jak hlídá. nevim.


ale já ž spíš počítám s tim, že nám zůstane. takže jsem dneska prošla všemožný stránky s klecema a vybírala :). no a začnu se poohlížet po kamarádovi. až se mi teda podaří okouknout, co má to naše zvíře mezi nohama :).
Klidne bych si ho i vzal... ale kamaradka mi uz doporucila chovat kocku...:-)
ach ty kamarádky...
Kočka je samozřejmě lepší!! :) Myš je pak vhodný doplněk pro tu kočku :)
Nám úplně stačí ten jeden pes, musím říct... Spíš obačas míváme choutky si pořídit psa ještě jednoho. Jenže víme, co by to obnášelo a v podstatě je jasný, že by to nešlo. Už s tím jedním je občas tolik trápení :). Kočku jsme zkoušeli a bohužel Kačova alergie se stupňovala, a tak kočka musela opustit salón...
tak ho pust za Merlinem at se seznami
dalis moznost je donest ho do zverace a dat jim ho - par jich obvolej - nebdues prvni ani posledni
ty vtipale... stačí, když ho prd jen vidí a už cvaká zubama.

do zverimexu nikdy. to je koncentrák pro zvířata. to už by yten had byl schůdnější cesta.

ale já nechci radit, co s nim mám dělat. já chci zjistit, jestli si ho někdo nechce vzít. jestli nechce, tak zůstane u nás.
už vybíráme klec ajá pátrám po kamarádovi :D.
tak to je o duvod navic ho za merlinem pustit, merlinovi udelas radost a vyresis co s nim
2jane
Jenze ja porad netusim, jak se pomoci kocky (co mi radila ta kamaradka, abych si poridil) seznamin s nejakou holkou (jak jsem ji licil svuj problem). Ale pokud myslis, ze by mi v tomhle smeru nejak pomohl piskomil, rad si ho vezmu... :)
Libore, s holkou se seznámíš spíš pomocí psa :-). Co se mě týče, nebýt vdaná, muselo by mě odhánět od svých psů mnoho chlapců a mužů :-). Nějak se mi ty psi poslední dobou líběj. Ale kolikrát se takhle seznámím i s babičkama :-). U chlapů si dávám pozor, že. Takže, pořiď si originálního psa (až na výjimky téměř každý) a vyraž do parku a je to v suchu. Kočku lze (prý) venčit také, ale obávám se, že s daleko menším balicím účinkem :-)
Ale musíš počítat s tím, že se budou chtít seznamovat nejen krásné ženy, ale i všichni ostatní! :-)
P.S. Nedávno jsem viděla, jak někdo venčil dokonce králíka... To už se mi zdálo lehce přitažené za vlasy (nebo uši?). Normálně králík na vodítku a pase se v parku. Co už lidi nevymyslí, že jo? Ale k seznamování to moc není, protože spojovací bod (králík) se chová dost asociálně (řeší jen trávu).
králík se možná chová asociálně, ale zase si ho každá všimne.
\"jé, vy máte králíčka...\" a je to :).

pískomil ti asi nijak nepomůže, neni tak ochočitelnej. beztak si ho už chci nechat a možná už mám sehnanou kamarádku :D. ale potkan! můžeš ho nosit na rameni a naučit ho různý kousky :).
ovšem upřímně si myslim, že žádný zvíře pořízný za účelem seznámení, nefunguje. =M= se na merlina taky neseznámil. a to má tři nohy!!! za to teď, když už se seznamovat nepotřebuje, stal se idolem všech žen na nábřeží (věkový průměr 60+) :D
jo a kočka... já jsem ti to neradila, že ne?
Jasně, že si nemá nic pořizovat jenom proto, aby se seznámil. To je dost sobecký důvod. Ale funguje to...
S potkanem je to pravda! Mám kamaráda, který přesně takhle k sobě vábil davy (i když on přitahoval lidi i tak). Je to nepřehledné a upřímně: radila bych z praktických důvodů Liborovi balit spíš na potkana než na králíčka. I když záleží, jaký typ ženy preferuje.
Už bych měla končit, nějak se tady rozjíždim... :-)
Merlin má tři nohy? Jakto? Ty máš dva nemocné psy?
tři nohy nejsou nemoc ;). lidem řikám, že mu rostla ploutvička, tak mu to amputovali.
Aha, myslela jsem, že ho zranilo auto nebo tak...
my jsme měli doma osmáka (něco podobnýho jako pískomil), byl bezvadnej, když jsme ho dali na prázdniny k babičce, kočky se sesedly kolem terária a mlsně koukaly, nic neudělaly, občas tlapičkou šmátraly, ale všichni si na sebe zvykli. Nejhorší na tom je, že tahle zvířátka vydrží strašně krátkou dobu, tak tři roky, já si na něj zvyknu, miluju ho, pouštím po bytě (ukousal mi kabel od myši, kabely od repráků - ny ty, co byly pod proudem nešel) - a to miloučký zvíře najednou umře! Po tak krátký době. Já jsem zvyklá na kočky a psy, kde je ten život fakt delší, když se nic nepřihodí... ale proto už žádný myši nechci, protože jsou tak \"krátkodobí\" a já bych je musela furt oplakávat. Stačí mi, když nám umřel po deseti letech maxipes Fík! Bobtail. To bylo děsný. Nejradši bych neměla kvůli tomuhle žádný zvíře, ale ono to nějak nejde. Tak máme teď aspoň kočku. Naše první kočka doma se dožila požehnaných osmnácti. A to už je něco.... Jedenfalls přeju, abyste našli pro pískáče nějakýho hodnýho páníčka - anebo si ho nechte, vy ste \"pískomilomilovný\" dost.
2jane: ted jsi to prozradila, kocka byl tvuj napad :) to cesky sklonovani je nekdy dost bizarni :)
nojoooo... ale to nebyl návrh řešení problému se seznamováním, ale aby na tebe čekal doma někdo dostatečně kontaktní! na seznámení bych ti radila něco uplně jinýho, jestli už jsem to neudělala :).

jano, já nevim, jak se mu to s tou packou stalo ;). =M= ho má z útulku a bylo mu asi půl roku, když si ho bral. packu už neměl. =M= byl už asi jeho čtvrtej majitel, ale asi se mu šmudlikovi nikdo moc nevěnoval, protože pořád neuměl pořádně chodit, padal a točil se do kola. do útulku prej přišel se zlomeninou v takovým stavu, že léčit už nešlo.
koukni do fotoalba
http://www.janedoe.cz/fotodenicek/index.php?album=smudlik&image=DSC01658.jpg
ale když nejde, tak to ani mc vidět neni.

ren, s tim chcípáním to je fakt. já se snažim na pískouše moc neupínat právě proto, že moc nevydrží. osmáci jsem myslela, že vydržej dýl, tak aspoň pět let. četla jsem snad pět až osm. pískáčí tři až pět. no uvidíme. já si na ty zvířecí smrtě moc nepamatuju. muselo mi pomřít několik andulek, ale asi mě to moc nepoznamenalo. ale když nám umřel kocour, kterýho jsem znala celej život (byl asi o dva roky starší než já a umřel, když mi bylo tak 13/14), tak to byl děs. vezli jsme ho na veterinu a umřel mi na klíně. počůral mě a mně bylo jasný, že konec. když jsme ho pak pokládali na stůl, měl otevřenou tlamičku, jakoby v křeči, vidim to dodneška. vrátili jsme se domů a máma stála ve dveřích a ptala se \"tak co?\". jen jsem jí odstrčila a běžela jsem řvát do pokoje. bylo to den před vánocema.
jojo... je to děs.
....... osmák vydrží rok maximálně dva. pak jde do devítky ..........
blbost... čtu osmáčí fórum. čtyři roky standard. u pískáče 2, 2 a půl. ale prej to hodně závisíí na stravě a na komfortu - vybavení klece, aby nezakrněl a hejbal se, na tom, jak se mu člověk věnuje.
No 2, 2 a půl. Ale jak je tenhle starej? Rodnej list k němu asi v komoře nebyl, ne? :-(
to nebyl, ale je to prcek. já bych tipla dva měsíce, lidi z pískomilýho fóra řikaj 5-8 týdnů.
brauzr řikal, že velkej pískomil je jako tři pingpongáče, ten náš je tak jeden a půl.
To je NÁDHERNEJ pes!!! Dokonalá roztomilost. Kolik je mu? Jsem v úžasu, fakt. S tou chůzí si to moc nedovedu představit
roztomilej to von je. moc to s náma umí parchant jeden rozmazlenej :). prohlídla sis všechny fotky? i když ty nejlepší mám někde na disku a nemůžu se dokopat je tam přihodit :).
nejlíp vypadá, když má uši dopředu. bohužel, jak si všimne, že si ho všímáme, hned je zatahuje.

chození je srandovní. =M= o něm na svým blogu psal jako o singrovi. funguje totiž přesně jako ten stroj :). hop nahoru, hop dolu, prostě se odpichuje tou jednou packou. a přitom mu hopsaj uši sem tam :D

tady je ve stoje http://www.janedoe.cz/fotodenicek/index.php?album=santoska&image=P1010225.jpg
někde mám i za chůze s ušiskama nahoře. no... musim ty fotky na fotoblogu zase doplnit.
jo... a je mu osm nebo devět. já nikdy nevim. myslim, že už devět. mám někde uloženo, že má na očkováku rok narození 98.
u pedi si pamatuju přesný datum. příští tejden bude mít 14. narozky. ale u merlíněte zapomínám. jsem ostuda.
I Pedinka je vtipná, i když šmudla se mi líbí víc. Sdovolením (teda spíš bezdovolení) jsem si jedno foto stáhla :-).
a kterou?
no... musim uznat, že merlin je roztomilejší než peďkis. ale stejně je peďkatá moje prdelka.

teď jsou oba ostříhaný. merlin je ještě roztomilejší. je najednou hroznej drobek. uplně jsem se lekla. jak je bez chlupů, tak je děsně hubenej. a taky drobnější. a k tomu má velkou hlavu... vypadá jak šťěně :). a je uplně plyšovej. má strašně hebounký chlupy :).
Takže vy jste měli s přítelem nejdřív každej jednoho psa a až teprv pak jste se dali dohromady a máte celkem dva psy? Původně jsem myslela, že jsou oba od začátku tvoji.
nojo. každej svýho :).
já jsem peďu dostala k desátejm narozeninám a on merlina zdědil po slečně, co jí našel v parku a vzal si jí domů. nejdřív zachránil jí, a pak merlina :D.
slyšela jsem, že prej neni až tak jednoduchý stříhat psa, že pro některý plemena je to špatný, moc jim to pak houstne a cuchá se. Ale třeba je to tak jen při častém stříhání... Moc toho o psech nevim.
Ta velikost je do města praktická. My jsme chtěli na vesnici něco většího, občas je to nevýhoda, ale chtěli jsme i na hlídání :)
stáhla jsem si tu, jak merlin sedí v trávě
jo a mimochodem - barva obýváku je tam fakt krásná (na fotkách se psem) :-)
nemáš icq? tady to na debaty moc neni.

pedi je knírač. ty se stříhaj normálně. merlin je kříženec jezevčíka a knírače, takže aspoň napůl je k tomu určenej taky. o houtnutí jsou to podle mě pověry. spíš jde o to, že psi, co nejsou určený ke stříhání, nemaj tu potřebnou kvalitu srsti, takže to jde velmi špatně. navíc nemaj tu správnou podsadu a přicházej o tu správnou izolaci. to je teda případ merlina. ty správný chlupy na stříhání má jenom na hyením pruhu - tak řikáme pruhu, co se mu táhne po páteři, má tam nejdelší chlupy. ale na léto mu to nevadí. naopak myslim, že se mu uleví.
Jasně, promiň...icq mám 195 503 642. Nidky by mě nenapadlo, že křížením jezevčíka a knírače vznikne takovej pěkněj Merlin! :)
........ klidně se s váma holky vsadím! viz.(23)
já se nechci sázet :). já četla poznatky chovatelů. navíc jak bys to chtěl prokazovat?

cituji z http://www.degus.org/pred_.htm:
V přírodě se osmáci nedožívají vysokého věku, protože mají hodně přirozených nepřátel. Podle výzkumu biologů se polovina osmáků nedožije ani 1 roku, pouze 1 % dosáhne věku 2 let a jen jeden z asi 5400 studovaných jedinců byl naživu ještě ve věku 4 let. Zato v zajetí se osmáci dožívají často 5 let i více, vím o případu, kdy se osmák dožil 9 a dokonce i 11 let. Samičky bohužel umírají daleko dříve pokud žijí se samečky, protože časté porody je vyčerpávají.

i jinde píšou pět let a víc - běžně, pokud se nepřekrmuje, pokud to není samička, kerá má za sebou x porodů, pokud osmák nežije sám. takže platí, co jsem psala. pokud má všechno, co má mít a neni zavřenej sám v malý kleci, tak se dožívá kolem pěti let.

teď můžeš argumentovat, proč si myslíš, že to tak není ;).
....... hmmmm, dobře si přečti můj vzkaz (23) to měl být vtip, víš? proto jsem se chtěl vsadit, ale byla by to příliš snadná výhra. OSMÁK, který jde do DEVÍTKY ....... už?
achjo... tak dobře no :P.

nedělejte mi tu vtipy lidi, když mi hořej termíny!
sypu si popel :).
dobrá tedy, již nebudu vtipkovat. Ty si ale na hlavu radši nic nesypej, ok? :)
ale jen vtipkuj ;). třeba budu mít lepší období a dojde mi to.
zum befel ............ :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz